سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 432839 11:50 - 1402/01/07

شمار گردشگران نوروزی کرمانشاه از مرز یک میلیون نفر گذشت

شمار گردشگران نوروزی کرمانشاه از مرز یک میلیون نفر گذشت

مرصاد نیوز: سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از بازدید یک میلیون و صدهزار نفر از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه از آغاز سفرهای نوروزی تاکنون خبر داد.

 داریوش فرمانی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: بناهای تاریخی، مراکز تفریحی و توریستی و بقاع متبرکه و موزه‌ها از مهمترین جاذبه‌های گردشگری استان هستند که گردشگران و میهمانان نوروزی از آن بازدید می‌کنند.

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه افزود: در ایام نوروز تعداد بیش از یک میلیون و صدهزار مورد بازدید از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و توریستی استان کرمانشاه به عمل آمده است.

وی گفت: از بیستم اسفند ماه تا پایان روز ششم فروردین ماه بیش از 165597 هزار مهمان نوروزی در مهمان‌پذیرها، هتل‌آپارتمان، اقامتگاه بوم‌گردی، هتل‌بوتیک‌، خانه‌مسافر، کمپ‌های شهرداری، آموزش و پرورش‌، خوابگاه‌های دانشجویی و ادارات استان کرمانشاه اسکان  یافته‌اند.

فرمانی خاطرنشان کرد: جاذبه های تاریخی فرهنگی طاقبستان، بیستون، معبد آناهیتا، تکیه معاون‌الملک، تکیه بیگلربیگی و غار قوری قلعه به ترتیب در صدر بازدیدها قرار دارند.

وی شمار بازرسی‌ از واحدهای اقامتی، رستوران‌ها و مراکز گردشگری استان کرمانشاه را در این مدت 559 مورد اعلام کرد و گفت: به دنبال انجام بازرسی‌های نظارتی 41 مورد تشویق، 68مورد تذکر داده شد، 10 مورد اخطار کتبی و  همچنین نسبت به تعلیق 10 واحد اقدام شد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها