سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 429161 16:16 - 1401/09/15

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه:

مصرف گاز در استان کرمانشاه ۲۰ درصد افزایش یافت

مصرف گاز در استان کرمانشاه ۲۰  درصد افزایش یافت

مرصاد نیوز: مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه از افزایش ۲۰ درصدی گاز طی روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

ناصر حسینی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: میزان مصرف گاز در استان کرمانشاه طی روز گذشته با ثبت عدد ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب ۲۰ درصد افزایش یافت درحالی که نیروگاه ها با محدودیت مصرف مواجه بودند.

وی افزود: نیروگاه ها در روزهای اوج مصرف گاز می توانند تا هشت میلیون مترمکعب گاز مصرف کنند اما در روز گذشته آنها با محدودیت مصرفی معادل چهار میلیون متر مکعب مواجه بودند‌.

حسینی تصریح کرد: در صورتی که نیروگاه ها با محدودیت مصرف گاز مواجه نباشند میزان مصرف در استان کرمانشاه به ۲۰ میلیون متر مکعب خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: میزان مصرف گاز در بخش خانگی طی سال قبل ۱۳ میلیون متر مکعب بوده که در روز گذشته به ۱۴ میلیون و ۵۰۰هزار متر مکعب رسید.

حسینی خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از قطع گاز در بخش خانگی، مصرف بخش صنایع محدود شده با این حال ۳۰ درصد  مصرف گاز توسط مشترکین بخش های مختلف را به خود اختصاص داده‌ است.

وی افزود: ۶۶۱ هزار مشترک گاز در استان کرمانشاه وجود دارد که از این تعداد ۶۰۵ هزار مشترک بخش خانگی، دو هزار و ۹۴۰ مشترک بخش های تولیدی و صنعتی و مابقی مشترکین  بخش تجاری و آموزشی هستند.

حسینی با تاکید بر ضرورت رعایت اصول ایمنی به منظور پیشگیری از موارد گاز گرفتگی، گفت: عمده تلفات در بخش گازگرفتگی به مسدود بودن مسیر دودکش ها مربوط می شود در غیر این صورت مشکل حادی به دنبال مواردی چون نشت گاز رخ نمی دهد.

وی عنوان کرد: مسدود بودن مسیر دودکش از قبل قابل پیش بینی نیست برهمین مبنا بررسی این موضوع بسیار حائز اهمیت است که البته با دست زدن به لوله بخاری و احساس داغی آن قابل تشخیص است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه همچنین استفاده از کلاهک اچ را به منظور پیشگیری از موارد گاز گرفتگی ناشی از مسدود شدن مسیر دودکش موثر خواند.

حسینی با اشاره به پیش بینی افزایش مصرف گاز در روزهای پیش رو، گفت: صرفه جویی در مصرف گاز ضمن کمک به بخش صنعت، یاری گر اقتصاد خانوار خواهد بود.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها