سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 430943 13:01 - 1401/11/08

با هدف ارتقای سرانه مطالعه مفید انجام شد؛

راه‌اندازی مجدد ایستگاه‌های مطالعه در کرمانشاه

راه‌اندازی مجدد ایستگاه‌های مطالعه در کرمانشاه

مرصاد نیوز: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گفت: ایستگاه‌های مطالعه در مراکز عمومی سطح کرمانشاه با هدف ارتقای سرانه مطالعه مفید و در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری دوباره راه‌اندازی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، از راه اندازی مجدد ایستگاه‌های مطالعه در اماکن عمومی خبر داد و بیان داشت: ایستگاه مطالعه کتابخانه کوچکی با یک قفسه در فضای عمومی پرتردد است که همه افراد می‌توانند با مراجعه به آن، کتاب مورد علاقه خود را انتخاب کرده و پس از مطالعه، حداکثر پس از پانزده روز به همان ایستگاه یا ایستگاه‌های مطالعه دیگر در سراسر کشور و یا هر یک از کتابخانه‌های عمومی تحت پوشش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور کتاب را بازگردانند.

وی گفت: طرح «ایستگاه مطالعه» یکی از برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی برای عمومی کردن و ارتقای سرانه مطالعه مفید در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

مدیرکل کتابخانه‌ها خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع در مرحله جدید این طرح، ایستگاه مطالعه در دانشگاه صنعتی و سینما آزادی کرمانشاه  راه‌اندازی شد که منابع آن هم از طریق این اداره کل تأمین می‌گردد.

حسنی خونسار عنوان کرد: پیش از این ایستگاه‌های مطالعه در سازمانها و مراکز دیگر فعال بوده اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در خصوص مراکزی که قبلاً فعال بودند افزود: پیش از این ایستگاه مطالعه در بیمارستان امام حسین (ع)، مسجد جامع، اداره کل آموزش و پرورش استان، فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی، بانک ملی، سازمان تامین اجتماعی و استانداری کرمانشاه و در شهرستانها بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام آباد غرب، بیمارستان دکتر چمران شهرستان کنگاور، مرکز پزشکی سنقر، پایانه مرزی خسروی شهرستان قصرشیرین و شهرداری صحنه فعال بوده و تامین منابع می‌شد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها