کد مطلب: 52687
سه‌شنبه ۱۳۹۲/۵/۲۹ - ۱۳:۵۳

آرشام خرسند پور

استاد يوسفي از چهره هاي بارز و شاخص لاينفك  جامعه موسيقي استان كرمانشاه بود تمام انسانها روزي از اين دنيا مي روند و تنها چيزي كه از هنرمندان باقي خواهد ماند شناسنامه و آثار اين عزيزان است كه در تاريخ به ثبت خواهد رسيد.

استاد يوسفي يكي از نوازندگان برجسته سنتور بود و از بنيان گذاران نواختن موسيقي گروهي كه آثار زيادي جاي گزاشته است.

نام استاد بوسفي هميشه در عرصه موسيقي بر پيشاني استان كرمانشاه نقش بسته است.

علي نصر الله پور:

اگر بخواهيم گوشه اي از فعاليت هاي اين استاد را ذكر كنيم سرپرست گروهي بودند كه پيشكسوت ها و اساتيد موسيقي را تشكيل مي داد ايشان در عرصه آموزش نوازندگاني كه حال در سنتور به عنوان شاخص هاي ايران شناخته مي شوند از شاگردان ايشان بودند كسي نيست كه دست به مضراب زده باشد و شاگرد استاد يوسفي نبوده.

مرحوم يوسفي سابقه طولاني در موسيقي داشته و كارهاي بسيار كارهاي ارزنده در زمينه موسيقي فور كلور کاملا اشرافیت داشتند.

مسئولین محترم سعی کنند قبل از مرگ چنین هنرمندانی با امکاناتی که در اختیارشان قرار می دهند باعث شکوفایی این بزرگواران در زمان حیاط شود به هر حال استاد یوسفی با آثاری که دارد هیچوقت نمیمیرد مرده آن است که نامش به نکویی نبرد.

استاد یوسفی در اواخر عمر خود نیز تا ساعت 12 شب روی صن به اجرا برنامه پرداختند و تا چند ساعت بعد به رحمت ایزدی پیوست.

نادر صمیمی: دوست قدیمی

سید بهروز یوسفی کارمند بازنشسته صدا و سیما سال های سال در عرصه موسیقی یکی از نوازندگان عالی داخل و خارج کشور بودند با سید جواد محمدیان به اجرای موسیقی گروهی در کشورهای خارج داشته اند در این اواخر عمر استاد یوسفی به دستور انجمن موسیقی کرمانشاه آقای شهاب متقی فر گروه موسیقی پیشکسوتان کرمانشاه شروع به کار کرد.

ابراهیم احمدی مسئول گروه موسیقی سنتی محلی آوا از سال 66 استاد یوسفی در مرکز صداوسیما استان کرمانشاه در مشغول به فعالیت شدند از سال 67-68 به گروه آوا پیوستند و به نواختن سنتور و تنظیم آهنگ پرداختند.

استاد یوسفی الگو جوانان هستند و جوانان باید راه این مرحوم را ادامه دهند و جامعه نیازمند موسیقی مقاومت و سنتی ایرانی است.

فرشاد رستمی:

گنجینه ملودی های ناب اهورایی و باستانی که هرگز تکرار نمی شود رو ح بزرگ این مرد و سرشار از انرژی که با وجود پاکش که همیشه همه را خوشحال می کرد قدر هنرمندان را بدانیم هر چه زودتر به موسیقی دان ها رسیدگی شود.

امروز که در دست توأم مرحمتی کن فردا که شدم خاک چه سود اشک ندامت

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

ناتوانی مجمع نمایندگان کرمانشاه ادامه دارد؛

انتقال «نفت و گاز غرب»؛ سیلی دیگری به صورت سرخ کرمانشاه

مرصادنیوز: بخش‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب در سایه سکوت و ناتوانی مجمع نمایندگان کرمانشاه از امروز به ایلام منتقل شد.

پربازدیدها