سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 425421 15:05 - 1401/05/21

امام جمعه سرپلذهاب:

پرتاب ماهواره ایرانی خیام به فضا یک دستاورد بزرگ در صنعت فضایی است / توافق مذاکرات هسته ای با تامین خواسته های بحق کشور حاصل می شود

پرتاب ماهواره ایرانی خیام به فضا یک دستاورد بزرگ در صنعت فضایی است / توافق مذاکرات هسته ای با تامین خواسته های بحق کشور حاصل می شود

مرصاد نیوز: امام جمعه شهرستان سرپلذهاب گفت: پرتاب ماهواره ایرانی خیام به فضا و قرارگرفتن آن در مدار ۵۰۰کیلومتری زمین یک دستاورد بزرگ در صنعت فضایی برای کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از بازی دراز، حجت الاسلام فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان سرپلذهاب با اشاره به پرتاب ماهواره ایرانی به فضا، اظهار داشت: ماهواره خیام سه شنبه گذشته توسط ماهواره بر روسیه ای در کشور قزاقستان به فضا پرتاب شد که دستاورد بزرگی در صنعت فضایی برای کشور محسوب می شود.

 

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر پرتاب ماهواره تا وزن ۵۰ کیلو گرم را در مدار ۵۰۰کیلومتری ثبت کرده اما براساس برنامه جامع ده ساله فضایی کشور تا پایان دولت سیزدهم امکان دستیابی به مدار ۵۰۰کیلومتری زمین برای اوزان تا ۵۰۰کیلوگرم محقق خواهد شد . 

 

خطیب جمعه شهرستان سرپلذهاب تصریح کرد : رسانه های معاند غربی می کوشند که این ماهواره را دارای کاربرد نظامی و امنیتی معرفی کنند درحالی که برخلاف رویکرد مغرضانه این رسانه ها، ماهواره خیام جمع آوری و ارسال داده ها و اطلاعات راهبردی به ویژه با مصارف صلح آمیز کشاورزی، زیست محیطی، اقلیمی و آب و هوایی را برعهده دارد و داده های این ماهواره توسط ایستگاههای فضایی کشور رصد و کنترل می شود .

 

 حجت الاسلام فاطمی نسب در ادامه به وضعیت مذاکرات هسته ای کشور با کشورهای ۴+۱ اشاره کرد و گفت: از چند روز گذشته و در شرایطی که هنوز مذاکره کنندگان کشورهای حاضر در گفتگوهای وین مشغول تبادل پیشنهادات خود برای خارج کردن مذاکرات به منظور رفع تحریمها از وضعیت موجود بودند برخی رسانه های شناخته شده غربی از وعده مقامات سیاسی اروپایی مبنی بر نهایی شدن متن توافق خبر داده اند.

 

 وی افزود : مقامات ایرانی در اظهارنظر خود اعلام کردند که معاون هماهنگ کننده اتحادیه اروپا چند ایده را به طرفهای مذاکره کننده اعلام کرده است و این ایده ها باید در پایتخت ها مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد اما تا زمانی که ایران به عنوان یکی از طرفهای اصلی مذاکرات متن موجود را تحت عنوان توافق نهایی قبول نکند هیچ مقام دیگری نمی تواند از نهایی شدن توافق خبر دهد و تا زمانی که خواسته های بحق جمهوری اسلامی تامین نشود هیچ توافقی صورت نمی گیرد .

 

 امام جمعه شهرستان سرپلذهاب تصریح کرد: مهمترین خواسته های جمهوری اسلامی رفع تحریمها و بدست آوردن منافع اقتصادی آن، ارایه تضمین های محکم و غیر قابل بازگشت توسط غربی ها و بسته شدن پرونده های ادعایی مبنی بر بازی آژانس هسته ای است.

 

حجت الاسلام فاطمی نسب در ادامه با اشاره به عزاداریهای مردم در دهه اول محرم اظهار داشت: مردم سرپل‌ذهاب مراسم عزاداری و سوگواری دهه اول محرم و خصوصا مراسم عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورا را با شور خاصی برگزار کردند که قابل تقدیر است .

 

 وی ادامه داد: مسئولین شهرستان سرپلذهاب  و دست اندرکاران مختلف در مدیریت مراسمات با تمهید مقدمات لازم زمینه برگزاری باشکوه گردهمایی روزهای تاسوعا و عاشورا را فراهم کردند که لازم است از همه این عزیزان تقدیر شود . 

 

حجت الاسلام فاطمی نسب با بیان اینکه سعادت دنیا و آخرت در تبعیت از سیره اهل بیت و انجام واجبات دینی است، افزود: امیدواریم آنچه که در این ایام با توسل به خدا و اهل بیت(ع) پای روضه های اباعبدالله(ع) بدست آوردیم توشه ای برای آخرت ما باشد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها