سرویس: سیاسی کد خبر: 430762 13:22 - 1401/11/03

رئیس دفتر شورای نگهبان کرمانشاه:

نمایندگان در انتصابات دولت دخالت نکنند

نمایندگان در انتصابات دولت دخالت نکنند

مرصاد نیوز: رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه با تاکید بر موضوع به رسمیت شناختن تفکیک قوا گفت: نمایندگان در انتصابات و امور اجرایی دولت دخالت نکنند.

حجت الاسلام محسن مفید در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: یک از آسیب هایی که متوجه کلیت حکمرانی ما در کشور شده است عدم توجه بعضی افراد به جایگاه و اختیارات قانونی و عدم عنایت به مسئولیتهای تعریف شده است.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه افزود: عدم توجه به مسئولیتها و نهادینه شدن این موضوع می تواند باعث بروز آسیبهایی در سازمان و همچنین موجب اخلال در مسئولیت ها شود.

وی افزود: بر همین اساس ضمن تعریف دقیق حدود و ثغور اختیارات، بر موضوع تفکیک قوا تاکید شده است.

حجت الاسلام مفید تصریح کرد: تفکیک قوا برای این است که هر کدام از نهادها و سازمانهای زیرمجموعه مسئولیت و حوزه اختیارات خود را بدانند و به تبع در برابر وظایف خود پاسخگو باشند.

وی گفت: عدم توجه به اصل رسمیت شناختن تفکیک قوا از هر جانبی، اولین ضررش متوجه خود آن سازمان می شود و اگر سازمانی وظایفش را بخوبی انجام ندهد در آن سازمان اخلال ایجاد می شود و در نهایت مردم آسیب می بینند.

حجت الاسلام مفید گفت: ارگانها و سازمانها و در نهایت همه قوا مانند یک تیم ورزشی بهم پیوسته هستند که هر کدام وظیفه و تاکتیکی بر عهده دارند که نباید از حدود و ثغور خود خارج شوند.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه عنوان کرد: ما از مسئولین و از جمله نمایندگان توقع داریم که هر کسی وظایف و مسئولیت قانونی خودش را بر حسب اختیاراتی که دارد انجام دهد.

وی ادامه داد: نظر رهبر معظم انقلاب هم این است که نمایندگان در انتصابات دولت دخالت نکنند و هر اقدام نمایندگان که دخالت در امور دولت محسوب شود، بر خلاف نظر مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام مفید افزود: همانطور دستگاه قضا در امور اجرایی و قانونی مداخله نمی کند، نمایندگان نیز در حوزه‌های اجرایی نباید مداخله کنند بلکه باید از باب وظایف نظارتی خود به مسائل اجرایی ورود داشته باشند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها