سرویس: اجتماعی کد خبر: 429259 14:45 - 1401/09/18

آیت الله علما:

"شورای عالی انقلاب فرهنگی" هدایت فرهنگی کشور را بر عهده گیرد/ وحدت حاکم بر کشور در هیچ جای دنیا وجود ندارد

"شورای عالی انقلاب فرهنگی" هدایت فرهنگی کشور را بر عهده گیرد/ وحدت حاکم بر کشور در هیچ جای دنیا وجود ندارد

مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: این شورا باید هدایت فرهنگی کشور را بر عهده گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه، اظهار داشت: خداوند بالاترین کمالات را برای زنان قرار داده و در این راستادحضرت صدیقه کبری(س) را محور قرار داده است.

 وی با بیان اینکه چنین تفکری که زنان محور همه خيرات و برکات زن هستند باید بر دنیا حاکم شود، افزود: حضرت زهرا(س) ۱۱ فرزند تربیت کردند که محوریت هستی را بدست گرفته اند. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه رسول اکرم(ص)، حضرت زهرا(س) را ام ابیها نامیدند، گفت: حضرت علی(ع) در آسمان و زمین همتایی نداشت و با آن جایگاه از حضرت زهرا(س) تجلیل می کرد. 

آیت الله علما با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع جهاد تبیین، تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) قبل اسلام و بعد اسلام هم به جهاد تبیین پرداختند و در این راستا به ۴۰ شاه، امپراتور و... نامه نوشتند و حقایق اسلام را بیان کردند. 

وی با بیان اینکه خداوند حضرت زهرا(س) را با وجود اینکه مخلوق است، هم وزن خود قرار داد، عنوان کرد: اگر ایشان نبودند هم کفوی برای حضرت علی(ع) نبود و حضرت ابراهیم(ع)، رسول اکرم(ص) و حضرت زهرا(س) اسوه های جهان خلقت هستند. 

خطیب جمعه کرمانشاه با گرامیداشت ۱۸ آذر سالروز معرفی عراق به عنوان متجاوز جنگی در زمان حکومت صدام توسط سازمان ملل و روز آغاز انتفاضه نخست مردم فلسطین علیه اسرائیل افزود: حکومتهای مسلمان می دانند که ملت های دنیا همراه با مردم فلسطین هستند و پرچم آن ها را نگه می دارند. 

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه سازمان ملل روز ۱۹ آذر را به عنوان سالروز حقوق بشر اعلام کرد، گفت: به فرموده امام راحل الفاظ معانی خود را از دست داده اند زیرا امروز آمریکا مباحث حقوق بشر را در اختیار گرفته درحالی که خودش هرطور که بخواهد رفتار می کند و امروزه سازمان ملل، شورای امنیت و حقوق بشر کاره ای نیستند بلکه موضوع حقوق بشر در اختیار آمریکا قرار گرفته است. 

امام جمعه کرمانشاه ادامه داد: بیستم آذر سالروز شهادت آیت الله دستغیب امام جمعه شیراز، معلم اخلاق و شخصیتی بزرگ و تاثیرگذار در کشور است‌. 

آیت الله علما با اشاره به تلاش دشمنان در کاهش سرعت ایران برای پیشرفت، گفت: امروز مردم با وجود مشکلات گرانی و بیکاری در برابر آمریکا ایستاده اند؛ آمریکایی که از موشک ها و قدرت های نظامی جمهوری اسلامی ایران بیمناک است. 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با اعضای شورای انقلاب فرهنگی، افزود: به فرموده مقام معظم رهبری این شورا باید هدایت فرهنگی کشور را بر عهده گیرد و مسائل را حل کند.

 نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: امام راحل به مدت یک سال دانشگاه ها را تعطیل کردند و خواستار اسلامی شدن این مراکز و انتخاب اساتیدی مطرح شدند. 

آیت الله علما گفت: اکنون در هیچ جای دنیا وحدت حاکم بر جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها