سرویس: اجتماعی کد خبر: 425701 09:48 - 1401/05/29

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه مطرح کرد؛

پیش بینی ثبت نام ۳۵ هزار نوآموز کلاس اولی در مدارس استان کرمانشاه/ تا کنون ۲۰ هزار نفر سنجش سلامت شده اند

پیش بینی ثبت نام ۳۵ هزار نوآموز کلاس اولی در مدارس استان کرمانشاه/ تا کنون ۲۰ هزار نفر سنجش سلامت شده اند

مرصاد نیوز: رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۵ هزار نوآموز کلاس اولی در مدارس استان کرمانشاه ثبت نام شوند.

علی محمد بیگی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز،  از اتمام سنجش سلامت ۲۰ هزار نوآموز کلاس اولی در استان کرمانشاه خبر داد و و اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۵ هزار نوآموز کلاس اولی در مدارس استان کرمانشاه ثبت نام شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه افزود: حدود چهار هزار نفر از دانش آموزان سال گذشته در دوره پیش دبستانی مورد سنجش قرار گرفتند که نیاز نیست مجدد ارزیابی شوند.

وی از اولیاء خواست تا اگر دانش آموزی کلاس اولی دارند و هنوز برای ثبت نام در مدرسه اقدام نکرده‌اند هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام فرزندشان اقدام کنند.

محمد بیگی با بیان اینکه طرح سنجش سلامت تا نیمه شهریور ماه ادامه دارد، گفت: امسال ۳۸ پایگاه ثابت و سیار عهده داره کار سنجش سلامت نوآموزان کلاس اولی هستند که از این تعداد ۲۳ پایگاه ثابت و ۱۴ پایگاه سیار و یک پایگاه تخصصی تست هوش است.

وی در خصوص دانش آموزانی که اختلال در نوشتن و خواندن دارند گفت این دانش آموزان از نظر هوش عالی هستند و کم توان ذهنی به حساب نمی آیند اما به دلیل عملکرد مغز در پردازش برخی از اطلاعات و ارتباطات دچار مشکل هستند.

محمد بیگی ادامه داد: این دانش آموزان در مدارس باید شناسایی شوند و آنها را به مراکز مشکلات ویژه یادگیری در سطح استان که در حال حاضر ۱۲ مرکز دولتی و ۵ مرکز غیر دولتی داریم، ارجاع دهند، اولیا هم بپذیرند که فرزندشان این اختلال را دارند و اعتماد کرده و با مراکز اختلالات همراهی کنند تا همکاران بتوانند پس از کار مشاوره ای بر اساس جلسات تنظیم شده به درمان دانش آموزان بپردازند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه بیان داشت: این دانش آموزان پس از درمان می توانند در کنار سایر دانش آموزان عادی برگردند و به ادامه تحصیل بپردازند.

وی اظهار داشت: مراکز مشکلات ویژه یادگیری زیرمجموعه ادارات آموزش و پرورش کار می‌کنند و اگر دانش آموزی با اختلال یادگیری شناسایی شود مدیران آدرس این مراکز را به خانواده ها خواهند داد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها