سرویس: بازارواقتصاد کد خبر: 432712 17:28 - 1401/12/28

استاندار کرمانشاه:

مقدمات جذب نخبگان دانشجو و دانش‌آموز در صنعت کرمانشاه فراهم می‌شود

مقدمات جذب نخبگان دانشجو و دانش‌آموز در صنعت کرمانشاه فراهم می‌شود

مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه گفت: تلاش می‌کنیم هر چه سریع‌تر، بستر جذب دانش آموزان و دانشجویان نخبه کرمانشاهی در بخش صنعت استان را فراهم کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، استاندار کرمانشاه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور مدیران دستگاه‌های عضو و نمایندگان اتاق بازرگانی و بخش خصوصی برگزار شد؛ با تبریک فرارسیدن ایام نوروز و ماه بهار قرآن، عنوان کرد: ایران اسلامی در طول حیات پربار خود هیچگاه آغازگر یک تخاصم و یا جنگ بر علیه کشوری نبوده است ولی در جایگاه دفاع از کیان و عزت کشور در برابر تجاوز دشمن، بسیار مقتدر و پرصلابت ظاهر شده است.

وی ارتقای سطح روابط با کشورهای همسایه و عربستان سعودی را حرکتی در چهارچوب سیاست خارجی عزتمندانه و همراه با اقتدار نظام توصیف کرد و گفت: کشور ما همیشه پیام صلح و دوستی به کشورهای مسلمان و منطقه فرستاده و با توجه به اشتراکات دینی و اسلامی، در صورت اصلاح رفتارهای غیر منطقی، زمینه و بستر برای گسترش مناسبات فراهم است.

صحرایی تاکید کرد: در کرمانشاه هم سعی می‌کنیم از ثمرات این توافق جدید در راستای رونق اقتصادی و توسعه تجارت استان بهره بگیریم.

وی در ادامه با گرامیداشت ۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت عنوان کرد: ملی شدن صنعت نفت یک حرکت ملی برای تسلط مردم بر منابع کشور بود و یادآور تاریخ سیاه چپاول بیگانگان در ایران به ویژه آمریکا و انگلیس است.

مقام عالی استان به برخی تلاش‌های ثمربخش در حوزه تامین مالی پروژه‌های سرمایه گذاری استان خبر داد و گفت: خوشبختانه در حوزه بانک‌ها اتفاقات بسیار خوب و راهگشایی رخ داده که آثار مثبت و مبارک آن را در سال ۱۴۰۲ برای کارآفرینی و تولید، شاهد خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش اجرای طرح جذب نخبگان دانشگاهی و دانش آموزی در حوزه صنعت استان را بسترساز تحول و پویایی در استان دانست و گفت: تلاش می‌کنیم هر چه سریع‌تر، بستر جذب دانش آموزان و دانشجویان نخبه کرمانشاهی در بخش صنعت استان را فراهم کنیم تا این عزیزان به اشتغال و پیشرفت استان کمک کنند.

 صحرایی گفت: بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان ما از بهره هوشی بالایی برخوردارند و توانایی اختراع و ساخت پیچیده‌ترین ابزارهای فنی را دارا هستند که بسیاری از آن‌ها از قابلیت سرمایه‌گذاری و تولید تجاری برخوردار هستند.

وی افزود: نوجوانان نخبه باید شناسایی و به سمت هنرستان‌های فنی هدایت شوند و در ادامه، زمینه آشنایی و حضور آن‌ها در صنایع مهم استان فراهم شود.

مقام عالی استان ادامه داد: برای ترغیب بیشتر دانش آموزان و دانشجویان نخبه باید مشوق‌های مناسبی تعریف شود تا حضور در فضای صنعت از جذابیت بیشتری برخوردار شود.

در این نشست طرح جذب نخبگان دانشگاهی و دانش آموزی در حوزه صنعت استان و همچنین گزارش بررسی و پایش فضای کسب و کار استان ارایه شد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها