سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 430920 16:01 - 1401/11/07

شروع دوره تخصصی داستان نویسی «جلال آل احمد» در کرمانشاه+ تصاویر

شروع دوره تخصصی داستان نویسی «جلال آل احمد» در کرمانشاه+ تصاویر

مرصاد نیوز: دوره تخصصی داستان‌نویسی «جلال آل احمد» با برگزاری آزمون مقدماتی رسماً شروع به کار کرد و طی آن به مدت ۴ هفته متوالی کارگاه‌های حضوری و مجازی برای برگزیدگان دختر و پسر نوجوان برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، علی صفدری با تاکید بر ضرورت استفاده از دانش و تجربیات اساتید ملی این دوره تاکید کرد: این دوره به منظور توانمندسازی کودکان و نوجوانان استان برگزار گردیده و امیدواریم شروعی برای درخشش دوباره داستان‌نویسی استان باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: امروز جامعه ما نیاز به امید و نشاط دارد و یکی از مهم‌ترین راه‌های انتقال امید به جامعه تولید متن‌های خوب و جذاب است.

وی افزود: در یک نمایش طنز یا استند آپ کمدی، بخشی از جذابیت به اجرا بر می‌گردد، اما مهمترین قسمت داستان و سوژه‌ای است که در متن دنبال می‌شود و این از هنر نویسندگان است.

صفدری ادامه داد: ادبیات و داستان‌نویسی حوزه‌ای اثر گذار، ماندگار و جریان ساز است که برای توسعه مفاهیم ناب و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی باید به درستی از آن استفاده کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اثرگذاری داستان و داستان‌نویسی گفت: تاکید بر نظام خانواده یکی از مهم‌ترین نکات در نگارش متون است و با دقت به این حوزه اثرگذاری فرهنگی را می‌شود دنبال کرد.

دوره تخصصی داستان‌نویسی «جلال آل احمد» طی روز‌های پنج شنبه و جمعه ۴ هفته متوالی به صورت مجازی و حضوری و در دو کارگاه مجزای پسران و دختران برگزار خواهد شد.

این دوره برنامه‌ای مشترک از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها