سرویس: سیاسی کد خبر: 429151 11:35 - 1401/09/15

یک استاد دانشگاه:

برخی جناح‌های سیاسی قدرت‌طلب دانشجویان را تبدیل به مهره‌های شطرنج کرده‌اند

برخی جناح‌های سیاسی قدرت‌طلب دانشجویان را تبدیل به مهره‌های شطرنج کرده‌اند

مرصاد نیوز: یک استاد دانشگاه گفت: متأسفانه در طول سه دهه اخیر فلسفه روز دانشجو منحرف شده و برخی جناح‌های سیاسی قدرت طلب دانشجویان را تبدیل به مهره های شطرنج کرده اند.

 دکتر محمدصادق کوشکی در گفتگو با  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: شکل گیری مناسبتی به نام 16 آذر محصول مقاومت جنبش دانشجویی ایران در سال 1332 در برابر حضور و نفوذ آمریکا در کشور بود.

این استاد دانشگاه افزود: در سالهای قبل از انقلاب خاطره این روز یادآور جنبش دانشجویی ایران  علیه سلطه گری آمریکا و تلاش برای استقلال بود.

وی گفت: متاسفانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بویژه طی سالهای دهه 70 و دهه 80 و حتی دهه 90 میلادی برخی از جریانات سیاسی و احزاب قدرت طلب تلاش کردند که این روز را از ماهیت اصلی خودش جدا کنند و آن را روز اعتراض دانشجویان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و ارزشها و سیاستهای آن تبدیل کنند و برخی دانشجویان توانستند فلسفه این روز را منحرف کنند.

دکتر کوشکی با تاکید بر اینکه آرمان استکبارستیزی ریشه در عمق تعالیم اسلامی دارد، ادامه داد: متأسفانه در طول سه دهه اخیر فلسفه روز دانشجو منحرف شده و بازیچه دست سیاست بازان و اهالی قدرت قرار گرفته است. برخی جناح های سیاسی قدرت طلب دانشجویان را تبدیل به مهره های شطرنج کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در سالهای گذشته این قدرت طلبان روز 16 آذر از این ارتش رایگان دانشجویی برای قدرت طلبی استفاده می کردند، افزود: حالا نظام جمهوری اسلامی باید تلاش کند این روز به فلسفه اصلی خودش که نماد استقلال خواهی و استکبار ستیزی است برگردد.

این استاد حقوق و علوم سیاسی خاطرنشان کرد: دانشجوی سیاسی مطلوب در نظام اسلامی، به کسی اطلاق می شود که در دانشگاه به درجه بالایی از بینش و درک سیاسی رسیده و در قبال سرنوشت خود و جامعه حساسیت لازم را داشته باشد.

وی گفت: سیاسی بودن دانشجو، بدین معناست که یک دانشجوی متعهد، تنها نباید در محور مسائل فردی و شخصی خود متمرکز باشد و از رویدادهای جامعه و جهان غافل شود و نسبت به آنها بی تفاوت باشد؛ بلکه باید با اصول و مبانی منطقی و معقول، به تحلیل حوادث و رویدادهای جهانی و داخلی بپردازد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها