سرویس: اجتماعی کد خبر: 432837 10:00 - 1402/01/07

زمستان در بهار؛ تداوم ناپایداری جوی و بارش باران در کرمانشاه

زمستان در بهار؛ تداوم ناپایداری جوی و بارش باران در کرمانشاه

مرصاد نیوز: بر اساس داده های هواشناسی فعالیت بارشی سامانه حاکم در جو استان کرمانشاه، امروز و فردا نیز تداوم خواهد داشت.

شهناز حق پرست در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: بر اساس داده های هواشناسی فعالیت بارشی سامانه حاکم در جو استان کرمانشاه، امروز و فردا(سه شنبه) نیز تداوم خواهد داشت.

کارشناس اداره هواشناسی استان کرمانشاه افزود: این سامانه به تناوب سبب بارندگی همراه با وزش باد، رعد وبرق و احتمالاً رگبار تگرگ در سطح استان می شود.

وی گفت: شرایط ناپایدار که امروز بخصوص در نیمه غربی و مناطق شمالی شدت بیشتری خواهد داشت؛ در برخی نقاط با آبگرفتگی معابر عمومی و احتمالاً رواناب نیز همراه می شود.  

حق پرست بیان کرد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، افزایش نسبی دمای هوا، گاهی اوقات افزایش ابر همراه با وزش باد و احتمالاً رگبارهای خفیف باران (در روز پنجشنبه) مهمترین پدیده های مورد انتظار در سطح استان خواهند بود.

وی ادامه داد: به دنبال این وضعیت، در روز جمعه عبور موجی ناپایدار، علاوه بر کاهش دمای روزانه شرایط را برای وقوع رگبارهای بهاری، بخصوص در نیمه شرقی و نواحی شمالی استان فراهم می کند.

کارشناس اداره هواشناسی گفت: با عبور موج مذکور در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده بتدریج شرایط پایداری در جو استان حاکم می شود البته در روز شنبه اگر بارشی در سطح استان رخ دهد، بشکل رگبارهای خفیف و پراکنده می باشد، همچنین طی این مدت شاهد کاهش دمای هوا در سطح استان خواهیم بود.

وی گفت: طی شبانه روز گذشته سنقر با کمینه دمای  5 درجه سلسیوس سرد ترین، سومار  با بیشینه دمای 19 درجه سلسیوس گرم ترین نقاط استان گزارش شده اند. و همچنین دمای کرمانشاه  بین 9 درجه و  14 درجه  سلسیوس در نوسان بوده است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها