سرویس: سیاسی کد خبر: 429256 13:59 - 1401/09/18

امام جمعه سرپل ذهاب در خطبه های نمازجمعه:

مدیریت اغتشاشات و آشوبها از خارج کشور بود / بیش از ۸۰ درصد بانوان معتقد به حجاب اسلامی هستند

مدیریت اغتشاشات و آشوبها از خارج کشور بود / بیش از ۸۰ درصد بانوان معتقد به حجاب اسلامی هستند

مرصاد نیوز: امام جمعه سرپل ذهاب گفت : براساس بررسی های اطلاعاتی محرز است که اغتشاشات و آشوب‌های اخیر از خارج کشور مدیریت می شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان سرپل ذهاب اظهار کرد: یکی از مهمترین رسالت های صاحبان تریبون و خطباء و نخبگان در این ایام، تحلیل ریشه های اغتشاشات اخیر و معرفی عوامل پشت پرده این فتنه است.

وی افزود: برای مسئولین و مردم محرز است که مدیریت اغتشاشات از خارج از کشور بوده است.

خطیب جمعه شهرستان سرپل ذهاب تصریح کرد: بعضی از سیاستمداران غربی و جبهه اپوزیسیون از چند سال قبل خبر از انقلاب زنان در ایران می دادند و معاون وزیر خارجه و نماینده آمریکا در امور ایران دوهفته قبل از اغتشاشات در پاسخ به در خواست رئیس اتحادیه اروپا برای آغاز دور نهم مذاکرات هسته ای با ایران می گوید : صبر کنید اتفاقاتی در پیش است که پس از آن ایران آماده دادن امتیاز در پرونده هسته ای خواهد شد.

حجت الاسلام فاطمی نسب گفت: مسئولین و مقامات ارشد آمریکا و اروپا با آغاز اغتشاشات بصورت مستقیم به حمایت از اغتشاشگران پرداختند و از میان بازداشت شدگان افراد بسیاری با سفارتخانه های آلمان و انگلیس و فرانسه ارتباط داشتند.

وی ادامه داد: بررسی های اطلاعاتی انجام شده نشان داده است که عربستان سعودی منابع مالی اغتشاشات را تامین کرده، رژیم صهیونیستی آشوبها را هدایت و عملیاتی کرده و کار شبکه سازی آشوبها بر عهده انگلیس و آلمان و فرانسه بوده و آمریکا در حین آشوبها تلاش می کرد تا مشکل اینترنت و فیلتر واتساپ و اینستاگرام را به نفع اغتشاشگران رفع کند.

امام جمعه سرپل ذهاب بیان کرد: بدنه اغتشاشات عمدتا بین جوانان ۱۵ تا ۳۰ سال بود و بااینکه این اغتشاشات جنبش زنان نامیده می شد اما فقط ۱۱ درصد از افراد شرکت کننده را زنان تشکیل می دادند.

وی خاطرنشان کرد: ۷۷ درصد افراد حاضر در اغتشاشات تحصیلات زیر دیپلم داشتند و فقط ۱۹ درصد از شرکت کنندگان دانش آموز و دانشجو بودند.

حجت الاسلام فاطمی نسب با اشاره به خصوصیات دینی و عقیدتی اغتشاشگران افزود: در میان اغتشاشگران کمتر از یک درصد تغیدات دینی و مذهبی داشتند و از میان  افراد دستگیر شده فقط یک نفر اهل خواندن نماز بودند و ۴۷ درصد از دستگیر شدگان از افراد دارای مشکل و معضلات اجتماعی از قبیل اعتیاد و فرزند طلاق و .... بوده اند.

وی در پایان گفت: در نظر سنجی که از جامعه زنان کشور انجام گرفته بیشتر از ۸۳ درصد از بانوان به حجاب اعتقاد داشته و گفته اند حتی اگر قانون حجاب اجباری برداشته شود بازهم حجاب خود را حفظ خواهند کرد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها