سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 429266 19:18 - 1401/09/18

رییس اداره منابع طبیعی هرسین مطرح کرد؛

لزوم حفظ پوشش گیاهی و تثبیت آبراهه ها در راستای جذب و نفوذ نزولات آسمانی

لزوم حفظ پوشش گیاهی و تثبیت آبراهه ها در راستای جذب و نفوذ نزولات آسمانی

مرصاد نیوز:رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هرسین گفت: حفظ پوشش گیاهی جنگلی و مرتعی و تثبیت آبراهه ها با بندهای آبخیزداری مناسبترین مسیر برای جذب و نفوذ نزولات آسمانی و جلوگیری از بروز سیلاب های ویرانگر است.

دارابی در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت:  با حفظ پوشش گیاهی، جنگلی و مرتعی که به حفاظت خاک و کنترل فرسایش کمک می کند می توان درصد قابل توجهی از نزولات آسمانی را در سطح عرصه نفوذ داد و در نتیجه آن چشمه ها ، سراب ها و قنوات را احیا و پرآب  کرد.

 

 

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هرسین افزود: پروژه های آبخیزداری در قالب بندهای سنگی ملاتی ، گابیون و کانال های همسو با خطوط تراز  مي توانند با کنترل رواناب های جاری شده در آبراهه ها علاوه بر کنترل سیلاب های مخرب به نفوذ این آبها و تقویت سفره های زیرزمینی کمک کنند. 

 

 

دارابی خاطرنشان کرد: طی سالهای گذشته اداره منابع طبیعی شهرستان هرسین در حوزه های آبخیز شهرستان به خصوص حوزه های منتهی به شهر هرسین مانند حوزه شمال شهر ، تمرگ و حسن بقعه نسبت به احداث بندهای آبخیزداری از جمله بندهای سنگی ملاتی ، خشکه چین و کانال اقدام کرده که علاوه بر کارکردهای گفته شده اقدامی قابل توجه در جلوگیری از خطر سیل برای شهر هرسین است.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها