سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 425338 09:21 - 1401/05/19

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس:  

انتشار اخبار انتقال شرکت نفت و گاز غرب و تبدیل شدن کرمانشاه به دو استان کذب محض است/ ضرورت انجام جهاد تبیین توسط خبرنگاران  

انتشار اخبار انتقال شرکت نفت و گاز غرب و تبدیل شدن کرمانشاه به دو استان کذب محض است/ ضرورت انجام جهاد تبیین توسط خبرنگاران   

مرصاد نیوز:نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: انتشار اخباری مبنی بر جابه جایی بودجه، انتقال شرکت نفت و گاز غرب کرمانشاه به ایلام و تبدیل شدن کرمانشاه به دو استان، کذب محض است.

محمد رشیدی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،با اشاره به مسائلی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده، اظهار داشت: خبرنگار یکی از رسانه های کرمانشاهی، اخباری مبنی بر جابه جایی بودجه، انتقال شرکت نفت و گاز غرب کرمانشاه به ایلام و تبدیل شدن کرمانشاه به دو استان را منتشر کرده که هر سه موضوع کذب محض است.

 

وی افزود: نه در بودجه جابه جایی صورت نگرفته، نه شرکت نفت و گاز غرب کرمانشاه قابلیت جابه جایی دارد‌ بلکه اداره آن در کرمانشاه مستقر است و نه استان کرمانشاه به دو استان تبدیل خواهد شد.

 

رشیدی با تاکید بر کذب بودن اخبار مذکور، افزود: خبرنگاران باید این مسائل را تبیین کنند که سبب تشویش و نگرانی مردم نشود.

 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی رسالت خبرنگاران را دفاع از حقوق مردم دانست و گفت: پرسشگری خبرنگاران باید در راستای تبیین وضع عمومی جامعه و دفاع از حقوق عامه مردم صورت گیرد.

 

رشیدی با اشاره به تاثیر جنبه های انقلابی، اسلامی و ایدئولوژیک بر روی مردم جامعه ما، افزود: با توجه به روحیه انقلابی گری جوانان ما، باید یک مطالبه گری توسط خبرنگاران آغاز شود که پیش مقدمه مطالبه گری انجام مطالعات دقیق و داشتن آگاهی خبرنگاران نسبت به خط سیری است که می خواهند آن را مطالبه کنند.

 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مواقعی شاهد هستیم که برخی خبرنگاران خود تحت تاثیر شایعات فضای مجازی قرار می گیرند درحالی که آنها باید با آگاهی کامل به موضوعات ورود کنند و بتوانند مسائل مختلف را تبیین کنند.

 

رشیدی تصریح کرد: بخش عمده ای از وظیفه جهاد تبیین که رهبر انقلاب بر آن تاکید دارند، بر عهده خبرنگاران است زیرا خبرنگاران در سطح جامعه حضور دارند و با برخورداری از آگاهی های موجود، رابط میان مردم و مسئولین هستند و می توانند به مطالبه گری عمومی بپردازند.

 

وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید در مطالبه گری های خود اولویت بندی هم انجام دهند و مسائل دارای اولویت های روز را پیگیری کنند، عنوان کرد: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری امروز مسائل اقتصادی و معیشتی اولویت مردم است، برهمین مبنا باید بر روی آنها تمرکز شود تا مطالبه گری ها به صورت جدی انجام گیرد و منافعی برای مردم ایجاد شود.

 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از زحمات خبرنگاران کرمانشاهی، گفت: استان کرمانشاه خبرنگاران خوبی دارد که بسیاری از آنها یا بدون دستمزد یا با حداقل دستمزد و یا با شرایط سخت معیشتی، رسالت خود را حفظ کرده اند که این بسیار ارزشمند است و بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس از همه این عزیزان تشکر می کنم.

 

 رشیدی تصریح کرد: همه مسئولین و نمایندگان مجلس هم باید مورد نقد قرار گیرند؛ البته نقدی صحیح، عالمانه و همراه با آگاهی و ما نیز باید پاسخگو باشیم.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها