سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 432912 12:50 - 1402/01/11

مدیر پایگاه ملی طاق‌بستان کرمانشاه:

بازدید روزانه 12 هزار نفر از مجموعه تاریخی طاق‌بستان در ایام نوروز

بازدید روزانه 12 هزار نفر از مجموعه تاریخی طاق‌بستان در ایام نوروز

مرصاد نیوز: مدیر پایگاه ملی طاق‌بستان کرمانشاه گفت: در ایام نوروز بطور میانگین روزانه بیش از 12 هزار گردشگر در محوطه تاریخی طاق‌بستان بازدید می‌کنند.

پویا طالب‌نیا در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، از حضور چشمگیر و بی‌نظیر گردشگران در ایام نوروز خبر داد و اظهار داشت: در ایام نوروز بطور میانگین روزانه شاهد حضور بیش از 12 هزار گردشگر در محوطه تاریخی طاقبستان بودیم.

مدیر پایگاه ملی طاق‌بستان کرمانشاه افزود: برای افزایش ساعات حضور مسافران در این مجموعه تاریخی علاوه بر فضاسازی متناسب با ایام عید و ماه مبارک رمضان برنامه هایی متناسب برای کودکان و خانواده ها نیز در نظر گرفتیم.

وی گفت: شاهنامه خوانی و تنبور نوازی از نمونه برنامه های این ایام بود که تلاش شد برای خانواده ها و بچه ها کودکانی که از این مجموعه بازدید می‌کنند، فضایی بسیار با شور و نشاط فراهم شود تا خاطره‌ای خوب از طاق‌بستان در ذهن آن‌ها به یادگار بماند.

طالب نیا خاطر نشان کرد: با توجه به تقارن نوروز با ماه بهار قرآن، ایستگاه قرآنی و خیمه معرفت ویژه ماه مبارک رمضان در این مجموعه تاریخی با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه راه اندازی شده است.

وی گفت: مبلغان بومی در این خیمه‌ها حضور دارند و پاسخگوی سوالات شرعی، مشاوره، سرگرمی برای کودکان هستند و همچنین عرضه محصولات فرهنگی نیز انجام می‌دهند.

طالب نیا ادامه داد: همچنین در محوطه تاریخی طاقبستان نمایشگاه‌ صنایع‌دستی کرمانشاه، تولیدات هنرمندان استان عرضه شده‌است که خوشبختانه شاهد استقبال بسیار بالای گردشگران از این نمایشگاه‎‌ها هستیم.

مدیر پایگاه ملی طاق‌بستان کرمانشاه با اشاره به عرضه صنایع دستی، لباس‌های محلی در محل برپایی سیاه چادرهای عشایری گفت: این سیاه‌چادرها با پخت آش محلی، شیرینی‌های محلی مثل بژی(شیرینی محلی کرمانشاه) از مهمان نوروزی پذیرایی می کنند.

 وی تصریح کرد: موزه سنگ طاق بستان نیز، با آثار سنگی، سرستون‌ها و سنگ‌های باستانی که از دوره‌های مختلف تاریخی در استان کشف شده در این موزه به نمایش گذاشته و پذیرای گردشگران است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها