سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 429165 17:00 - 1401/09/15

فرمانده پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه:

خودکفایی هوانیروز در حوزه‌های فنی و‌ آموزشی/ امروز خلبانان در جبهه خدمات‌رسانی در آماده‌باش کامل هستند

خودکفایی هوانیروز در حوزه‌های فنی و‌ آموزشی/ امروز خلبانان در جبهه خدمات‌رسانی در آماده‌باش کامل هستند

مرصاد نیوز: فرمانده پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه گفت: امروز نیز خلبانان در دوران پس از جنگ تحمیلی در جبهه های خدمات رسانی در آماده باش کامل قرار دارند و مشغول فعالیت هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، پانزدهم آذر، سالروز شهادت یکی از دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در لحظه های حساس دفاع از این مرزوبوم با تکیه بر خداوند متعال و همچنین با استفاده از تخصص خود، به همراه سایر همرزمانش در مقابل متجاوزان رژیم بعثی عراق ایستاد و جان خود را در این راه فدا کرد.

15 آذر روز شهادت "خلبان شهید امیر احمد کشوری" به روز هوانیروز نامگذاری شده است.

سرهنگ خلبان رحیم عینی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: شهید کشوری یکی از خلبانان شجاع و پیرو خط امام(ره) بود که با شروع هشت سال دفاع مقدس در راه دفاع  از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حماسه های بزرگی را خلق کرد.

فرمانده پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه افزود: هوانیروز در دوران دفاع مقدس در تمامی عملیات ها حضوری موثر داشت و کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.

وی گفت: هوانیروز یادآور رشادتهای خلبانهای شجاع در دوران جنگ تحمیلی است، اقدامات ارزشمند هوانیروز در ابتدای انقلاب اسلامی و ایام جنگ تحمیلی تا کنون ستودنی بوده و هر جا بحث امداد و نجات بوده این عزیزان پیشقدم بوده اند.

این مسئول نظامی با بیان اینکه هر کجا که در راستای صیانت از آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران است، هوانیروز حضور فعال و پررنگ دارد، تصریح کرد: امروز نیز خلبانان در دوران پس از جنگ تحمیلی در جبهه های خدمات رسانی در آماده باش کامل قرار دارند و مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه امروز هوانیروز با بهره گیری از کارکنان متخصص خود، توانسته‌ در حوزه های فنی و آموزشی خودکفا شود، گفت: سالانه صدها ساعت پرواز در راستای جابجایی مصدومین و مجروحین سطح جاده ها انجام می شود که این ماموریت بصورت مشترک از طریق اورژانس 115 و هوانیروز انجام می شود.

سرهنگ عینی خاطرنشان کرد: در زلزله سرپل‌ذهاب هوانیروز به عنوان همراه و همکار هلال احمر به مردم آسیب دیده منطقه خدما ارزنده ای  ارائه داد که نشان دهنده تعامل خوب و سازنده بین دو مجموعه است.

وی  با اشاره به بیانات فرمانده کل ارتش که عملکرد هوانیروز را در ماموریت‌های محوله، ممتاز دانست، تصریح کرد: به عنوان مثال در زلزله سرپل ذهاب، در یک روز ۱۸۰ ساعت پرواز بیش از ۱۳۵۰ مصدوم را جابه‌جا کردیم.

فرمانده پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه در پایان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سرلشکر خلبان کشوری، گفت: شهدا زینت وجودی انقلاب اسلامی هستند که نامشان تا ابد در تاریخ به یادگار خواهد ماند.

گفتنی است سرتيب خلبان احمد كشوری در تيرماه ۱۳۳۲ شمسی در منطقه شمال كشور به دنيا آمد. وی در سال ۱۳۵۱ وارد هوانيروز شد و دوره‌های آموزش خلبانی با هلی كوپتر را با موفقيت به پايان رسانيد و سرانجام در ۱۵ آذرماه ۱۳۵۹ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها