کد خبر: 4357 11:06 - 1392/01/29

ولایتی: ما سه نفر با هم مناظره نمی کنیم و مکمل یکدیگر خواهیم بود

یک عضو ائتلاف پیشرفت گفت: اظهارات خواص و معدل نظرسنجی‌های علمی نه نظرسازی‌ها تا حدود زیادی فرد مورد نظر ائتلاف برای کاندیداتوری را انتخاب خواهد کرد.

در ادامه گزیده ای از اظهارات علی‌اکبر ولایتی در جمع مردم اصفهان به نقل از ایسنا می آِد:
 • در هیچ کشور و جامعه‌ای بدون آرمان نمی‌توان پیشرفت داشت و اگر در کشورهای اروپایی بنگریم، می‌بینیم آن‌ها پیشرفت خود را از یک جایی آغاز کرده‌اند و در حال حاضر به کشورهای درجه یک جهان تبدیل شده‌اند.
 • انقلاب اسلامی که امام از آن سخن می‌گفت، ترویج فکری انقلاب بود ترویجی که امروز آن را در کشورهای عربی می‌بینیم و رهبر معظم انقلاب نیز نام آن را بیداری اسلامی گذاشتند. با توجه به این‌که بسیاری از افراد خواستند نام آن را به بهار عربی یا بیداری انسانی تغییر دهند، اما خاموش نشدن شیعیان بحرین و دوست و برادر شدن کشور عراق نشان از بیداری اسلامی در منطقه است.
 • جمهوری اسلامی ایران ستون فقرات بازگشت به دین است. این ایران بود که از 200 سال قبل با استعمار و ترویج فرهنگ غربی جنگید و با فتوای میرزای شیرازی کمر این ترویج‌ها را شکست.
 • به کسانی که می‌گویند اتفاقات سوریه زورآزمایی ایران و آمریکاست، باید بگویم ما نمی‌توانیم بنشینیم تا دشمن به مرزهای ما حمله کند. ما نباید به آن‌ها اجازه نزدیک شدن به مرزهای کشورمان را بدهیم.
 • حتما از ما سه نفر یکی کاندیدا خواهد شد و دونفر دیگر حمایت خواهند کرد، قرار بر این است که هر سه نفر ثبت‌نام کنیم و پس از آن از تایید صلاحیت از امکانات برای اطلاع رسانی نامزد مورد نظر استفاده کنیم، اما مطمئن باشید، هیچ یک از این سه نفر با هم مناظره نخواهند داشت و حتما مکمل یکدیگر خواهند بود و امیدوارم این روش جدید تبلیغاتی به ثمر بنشیند.
 • ما در حال مشورت با کاندیدا‌های اصولگرای دیگر هستیم تا آنها نیز به این ائتلاف بپیوندند و با یک نظر جمعی وارد میدان شویم و به نظر من وضعیت ائتلاف ما از دو تا سه هفته پیش بسیار بهتر است و مشورت‌ها را ادامه می‌دهیم تا حداکثر کاندیدا‌ها را به این ائتلاف جذب کنیم.
 • مقام رهبری دستورالعملی صادر کردند و در آن فرمودند ایشان در فعالیت‌های انتخاباتی هیچ دخالتی نمی‌کنند و نکرده‌اند و فقط یک رای دارند و کسی از آن رای مطلع نیست.
 • اظهارات خواص و معدل نظرسنجی‌های علمی نه نظرسازی‌ها تا حدود زیادی فرد مورد نظر ائتلاف برای کاندیداتوری را انتخاب خواهد کرد، البته نظر پیشوایان فکری جامعه مثل مراجع، جامعه مدرسین، جامعه روحانیت بدون تردید بی تاثیر نخواهد بود.
 • ائتلاف بدون برنامه معنی ندارد و ائتلاف پیشرفت حتما با برنامه ای مدون حاضر می‌شود. برنامه نامزد مورد نظر و حامیان ائتلاف او در چهار چوب چشم‌انداز 20 ساله و برنامه پنجم توسعه پیش خواهد رفت و بودجه‌ها بر اساس آن شکل خواهند گرفت. دولتی که تشکیل خواهیم داد سر خود عمل نمی‌کند و بر اساس قوانین مجلس حرکت خواهد کرد و مسائل اقتصادی کشور نیز بر گرفته از قوانین مجلس، چشم‌انداز 20 ساله و برنامه‌های کلی نظام خواهد بود و مسائل مهمی همچون بودجه و هدفمندی یارانه‌ها نیز آنطور که مجلس تصویب کرده نه آنطور که تاکنون اجرایی شده ادامه می‌یابد.
 • اگر می‌خواهیم در برابر اصحاب فتنه و اصحاب انحرافی بایستیم باید اصولگرایان به یک اتفاق نظر برسند و به وجود آمدن این ائتلاف اولین گام این اتفاق نظر بود و امیدوارم در نهایت فردی کاندیدا شود که امید به پیروزی بالاتری داشته باشد.
 • هرگاه یک دولت مقتدر سر کار آمد و راه‌کارهای مختلف را از کاردان‌ها پرسید و تابع خرد جمعی بود و با این توانی که در مردم، تاثیر گذاری که ایران بر منطقه دارد و منابع سرشار معدنی و زیر زمینی کارهای بزرگ اقتصادی می‌توان انجام داد. با این ظرفیتی که در کشور وجود دارد، می‌توان ظرف مدت دو تا سه سال این خرابی‌های و ویرانی‌های ایجاد شده را درست کرد.
 • افزایش بیکاری، افزایش قیمت اجناس و کاهش قدرت خرید مردم از مهمترین مشکلات اقتصادی آنها است. هدف‌مندی یارانه‌ها باید متناسب با افزایش تورم افزایش یابد. دولت نباید سر خود و بدون در نظر گرفتن قوانین مجلس کاری را انجام دهد که بعدا خود باز بماند و نتواند کاری انجام دهد این اختلال در بودجه به دلیل نا هماهنگی با مجلس است.
 • من در آن زمان [ انتخابات سال 76 ] هم مصر بودم که اصولگرایان باید یک کاندیدا داشته باشند که آقای ناطق نوری قبول کردند و وارد شدند، اما شکست خوردند دولت وقت به من گفت اگر مصاحبه‌ای که در مورد وحدت اصولگرایان انجام داده‌ای پخش نشود، شما وزیر امور خارجه می‌مانی که من به درخواست آنها جواب رد دادم، اما امروز آمده‌ام و مصمم هستم که در صحنه باشم؛ چراکه احتیاج به یک دولت قوی در کشور احساس می‌شود. دولتی که روی کار می‌آید باید بتواند دو کار اساسی انجام دهد یکی روابط خارجی را بهبود ببخشد و دو وضعیت اقتصادی را سر و سامان دهد که بی تردید این دو مکمل هم هستند و من با اطمینان می‌گویم اگر روابط خارجیمان اصلاح شود تمام امور کشور از جمله اقتصاد رو به بهبودی می‌رود.
/
whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها