سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 429263 16:39 - 1401/09/18

معاون پرستاری وزارت بهداشت:

شمار مراکز آموزشی-درمانی ۷ برابر شد/ بومی گزینی ۳۵ درصد سهمیه جذب دانشجویان رشته های پیراپزشکی

شمار مراکز آموزشی-درمانی ۷ برابر شد/ بومی گزینی ۳۵ درصد سهمیه جذب دانشجویان رشته های پیراپزشکی

مرصاد نیوز: معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شمار مراکز آموزشی-درمانی از ۳۰ مرکز قبل از انقلاب به ۲۰۷ مرکز رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  آیین تجلیل از پرستاران بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام آبادغرب با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان ، نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ،امام جمعه شهرستان، فرماندار اسلام آباد غرب برگزار شد.

 

عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این آیین ضمن تبریک روز پرستار بیان داشت : شمار مراکز آموزشی-درمانی از ۳۰ مرکز قبل از انقلاب به ۲۰۷ مرکز رسیده که در سال جاری مرکز دیگری در شهرستان اسلام آبادغرب به همت نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس افتتاح شد ‌.

 

وی افزود: با توسعه مراقبت در منزل هم می توان بار مراکز درمانی و هزینه ها را کاهش داد و هم اشتغال آفرینی کرد برهمین مبنا باید اقتصاد را مردمی سازی کنیم و البته بخشی از مردمی سازی توسعه مراقبت پرستاری در منازل است و با این کار به اشتغال پرستاران هم کمک کرده ایم .

 

 معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از سال ۱۴۰۱ به سمت بومی گزینی حرکت کرده ایم و بالغ بر ۳۵ درصد سهمیه هر شهر و شهرستان را در تمام رشته های پرستاری، پزشکی و تخصصی به همکاران بومی اختصاص داده ایم.

 

کاهش ۱۶ درصدی مرگ و میر در بخش های بیمارستانی دارای پرستار کافی

در ادامه مجتبی بخشی پور نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی به دغدغه های مردم اشاره و اظهار داشت: امروز اصلی ترین دغدغه مردم بحث اقتصاد ، اشتغال و معیشت است، بر اساس شاخصهای اقتصادی شش ماه اول سال و تحلیل آن تا پایان سال رشد اقتصادی کشور یک درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده که این عدد بر اساس برنامه ششم توسعه حدود هفت درصد است.

 

 وی تصریح کرد : تعیین پرستار بر اساس سه محور انجام می شود که بر اساس هر تخت بیش از دو پرستار و بر اساس سرانه هر پزشک سه پرستار نیاز داریم اما امروز با کمبود بیش از یکصد هزار پرستار در کشور مواجه هستیم و البته در بخشی که پرستار به اندازه کافی داشته ایم ۱۶ درصدمرگ و میر کمتر شده است.

 

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات پرستاران، عنوان کرد: انتظاری که پرستاران از دولت دارند و مجلس هم قطعاً در راستای تحقق آن پای کار خواهد بود، اجرای طرح ترفیع خدمات پرستاری است که باید در سال ۸۶ انجام می شد که در این رابطه پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که باید در محل حوزه تعرفه گزاری صرف و نیرو های شرکتی و خدماتی تبدیل وضعیت شوند.

 

اورژانس بیمارستان اسلام آباد تا ۲۲ بهمن افتتاح خواهد شد 

سپس قبادمحمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز ضمن تبریک روز پرستار از پیگیری های نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس به منظور برگزاری مراسم تکریم از پرستاران بیمارستان قدردانی کرد و گفت : همه پرستاران ثابت کردند که پیرو راه حضرت زینب (س)و حضرت فاطمه الزهرا(س) هستند.

 

وی افزود : اسلام آبادغرب با پیگیری های نماینده مردم در مجلس صاحب یک دستگاه MRI به ارزش ۳۵ میلیارد تومان شده که تا پایان سال نصب و به بهره‌برداری خواهد رسید همچنین مرکز محله شهر با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار آغاز به کار خواهد کرد.

 

محمدی خاطرنشان کرد: کلینیک بیمارستان امام خمینی(ره) اسلام آبادغرب به دلیل کمبود منابع مالی شش سال بلا استفاده بود که با تامین اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی، از هفته گذشته اقدامات اجرایی آن آغاز شده است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: ساخت یک پایگاه فوریت های پزشکی نیز در دستور کار قرار دارد و اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل بیمارستان دالاهو در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه مصوب شد همچنین پیمانکار مرکز شرف آباد در هفته آینده مشخص خواهد شد.

 

محمدی با بیان اینکه تا پایان آذر ماه کارهای عمرانی اورژانس بیمارستان اسلام آباد به اتمام می رسد، گفت: ۱۷ میلیارد تومان اعتبار برای اورژانس این بیمارستان هزینه شده و حدوداً پنج میلیارد تومان نیز هزینه خریداری تجهیزات آن می شود که حداکثر تا ۲۲ بهمن افتتاح خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه  همه باید باهم برای خدمت به مردم تلاش کنیم، افزود: مرکز شبانه روزی حمیل که به صورت نیمه وقت فعال بود با تلاش های نماینده مردم شهرستان در مجلس شبانه روزی خواهد شد.

 

افتتاح مرکز شبانه روزی خدمات جامع سلامت شهری- روستایی شهر حمیل از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون وزیر بهداشت به اسلام آباد غرب بود.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها