سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 429262 16:36 - 1401/09/18

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر کرمانشاه:

ماشین آلات شهرداری کرمانشاه خارج از رده محسوب می شوند/ ضرورت افزایش حقوق کارگران شهرداری

ماشین آلات شهرداری کرمانشاه خارج از رده محسوب می شوند/ ضرورت افزایش حقوق کارگران شهرداری

مرصادنیوز: رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: اکنون عمر دستگاه ها و تجهیزات شهرداری کرمانشاه به بیش از ۱۵ سال می رسد و این دستگاه ها از نظر کارایی خارج از رده  محسوب می شوند.  

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،هاشم درویشی در مراسم مانور ماشین آلات و تجهیزات ستاد برف روبی شهرداری کرمانشاه، اظهار داشت: در این دوره شهرداری کرمانشاه بیشترین لوایح به تصویب رسیده و اقدامات عمرانی خوبی از جمله احداث رینگ دوم شرقی، پروژه های مرتبط با توسعه فضای سبز، مدیریت پسماند و... اتجام شده است‌.

 

وی با اشاره به آمادگی های زمستانی شهرداری، افزود: توپوگرافی استان کرمانشاه به گونه ای است که آب‌های سطحی را در خود نگه نمی دارد و در اصطلاح به کاسه وارونه معروف است و همین موضوع منشا حوادث طبیعی چون وقوع سیلاب و... است.

 

درویشی گفت: شهرک های حاشیه نشین و مناطقی که از نظر سطح ارتفاع پایین تر هستند، به دنبال افزایش نزولات جوی آسیب بیشتری می بینند.

 

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرمانشاه تصریح کرد: اگرچه در ظاهر نیروهای خدماتی و پاک بانان نسبت به برف روبی شهر اقدام می کنند اما یک برنامه ریزی تخصصی به منظور امداد رسانی انجام شده است.

 

درویشی با بیان اینکه کارهای محول شده به نیروهای خدماتی و پاک بان بسیار اما مزایای آنها اندک است، گفت: در هیئت تطبیق اجازه افرایش حقوق نیروهای خدماتی را نمی دهند.

 

وی افزود: اکنون دریافتی ۱۵ میلیون تومان به صورت ماهیانه به عنوان خط فقر تعریف شده  درحالی که کارگران شهرداری ماهیانه حقوق پنج تا شش میلیون تومانی دریافت می کنند.

 

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: اگرچه ممکن است هیئت تطبیق به صورت تخصصی به متن قانون افزایش حقوق کارگران توجه کند اما برخی موضوعات بر قانون تفوق دارند که با توجه به تورم و گرانی موجود افزایش حقوق نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

درویشی با بیان اینکه در حوزه مدیریت خدمات شهری اقدامات خوبی انجام گرفته، خاطرنشان کرد: بانوان پشت پرده انجام اقدامات تخصصی قرار دارند.

 

وی افزود: به کارگیری دانش و برنامه ریزی در عرصه مدیریت خدمات شهری به ماشین آلاتی بروز نیازمند است درحالی که اکنون عمر دستگاه ها و تجهیزات موجود به بیش از ۱۵ سال می رسد و از نظر کارایی خارج از رده  محسوب می شوند.

 

درویشی گفت: همچنین در استفاده از ماشین آلات تخصصی به کارگیری راننده و کاربر متخصص ضرورت دارد.

 

وی با اشاره به وسعت شهر کرمانشاه، افزود: شهرکهایی که ارتباطی با شهر ندارند نیز از شهرداری انتظار دریافت خدمات دارند.

 

خریداری پله ای نادر در کرمانشاه با ۵۳ میلیارد تومان اعتبار 

درویشی با بیان اینکه در آتش نشانی مشکلات فراوانی وجود دارد، خاطرنشان کرد: پله ای مجهز و نادر با ارتفاع ۳۲ متر و اعتبار ۵۳ میلیارد تومان برای استان کرمانشاه خریداری شده است.

 

وی خواستار چاره اندیشی برای افزایش حقوق پرسنل در هیئت تطبیق شد و افزود: کارگران شهرداری از کمترین مزایای خدماتی برخوردار هستند.

 

درویشی مجموعه شهرداری را از خدوم ترین نهادها دانست و گفت: مانور پدافند غیرعامل و دفاع غیرنظامی یادگاری ماندگار است.

 

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها