سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 432916 15:56 - 1402/01/11

امام جمعه سرپل ذهاب؛

شعار سال نشان‌دهنده اهمیت و اولویت مسئله اقتصادی کشور و بهبود معیشت مردم است

شعار سال نشان‌دهنده اهمیت و اولویت مسئله اقتصادی کشور و بهبود معیشت مردم است

مرصاد نیوز: امام جمعه سرپل ذهاب گفت: شعار و نامگذاری سال‌های اخیر توسط رهبر حکیم انقلاب نشان‌دهنده اهمیت اقتصاد و اولویت بهبود معیشت مردم برای حاکمیت کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، حجت‌الاسلام فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان سرپلذهاب با اشاره به نامگذاری سال توسط رهبر انقلاب اظهارداشت: نامگذاری سال و شعار‌های اقتصادی در ۱۶ سال اخیر از سوی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب نشان‌دهنده اهمیت مباحث اقتصادی و اولویت بودن اقتصاد و معیشت مردم و اصلاح و بهبود آن برای حاکمیت کشور است

وی افزود: نامگذاری سالهای اخیر همچنین نشان‌دهنده فوریت و ضرورت مسئله اقتصادی برای کشور می باشد. ایشان با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال مهار تورم و رشد تولید اذعان داشت: نامگذاری سال ۱۴۰۲ نشان می دهد که اقتصاد همچنان اولویت اول کشور است و باید بیش از گذشته به آن پرداخته شود.

خطیب جمعه شهرستان سرپلذهاب تصریح کرد: جبهه استکبار و در راس آن آمریکا در دهه اخیر برای مهار قدرت روز افزون جمهوری اسلامی، عرصه معیشت مردم و اقتصاد را هم هدف آماج خود قرار داده و با ابزار تحریم برای فشار اقتصادی بر کشور از هیچ امری چشم پوشی نکرد البته این سیاستی است که به اعتراف خود مقامات آمریکایی مفتضحانه شکست خورده است.

فاطمی نسب در ادامه گفت: راه مقابله با همه نقشه های اقتصادی اتاق فکر‌های آمریکایی خودکفایی و اقتصاد مقاومتی است و قطعا امروز مهمترین اولویت کشور تلاش مسئولین جهت رشد اقتصادی، مهار تورم، بالا بردن سطح رفاه عمومی جامعه و رفع کاستی ها و کمبودهای معیشتی خانوارهاست. وی باتاکید بر لزوم استقلال اقتصادی کشور اذعان داشت: بعد از استقلال سیاسی مهمترین کار در گام دوم انقلاب اسلامی کسب استقلال اقتصادی است که باید برای آن تلاش شود.

امام جمعه شهرستان افزود: دولت امروز با مردمی سازی اقتصاد، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و مبارزه اساسی با فساد در هر سطحی می تواند هم در تحقق شعار سال و هم در رفع مشکلات اقتصادی کشور موثر باشد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع کشف حجاب در کشور اشاره کرد و گفت: کشف حجاب توسط عده ای در داخل کشور امروز باعث ناراحتی و نگرانی بخش زیادی از مردم خصوصا خانواده‌های معظم شهدا شده است .

وی ادامه داد: کشف حجاب هم برخلاف قانون اساسی کشور و هم برخلاف شرع و عرف است که امیدوارم اقدامات لازم برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب انجام شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها