سرویس: اجتماعی کد خبر: 432763 15:13 - 1402/01/02

یادداشت؛

نکاتی چند درباره یک استدلال غلط

نکاتی چند درباره یک استدلال غلط

مرصاد نیوز: به اعتقاد برخی افراد ابتدا باید مسائل اقتصادی مرتفع شود سپس به حل بدحجابی پرداخت درحالی که چنین بیاناتی خارج از دایره عقل و منطق است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمد ویس‌مرادی در یادداشتی نوشت: برخی اذعان می‌کنند که اول مشکل اقتصاد و معیشت را حل کنید تا بتوانید مشکل حجاب را هم حل کنید.

 

۱-قطعاً حل مشکل اقتصادی، جزو اولویت‌ها است و در حوزه‌های مختلف می‌تواند تأثیرگذار باشد اما یک کشور، هزار مسأله و موضوع دارد؛ نمی‌توان به بهانه نقص یا اختلال در یک حوزه، هزار حوزه دیگر را به حال خود رها کرد. نمی‌توان گفت چون مشکل اقتصادی داریم، بنابراین، بهداشت، کشاورزی، آموزش و پرورش و مسائل فرهنگی را تعطیل می‌کنیم!

 

۲-مسئولین حوزه فرهنگ کشور، مسئولین بخش اقتصادی و تأمین معیشت مردم نیستند. هر کدام از مسئولین باید وظایف خود را انجام دهند.

 

۳_بخش قابل توجهی از معضلات حجاب در جامعه ما مربوط به قشر ثروتمند و مرفه جامعه است.

 

۴_ بخش قابل توجهی از کسانی که نسبت به حجاب پایبند هستند، از نظر اقتصادی جزو قشر متوسط و متوسط به پایین جامعه هستند.

 

۵-مردم یمن سال‌ها است که در شرایط سخت جنگ و تحریم روزگار می‌گذرانند. اما حجاب زنان و دختران یمنی، زبانزد است.

 

۶_ اوایل انقلاب و در زمان دفاع مقدس، از نظر اقتصادی فشار زیادی را تحمل کردیم، اما آن دوران یکی از پاک‌ترین دوران تاریخ انقلاب از نظر فرهنگی محسوب می‌شود.

 

۷_چندین دهه است که همیشه مشکلات اقتصادی داشته‌ایم برهمین اساس حل ریشه‌ای مسائل اقتصاد، به مدت یک یا دو سال صورت نمی‌گیرد.

 

اگر قرار بود موضوع حجاب را به مسائل اقتصادی گره بزنیم، از همان اول انقلاب تاکنون نباید لزوم رعایت حجاب، از سوی امام راحل و مقام معظم رهبری مطرح می‌شد و باید بر همان بستر ضد فرهنگی و در محیط فاسد دوران پهلوی زندگی می‌کردیم.

 

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها