سرویس: اجتماعی کد خبر: 432695 10:06 - 1401/12/28

بدرقه آخرین روزهای سال با بارش رحمت الهی؛

پیش‌بینی نوروزی بارانی در استان کرمانشاه

پیش‌بینی نوروزی بارانی در استان کرمانشاه

مرصادنیوز: هوای استان کرمانشاه در واپسین روزهای سال بارانی است و حال و هوای شهر را عجیب شاعرانه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در این روزهای پایانی سال شاهد نزول رحمت الهی در دیار فرهاد و شیرین نشینان هستیم؛ دیاری که زمستان آن هم عاشقانه‌ به استقبال بهار می‌رود.

این روزها که زمان درحال "دویدن" است و همه برای آمدن بهار لحظه‌شماری می‌کنند صدای نم باران و استشمام بوی زیبای باران حال و هوای عاشقانه بهار را صد چندان می‌کند.

بارش‌های نوروزی در کرمانشاه افزایش می‌یابد

نرگس حق‌پرست در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: بر مبنای تحلیل نقشه‌های هواشناسی تا روز چهارشنبه هفته جاری شاهد عبور امواجی ناپایدار از جو استان کرمانشاه خواهیم بود که سبب کاهش تدریجی دمای هوا، وزش باد، رعدوبرق و رگبار پراکنده تگرگ می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه بارش طی امروز یکشنبه و سه‌شنبه از نمود بیشتری برخوردار است، افزود: به دنبال بارش باران در برخی نقاط شاهد آب‌گرفتگی معابر عمومی خواهیم بود.

به گفته حق‌پرست وزش باد، طی امروز یکشنبه تا صبح دوشنبه منجر به حاکم شدن گرد و غبار بر جو مناطق مرزی می‌شود.

وی افزود: در روز سه‌شنبه نیز کاهش محسوس دمای هوا، امکان وقوع رگبارهای پراکنده برف را در ارتفاعات و گردنه‌های استان کرمانشاه تقویت خواهد کرد.

حق‌پرست خاطرنشان کرد: در روزهای پایانی هفته جاری نیز در صورت استقرار این سامانه بارشی، میزان بارندگی پراکنده و اندک پیش‌بینی می‌شود.

وی عنوان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده میزان بارش در نوروز امسال نسبت به قبل بیشتر و دمای هوا نیز سردتر است‌ همچنین بیشترین بارش در نیمه نخست تعطیلات نوروزی پیش‌بینی شده است.

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال جاری ۲۷۰ میلیمتر بارش در استان کرمانشاه به ثبت رسیده که این میزان نسبت به مدت مشابه بارش در سال زراعی گذشته ۱۲ درصد افزایش و نسبت به دوره بلندمدت ۱۹ درصد کاهش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، نزولات آسمانی در این روزهای پایانی سال و پیش‌بینی نوروزی بارانی برای آسمان کرمانشاه  را به فال نیک می‌گیریم و زمزمه می‌کنیم سالی که نکوست از بهارش پیداست...

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها