سرویس: اجتماعی کد خبر: 425422 16:23 - 1401/05/21

امام جمعه کرمانشاه و نماینده ولی فقیه در استان:

رهبر انقلاب به حضور جوانان در مراسمات مذهبی افتخار می کنند/ ضرورت ارائه تذکر به رشوه خواری و اخذ زیرمیزی

رهبر انقلاب به حضور جوانان در مراسمات مذهبی افتخار می کنند/ ضرورت ارائه تذکر به رشوه خواری و اخذ زیرمیزی

مرصاد نیوز:امام جمعه کرمانشاه و نماینده ولی فقیه در استان گفت: مقام معظم رهبری به حضور جوانان در مراسم اعتکاف، حضور آنها در مراسم عزاداری عاشورا و تاسوعا و... افتخار می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت الله مصطفی علما در خطبه های  نماز جمعه کرمانشاه، با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: بزرگترین مسئله در اسلام و فطرت انسان، موضوع هدایت است که خداوند آن را در اختیار خود قرار داد و پیامبران تنها مسیر خداوند را دنبال کردند.

وی افزود: ۱۲۴ هزار پیامبر از نزدخود چیزی نداشتند بلکه تحت تربیت خداوند بودند، در واقع خداوند هدایت را بر عهده گرفته تا انسان ها در آن دخالت نکنند برهمین مبنا بالاتر از مسئله هدایت در اسلام وجود ندارد.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فرموده پیامبر اکرم(ص) تحت عنوان “ ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة”،تصریح کرد:  پیامبر اکرم(ص) نیز برای هدایت انسان ها و حضرت امیرالمومنین علی(ع) هم برای هدایت به سمت صراط مستقیم فدا شدند.

آیت الله علما با بیان اینکه مساله امام حسین(ع) از اول تا آخر در راستای موضوع دین و هدایت بود، خاطرنشان کرد: اساس قیام حضرت سیدالشهدا(ع) دین و هدایت بود و البته همه خطبه ها و رجز خوانی های امام حسین(ع) و اهل بیتشان در روز عاشورا در راستای هدایت انسانها بود.

وی افزود: به اقتضای شرایط زمانه از حضرت سیدالشهدا(ع) یا روایات فقهی نداریم یا تعداد آن بسیار کم است بلکه از هنگام حرکت به سمت مکه و از مکه به سمت کربلا اصرار داشتند که اسلام را به همه معرفی کنند.

نماینده ولی فقيه در استان کرمانشاه با اشاره به سخن امام رضا(ع) مبنی بر اینکه امام اختیار دار اسلام است و صلاح مسلمین به دست امام است، گفت: ائمه اطهار)ع( به واسطه پیامبر(ص) متکی به وحی هستند و وحی نیز به دست خداوند است.

آیت الله علما تصریح کرد: خطبه های حضرت سیدالشهدا(ع)، حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) و رجزخوانی‌های حضرت اباالفضل العباس(ع) همه به منظور هدایت بوده است.

وی اذعان کرد: با توجه به حیله گری معاویه،  یکی از اهداف امام حسین(ع) خنثی کردن توطئه‌های معاویه بود که آنها را به اسم دین انجام می داد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اينکه امام حسین(ع) همه کارهای معاویه را افشا می‌کرد، خاطرنشان کرد: افشاگری باعث می شود که کار افراد حیله گر به سرانجام نرسد.

آیت الله علما با اشاره به حیله گری های پهلوی، اذعان کرد: شاه نیز به چاپ قرآن می‌پرداخت، مکه می رفت و به زیارت امام رضا(ع) می رفت و پدرش نیز در اوایل پادشاهی برای حضرت سیدالشهدا(ع) عزاداری می کرد اما بعد از محکم شدن جایگاهشان مقابل عزاداران و روحانیون ایستادند.

وی افزود: معاویه رسالت رسول خدا(ص) را به سلطنت و امپراتوری تبدیل کرد برهمین مبنا حضرت سیدالشهدا(ع) در مقابل وی ایستادند و فرمودند من برای احیای سنت جدم قیام کردم.

همه در راه تبیین دین مسئولیت داریم

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اهمیت ضرورت تبیین دین، گفت: امروز مسیحیان و یهودیان هم راجع به حضرت سیدالشهدا(ع) کتاب نوشته اند بنابراین دین اسلام زنده است و البته همه ما اعم از نخبگان و بزرگان باید دست به دست هم دهیم و به مسئولیت خود در راه تبیین دین عمل کنیم.

آیت الله علما با بیان اينكه حضرت سیدالشهدا(ع) به ما درس مقاومت و ایستادگی را نشان دادند، اذعان کرد: تاریخ دیگر ماجرایی مانند قضیه کربلا سراغ ندارد.

وی با تاکید بر اینکه همه برای تبیین دین مسئولیت داریم، افزود: باید چگونگی انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر را از امام حسین(ع) بیاموزیم زیرا موارد فراوانی از جمله رشوه خواری، اخذ زیرمیزی و...  نیازمند ارائه تذکر است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: حضرت سیدشهدا(ع) به گونه‌ای حرکت کردند که به همه مطالب جامعیت بخشیدند و امر به معروف و نهی از منکر را زنده کردند.

آیت الله علما با بیان اینکه از بعثت تا ظهور امام زمان(عج ا...) سخن از قیام حضرت سیدالشهدا(ع) است، خاطرنشان کرد: وقایعی چون غدیر، بعثت، عاشورا و ظهور امام زمان(عج ا...) نیازمند تبیین است.

وی افزود: امروز ما به برکت آل الله(ع) می توانیم تزریق کننده فکر به دنیا باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر ضرورت انجام تبیین، درباره اهمیت عزاداری برای امام حسین(ع)، اذعان کرد: عزاداری برای امام حسین(ع) ذخیره است و در این راستا داشتن بصیرت حائز اهمیت است.

آیت الله علما گفت: امام صادق(ع) ویژگی نافذ البصیره بودن حضرت عباس(ع) را دلیل تمایز ایشان دانستند.

حساسیت امامین انقلاب نسبت به تحصیل جوانان

وی همچنین در خطبه دوم نماز جمعه، با اشاره به سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی به فرمان امام راحل، تصریح کرد: امامین انقلاب راجع به دانشگاه و تحصیل جوانان حساسیت فراوانی داشتند به گونه ای که در سال اول انقلاب که دانشگاه ها تعطیل بود مقام معظم رهبری برای تحصیل جوانان اصرار داشتند و همچنین به فرمان امام راحل جهاد دانشگاهی تشکیل شد درنتیجه امروز هم جوانان و افراد دانشگاهی همه در این راستا مسئولیت دارند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به سخنان اعتراضی نخست وزیر خبیث اسرائیل درباره پرتاب ماهواره خیام و چرایی آن، خاطرنشان کرد: باید در مقابل دشمنان هوشیاری داشته باشیم.

آیت الله علما تصریح کرد: مقام معظم رهبری به حضور جوانان در مراسم اعتکاف، حضور آنها در مراسم عزاداری عاشورا و تاسوعا و... افتخار می کنند و این نشان می دهد که دین همچنان به قوت خود باقی است و باید آن را تبیین کنیم.

تبیین دین توسط سید حسن نصرالله متاثر از عاشورا است

وی با گرامیداشت روز بیست و سوم مرداد به عنوان سالروز مقاومت و ایستادگی، افزود: امام حسین(ع) به ما مقاومت و ایستادگی را یاد دادند و در این راستا تبیین دین توسط سید حسن نصرالله هم متاثر از عاشورا بوده به گونه ای که ایستادگی نیروهای مقاومت در جنگ ۳۳ روزه سبب شد اسرائیل به غلط کردن بیفتد.

نماینده ولی فقيه در استان کرمانشاه با اشاره به سالروز  بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، خاطرنشان کرد: آزادگان پشتوانه انقلاب هستند که به دین اسلام خدمت کردند.

آیت الله علما با گرامیداشت یاد و خاطره شهید اشرفی اصفهانی، ائمه جمعه ترور شده و آیت الله عراقی، تصریح کرد: همه این عزیزان در نمازهای جمعه موضع گیری می کردند و به اسلام خدماتی را ارائه کردند.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها