سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 432762 14:53 - 1402/01/02

فرماندار سرپل‌ذهاب:

شعار امسال از دوراندیشی رهبر انقلاب برای برون‌رفت از مشکلات کشور حکایت دارد

شعار امسال از دوراندیشی رهبر انقلاب برای برون‌رفت از مشکلات کشور حکایت دارد

مرصاد نیوز: فرماندار شهرستان سرپل‌ذهاب گفت: شعار سال ۱۴۰۲ تدبیر و دوراندیشی حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی برای برون‌رفت از مشکلات و رشد و شکوفایی کشور است .

صدراله بابلی در گفتگو باخبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت : شعار سال۱۴۰۲  را باید حکمت سال بنامیم و برای تحقق آن حکیمانه رفتار کنیم در واقع مهار تورم و رشد تولید در سال جدید نیازمند عزم عمومی و همت مسئولانه است. 

 

وی بابیان اینکه مهار تورم دو روی دارد که باید برای آن برنامه‌ریزی داشت، افزود : یک روی مهار تورم برنامه‌ریزی هدفمند است که باید توسط مدیران و کارشناسان تخصصی و نخبگان بخش‌های مختلف انجام شود و روی دیگر آن نقش مردم و نظارت مردمی است که بسیار مهمتر و جدی‌تر  از هر مقوله دیگری است. 

 

  بابلی درادامه به جنبه مردمی مهار تورم، اشاره کرد و اذعان داشت: اقدام در این حوزه نیازمند انجام کار فرهنگی و جهادی است لذا باید تلاش کنیم که برنامه‌ریزی مناسبی برای این حوزه تدوین شود .  

 

 فرماندار شهرستان سرپل‌ذهاب در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع رشد تولید اشاره کرد و افزود: رشد تولید نیازمند فراهم کردن بسترهای لازم است و این بسترسازی باید در حوزه‌های مختلف و بر اساس یک کار کارشناسی انجام شود. 

 

  بابلی گفت : رشد تولید در هر منطقه‌ای نیازمند یک برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری خاص براساس ظرفیت و پتانسیل آن منطقه است لذا باید برای رونق تولید و به تبع آن رشد تولید در منطقه‌ای به‌صورت کارشناسی برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری لازم‌ صورت گیرد. 

 

نماینده عالی دولت در شهرستان سرپل‌ذهاب همچنین به نقش فرهنگ رفتاری در رشد تولید اشاره کرد و افزود: رشد تولید نیازمند آن است که ما در زمینه فرهنگی نیز باورهای عمومی را تغییر دهیم و از نظر جنبه فرهنگی نیز لازم است مردم باور لازم به استفاده از تولیدات داخلی پیدا کنند که این باور عمومی منجر به رونق تولید خواهد شد.  

 

 بابلی تصریح کرد: باور به استفاده از تولیدات داخلی زمینه تقاضای بیشتر در جامعه را فراهم خواهد کرد و این تقاضا منجر به افزایش تولید و به تبع آن رشد تعداد کارخانه‌ها می‌شود و حتی این موضوع، اشتغال جامعه را نیز حل خواهد کرد.  

 

وی درادامه به عوامل دیگر در رشد تولید اشاره کرد و اذعان داشت: پرهیز از اسراف ، عدم استفاده مردم از کالای قاچاق و رونق کسب و کارهای داخلی نیز نقش مهمی در رشد تولید خواهد داشت.

 

   بابلی خاطرنشان کرد : برای تحقق حکمت سال برنامه‌ریزی هدفمندی را در سطح شهرستان رقم خواهیم زد و کارگروه‌های تخصصی چه در حوزه رشد تولید و مهار تورم و چه فرهنگ‌سازی در این حوزه‌ها را شکل خواهیم داد. 

 

  فرماندار شهرستان سرپل‌ذهاب اذعان کرد: شعار سال برای همه ما حکم سند دارد و برای تحقق آن تمام توان خود را بکار خواهیم گرفت.

 

 بابلی همچنین به ظرفیت‌های شهرستان در حوزه رشد تولید اشاره کرد و گفت : ظرفیت کشاورزی منطقه و مرزی بودن شهرستان و از طرفی موقعیت شهرستان از نظر توریستی بودن فرصت خوبی برای رشد و رونق تولید است که متناسب با شعار سال برای آن برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها