سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 425388 11:28 - 1401/05/20

معاون فنی معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

مهمترین راه کنترل زیرسویه های جدید کرونا تکمیل واکسیناسیون است/اثرات مثبت تزریق واکسن در کاهش موارد مرگ و میر  

مهمترین راه کنترل زیرسویه های جدید کرونا تکمیل واکسیناسیون است/اثرات مثبت تزریق واکسن در کاهش موارد مرگ و میر   

مرصاد نیوز:معاون فنی معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به قدرت انتقال سریع زیر سویه های جدید کرونا، مهمترین راه کنترل این بیماری، تکمیل واکسیناسیون است.

سارا شاه آبادی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: تاکنون بیش از سه میلیون و ۵۹۶ هزار دوز واکسن در استان کرمانشاه تزریق شده است.

 

وی از تزریق بیش از یک میلیون و ۵۴۱ هزار دوز واکسن در نوبت اول، یک میلیون و ۳۷۶ هزار دوز در نوبت دوم، ۶۷۷ هزار دوز در نوبت سوم و حدود ۱۹ هزار دوز در نوبت چهارم خبر داد.

 

شاه آبادی تصریح کرد: همچنین واکسیناسیون در 815 واحد بهداشتی شامل خانه های بهداشت در روستاها، پایگاه های سلامت در محلات شهری و مراکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی انجام می شود.

 

معاون فنی معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: وضعیت انجام واکسیناسیون کودکان پنج تا 12 سال در استان کرمانشاه مطلوب نیست و باید پیش از آغاز سال تحصیلی جدید حتما نسبت به دریافت دو نوبت واکسن اقدام کنند.

 

شاه آبادی گفت: با توجه به قدرت انتقال سریع زیر سویه های جدید کرونا مهمترین راه کنترل این بیماری، تکمیل واکسیناسیون است.

 

وی افزود: اثرات مثبت انجام واکسیناسیون در کاهش میزان مرگ و میر مشهود است به گونه ای که در مدت مشابه سال گذشته به دلیل عدم انجام واکسیناسیون گسترده، تعداد موارد مرگ و میر بسیار بیشتر بود.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها