سرویس: بازارواقتصاد کد خبر: 432851 20:18 - 1402/01/07

استاندار کرمانشاه:

جذب اعتبارات ملی و سرمایه‌های خصوصی از معیارهای کارآمدی مدیران است

جذب اعتبارات ملی و سرمایه‌های خصوصی از معیارهای کارآمدی مدیران است

مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه گفت: جذب اعتبارات ملی و سرمایه‌های بخش خصوصی دو معیار مهم برای تشخیص کارآمدی یک مدیر است که باید با جدیت آن را دنبال کنند‌.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، استاندار کرمانشاه روز دوشنبه هفتم فروردین در اولین نشست شورای اداری استان در سال ۱۴۰۲ که همزمان با سراسر کشور به ریاست رئیس جمهور و به صورت ارتباط تصویری برگزار شد؛ عنوان کرد: آنچه رهبر معظم انقلاب در آغاز سال جدید به عنوان شعار سال تعیین کر دند در واقع یک هدف و راهبرد عالمانه برای پیشرفت و تعالی کشور است.

وی افزود: کشور برای کاهش مشکلات موجود در حوزه اقتصاد و معیشت مردم نیازمند مهار تورم و رشد تولید است و در استان کرمانشاه به دلیل نرخ بالای بیکاری و تورم، این نیاز بسیار مهم‌تر است.

دکتر صحرایی تاکید کرد: در سطح استان باید با کار و تلاش جهادی به سمت و تولید و اشتعال بیشتر در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، تجارت و بازرگانی، صنعت و گردشگری و خدمات گام برداریم.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به نرخ تورم بالاتر از متوسط کشور، باید برای کاهش این نرخ در کرمانشاه برنامه‌ریزی و تلاش جهادی کنیم.

مقام عالی استان در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: همچنین در نشست امروز، رئیس جمهور پیرامون مسایل مختلف اقتصادی و مدیریتی مطالبی مفصلی را بیان کردند که عمل به آن، یک تکلیف سازمانی است و همه مدیران باید با جدیت آن را دنبال کنند.

وی بر ضرورت توجه به فرهنگ و هویت اسلامی و دینی در همه برنامه‌ها و طرح‌ها تاکید کرد و گفت: تمامی برنامه‌ها، طرح‌ها و پروژه‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی، هنری، کشاورزی، صنعتی، گردشگری و… در سطح استان کرمانشاه برگزار می‌شود باید یک پیوست فرهنگی و هویتی داشته باشد و هیچگونه تعارض و عنادی با هویت ایرانی و اسلامی مردم کرمانشاه نداشته و با زیست بوم منطقه، همخوانی و سنخیت داشته باشد.

دکتر صحرایی در ادامه همچنین خاطرنشان کرد: هر برنامه و رویدادی که در حوزه گردشگری اتفاقی می‌افتد باید با هویت دینی و مذهبی کرمانشاه همخوان باشد و ذره‌ای از آن عدول نشود.

وی بازدید از مجموعه‌های خدمات رسان و دستگاه‌ها و ادارات مختلف و سفرهای شهرستانی را راهکاری برای اداره عالمانه استان دانست و عنوان کرد: در این سرکشی‌ها و بازدیدها، کاستی‌ها و نیازهای هر مجموعه و حوزه و یا شهرستان بررسی و پیرامون رفع آن، تصمیم گیری می‌شود.

صحرایی خاطرنشان کرد: خدمت عالمانه و صادقانه باید در همه عرصه‌های مدیریتی، خدماتی و کارشناسی تقویت شود.

استاندار کرمانشاه همچنین از کاهش تصادفات درون شهری و برون شهری در ایام نوروز خبر داد و گفت: در استان ۲۷ نقطه حادثه‌خیز وجود دارد که مقرر شد قبل و بعد آن نقطه برای رانندگان آشکارسازی شود؛ همچنین خودروهای سایر ادارات به کمک نیروهای پلیس آمد که خوشبختانه همین راهکارها به همراه رعایت مردم، موجب کاهش ۳۰ درصدی تصادفات در حوزه برون شهری شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اشتغال را اولویت اول استان دانست و گفت: باید از هر ظرفیت و عرصه‌ای برای تقویت تولید و اشتغال در استان استفاده کنیم.

دکتر صحرایی در ادامه عنوان کرد: در حوزه خودروسازی توافق‌های اشتغال آفرینی در راستای ارتقای سطح تولید و افزایش واحدهای قطعه ساز در استان صورت گرفته که روزهای بهتری را برای اشتغال کرمانشاه نوید می‌دهد.

وی همچنین بر کاهش هزینه‌های غیرضروری در ادارات دولتی تاکید کرد و گفت: متاسفانه در برخی ادارات هزینه‌های اضافی بسیاری برای کارهای غیر ضروری می‌شود در حالیکه گاهی حتی جایگاه مراجعه مردم در همین ادارات، شرایط مناسبی ندارد.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: اکرام و احترام به مردم یک اولویت است و باید در همه ابعاد مختلف مورد توجه قرار گیرد.

وی از برنامه منظم سفرهای شهرستانی در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم در طول سال از هر شهرستان چندبار بازدید داشته باشیم و بر اساس اولویت‌ها به رفع مشکلات و پیگیری مصوبات بپردازیم.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها