سرویس: اجتماعی کد خبر: 425716 15:14 - 1401/05/29

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه مطرح کرد؛

تهیه ۱۴۰۰ برنامه تاریخ شفاهی جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت/ اجرای طرح سپاس توسط مدیران ضرورت دارد

تهیه ۱۴۰۰ برنامه تاریخ شفاهی جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت/ اجرای طرح سپاس توسط مدیران ضرورت دارد

مرصاد نیوز: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ۱۴۰۰ برنامه تاریخ شفاهی آماده کردیم که طی آن به ثبت و ضبط خاطرات شهدا و جامعه ایثارگری پرداخته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،خسرو شهیدی امروز شنبه در اولین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، ایثار و شهادت را به‌ عنوان یک فرهنگ الهی دانست و اظهار داشت: هدف از تشکیل شورای‌ ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت توسعه، ترویج و نهادینه کردن فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد شهیدان و حفظ و تقویت ‌شأن و جایگاه الگوی عینی عرصه جهاد ایثار و شهادت است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه افزود: بحث آسیب شناسی موانع ترویج ایثار و شهادت باید به طور جدی پیگیری شود چرا که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهمترین اهداف حکومت اسلامی است و با توجه به هجمه سنگین دشمن این مسأله اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه عمومی و همگانی است و تنها بنیاد شهید و امور ایثارگران نباید در این زمینه فعالیت کند، بلکه همه دستگاه‌ها، تشکل‌های مردمی و شخصیت‌های فرهنگی باید در این حوزه همراه بنیاد باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی خود را در راستای فرهنگ ایثار و شهادت هزینه کنند، گفت: اجرای طرح سپاس از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران باید توسط مدیران دستگاههای اجرایی به صورت جدی پیگیری شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه تصریح کرد: در قالب طرح سپاس با همکاری دستگاه‌ها و ادارات و نداریم بر اساس تعهد ایجاد شده تا پایان سال جاری در خصوص دیدار و سرکشی از خانواده های شهدا ۲۶ هزار برنامه اجرا شود.

وی با اشاره به جامعه هدف ۳۳ هزار نفری، اظهار داشت: موظفیم از همه آنها دلجویی کنیم و با یک برنامه ریزی از ابتدای سال تا کنون از ۱۷۷۶ مورد دیدار آزادگان را داشتیم.

شهیدی گفت: بنا داریم از طریق دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نسبت به آسیب شناسی موانع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقداماتی را انجام دهیم.

وی بیان داشت: همچنین در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ۱۴۰۰ برنامه تاریخ شفاهی آماده کردیم که طی آن به ثبت و ضبط خاطرات شهدا و جامعه ایثارگری از زبان جانبازان و مادران و همسران شهدا پرداخته شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: با تفاهم نامه ای که با سیمای مرکز کرمانشاه داشتیم حدود ۵۰ مورد از این برنامه‌ها تاکنون پخش شده و همچنان نسبت به ثبت و ضبط اقدام می‌شود و تا پایان سال نسبت به ارتقاء آن اقدام خواهد شد.

شهیدی اظهار داشت: حدود ۷۳ هزار نفر از جامعه ایثارگران بر اساس شناخت قبلی انتخاب و در جلسات مختلف در سطح استان از جمله مدارس و ... به بیان خاطرات و قرائت وصیت نامه شهدا می پردازد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها