سرویس: اجتماعی کد خبر: 432771 10:44 - 1402/01/03

عضو فراکسیون روحانیت مجلس مطرح کرد؛

ضرورت حفظ حرمت ماه رمضان در ایام نوروز/ مراسم برپایی سفره‌های افطاری‌‌ در روز ۱۳ فروردین عمومیت یابد

ضرورت حفظ حرمت ماه رمضان در ایام نوروز/ مراسم برپایی سفره‌های افطاری‌‌ در روز ۱۳ فروردین عمومیت یابد

مرصاد نیوز: عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز، گفت: در جوامع اسلامی باید حریم‌هایی نظیر حرمت ماه مبارک رمضان حفظ شود.

حجت‌الاسلام احمد‌حسین فلاحی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: امسال یکی از دغدغه‌های خانواده‌های مذهبی، تقارن ماه مبارک رمضان با نوروز است که در روزهای آینده با رسیدن به پایان تعطیلات و مراسم سیزده بدر، بیشتر نیازمند حرمت نگهداشتن ماه رمضان در ملا‌عام و پرهیز از روزه‌خواری همچنین حفظ حرمت‌های دیگری است که معمولا شکسته می‌شود.

 

وی افزود: امیدواریم که امسال با تدبیر خانواده‌های مذهبی در اقصی نقاط کشور، مردم در قالب برنامه‌های مذهبی نظیر عمومی کردن برپایی سفره‌های افطاری‌ در روز سیزدهم فروردین دور هم جمع شوند.

 

حجت‌الاسلام فلاحی با تاکید بر ضرورت برخورد با حرمت‌شکنان در ماه رمضان، تصریح کرد: همچنین نهادهای نظارتی باید از قبل هشدارهای لازم را به افراد حرمت‌شکن ارائه دهند.

 

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در جوامع اسلامی باید چنین حریم‌هایی نظیر حرمت ماه مبارک رمضان حفظ شود.

 

حجت‌الاسلام فلاحی با اشاره به حفظ حرمت ماه رمضان در دیگر جوامع اسلامی، گفت: در بسیاری از کشورهای اسلامی با حفظ حرمت ماه رمضان نسبت به برگزاری مراسمات‌شان اقدام می‌کنند.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها