سرویس: سیاسی کد خبر: 59880 09:00 - 1392/06/23

کرمانشاه در هفته ای که گذشت/

از ابقای شهردار کرمانشاه تا عزل برخی مدیران استان

از ابقای شهردار کرمانشاه تا عزل برخی مدیران استان

مرصادنیوز: کرمانشاه در هفته گذشته (16تا22شهریور) رویدادهای خبری زیادی را پشت سر گذاشت که از جمله آن ها می توان به ابقای شهردار شهر کرمانشاه با رای قاطع اعضای شورای اسلامی و همچنین عزل برخی مدیران استان و عدم تمدید حکم ماموریتشان برای ادامه کار در سمت های خود، اشاره کرد.

 

به گزارش خبرنگار مرصاد، اولین رویداد خبری استان در هفته گذشته که می توان به آن اشاره کرد، معرفي ۱۸ اتوبوس درون شهري به سازمان تعزیرات حکومتی به دليل تخلف در فروش سهميه سوخت شان و كم كاري در ارايه خدمات به شهروندان است که معاون بازرسي و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان كرمانشاه روز شنبه با اعلام این خبر افزود: اين اتوبوس ها در مجموع دو ميليارد و ۲۵۰ ميليون ريال سوخت خود را در پنج ماه اخير به صورت خارج از شبكه فروخته اند.

حشمت الله کبودی همچنین از نرخ گذاري سرويس هاي اياب و ذهاب دانش آموزان با توجه به نزدیکی بازگشايي مدارس با همكاري اداره كل آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: در نرخ هاي امسال شاهد افزايش ۱۵ درصدي، نسبت به سال گذشته در جابجايي دانش آموزان خواهيم بود.

×× برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره داستان کوتاه رضوی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه یکی دیگر از رویدادهای مهم خبری استان در هفته گذشته که در این جشنواره که دو هزار و700 اثر به دبیرخانه آن ارسال شده بود در نهایت 12 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب و معرفی شدند.

در گروه سني ۷ تا ۹ سال زهرا قادري از اصفهان، زهرا لازمي از يزد و سارا هوش ور از البرز، در گروه سني ۱۰ تا ۱۱ سال محمد مهدي فرجمند از فارس، فاطمه كاظم ستوده از البرز و عسل اخلاقي از بوشهر، در گروه هاي سني ۱۲ تا ۱۴ سال هم زهرا احمدي كيوناني از كرمانشاه، فاطمه امامي مقدم و هليا سادات حسيني هر دو از خراسان رضوي  و در گرو سني 15تا 17 سال نیز محمدحسن سيفدار از تهران، نسترن جوادنيا و فاطمه حشمتيان هر دو از كرمانشاه به عنوان هاي برتر دست يافتند.

××یکی دیگر از رویدادهای خبری کرمانشاه در هفته گذشته که می توان به آن اشاره کرد دیدار حجت اله دمياد استاندار کرمانشاه با اعضاي شوراي این شهر بود که وی در سخنانی، ابراز امیدواری کرد شوراي جدید شهر کرمانشاه با بهره گيري از تجارب خود بسترهاي هر چه بيشتر توسعه و شكوفايي كرمانشاه را رقم بزنند و زمینه ای را فراهم کنند تا مرکز استان هرچه بیشتر در مسیر توسعه و شکوفایی قرار گیرد.

دمياد، توسعه و رونق صنعت گردشگري ، توجه به ساماندهي بافت قديمي و احیا اسامی محله های قدیمی شهر كرمانشاه و برنامه ريزي لازم و مبتني بر علم در جهت احداث يك شهرك جديد و مدرن در شهر كرمانشاه را مورد تاكيد قرار داد و گفت: ظرفيت هاي درآمد زايي در شهر كرمانشاه زياد است كه با برنامه ريزي دقيق مي توان از يكسو از افزايش شاغلين در شهرداري جلوگيري كرد و از سوی ديگر با ايجاد مركز كردشگري كه هم افزايش درآمد براي شهرداري و هم اشتغال پايدار براي جوانان را به دنبال خواهد داشت، همت گماشت.

×× مديركل صنعت، معدن و تجارت استان كرمانشاه عصر شنبه و در هشتمين كارگروه تنظيم بازار استان كرمانشاه كه در سالن جلسات استانداري كرمانشاه برگزار شد، در خصوص بازرسي هاي انجام گرفته در سطح بازار، اظهار داشت: از ۲۱ مرداد تا ۱۴ شهريور در مجموع ۱۵ هزار و ۹۵۰مورد بازرسي توسط بازرسان اين سازمان صورت گرفته است که اين تعداد بازرسي منجر به كشف يك هزار و ۱۶۷ مورد تخلف و تشكيل يك هزار و ۷۵ مورد پرونده شده است.

جهانگیر شاهمرادی با بیان اینکه در اين مدت ۹۳۷ گزارش مردمي به اين سازمان ارجاع شد كه ۳۸۹ مورد آن ها منجر به تشكيل پرونده شده است، يادآور شد: بيشترين گزارش ها نيز مربوط به بحث گران فروشي، درج نكردن قيمت، عدم صدور فاكتور و كيفيت نداشتن نان بوده است.

 

×× یکی دیگر از رویدادهای خبری مهم استان در هفته گذشته که می توان به آن اشاره کرد آغاز برداشت خرما از نخيلات شهرستان قصرشیرین در روز یکشنبه بود که مدیرجهاد کشاورزی این شهرستان با اعلام این خبر،‌ پيش بيني کرد امسال بيش از دو هزار و۳۲۰ تن خرما در قصرشیرین برداشت شود.

×× افتتاح نمایشگاه فروش پائیزه ویژه بازگشایی مدارس در کرمانشاه دیگر رویداد خبری قابل ذکر در هفته گذشته بود، در این نمایشگاه که تا 27 شهریور در پارک شاهد کرمانشاه دایر خواهد بود، ۳۰۰ غرفه اقلام مورد نياز مدارس از جمله كيف، كفش، پوشاك و لوازم التحرير را ۱۰ تا ۲۰ درصد زير قيمت بازار عرضه خواهد کرد.

در این نمایشگاه همچنين ۱۲ غرفه نیز به عرضه محصولاتی نظیر شكر، مرغ و گوشت منجمد، برنج و ديگر مواد غذايي با قيمتي پايين تر از بازار اختصاص یافته و شهروندان می توانند تا تاریخ یاد شده همه روزه از ساعت 10 صبح تا 20:30 دقیقه شب از نمایشگاه بازدید نمایند،‌ضمن آنکه مشابه این نمایشگاه در تمامی شهرستان های استان برپا شده است.

×× یکی از مهمترین خبرهای استان در هفته گذشته عصر روز یکشنبه و در جلسه شورای اسلامی شهر کرمانشاه رقم خورد، جایی که 15 عضو شورا همگی به ماندن پیمان قربانی به عنوان شهردار کرمانشاه رای مثبت دادند و علاوه بر اینکه وی را به مدت چهار سال به عنوان شهردار منصوب کردند، حمایت قاطع خود را از شهردار ابقا شده نیز اعلام کردند.

××روز دوشنبه نیز با حضور حجت اله دمياد استاندار كرمانشاه بهره برداري از پروژه گازرساني به شهر شاهو از توابع شهرستان روانسر آغاز شد، با اجراي این طرح که برای آن بیش از 10 ملیارد ریال هزینه شده است ،900 خانوار با جمعيتي بالغ بر چهار هزار نفر در شاهو از نعمت گاز برخوردار شدند.

××از دیگر خبرهای مهم کرمانشاه در هفته گذشته، گزارش مديركل گمركات استان كرمانشاه در خصوص ميزان صادرات انجام شده از گمركات استان در پنج ماه سپري شده از سال جاري بود که علي سعدالدين حجم كالاهاي صادر شده كه تشريفات صادراتي آنها را گمرك انجام داده است در مدت ياد شده، يك ميليون و ۵۵۲ هزار و ۲۵۵ تن كالا به ارزش ۳۷۰ ميليون و ۹۳۵ هزار و ۲۱ دلار عنوان كرد.

وي با اشاره به اينكه كالاهاي صادراتي از گمركات استان كرمانشاه در پنج ماه سپري شده از سال جاري نسبت به سال گذشته از لحاط وزن هفت درصد كاهش و از نظر ارزش نیز 39 درصد کاهش داشته است، اظهار داشت:عراق با ۳۶۸ ميليون و ۵۰ هزار دلار جايگاه اول را به خود اختصاص داده است و كشورهاي امارات و افغانستان به ترتيب با وارد كردن يك ميليون و ۱۶۳ هزار دلار و ۷۳۱ هزار دلار كالا از گمركات استان كرمانشاه در جايگاه دوم و سوم قرار دارند.

سعدالدين گفت: اداره كل گمركات استان كرمانشاه داراي پنج گمرك صادراتي است كه گمرك كرمانشاه (مركزي) تشريفات صادرات ۲۳۷ ميليون دلار، گمرك پرويزخان ۹۳ ميليون دلار، گمرك خسروي ۳۹ ميليون دلار، بازارچه مرزي شوشمي چهار ميليون دلار و بازارچه مرزي شيخ صله ۲۲۱ هزار دلار را انجام داده‌اند، ضمن آنکه محصولات معدني و مصنوعات آن (سيمان، كاشي و..) و محصولات صنايع غذايي (رب گوجه، نوشابه و..) مواد پلاستيكي و اشيا ساخته شده از آن، محصولات نباتي، حيوانات زنده و محصولات حيواني بیشترین کالای صادراتی کرمانشاه را تشکیل داده اند.

×× معاون سواد آموزي اداره كل آموزش و پرورش استان كرمانشاه نیز گفت: 91 و هفت دهم درصد از مردم استان كرمانشاه باسواد هستند، ضمن آنکه بالاترين ميانگين باسوادي را در بين سنين ۱۰ تا ۴۹ سال در استان مربوط به شهرستان هاي کرمانشاه، قصرشیرین و پاوه و کمترین درصد باسوادي نيز مربوط به شهرستان هاي ثلاث باباجاني ، سرپل ذهاب و هرسين  مي باشد.

یدالله جعفري، تعداد بيسوادان استان را براساس سرشماري نفوس و مسكن سال ۹۰ را، ۱۰۴ هزار و ۸۸۵ نفر برشمرد و خاطرنشان كرد: ۴۸ هزار و ۴۰۲ بيسواد مطلق در استان كرمانشاه وجود دارد.

** مديركل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمانشاه نیز روز دوشنبه از جابجايي سه ميليون و ۷۳۰ هزار و ۷۴۵ مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومي استان از ابتداي سال جاري تا پايان مرداد ماه خبر داد و گفت: اين تعداد مسافر توسط ۳۰۰ هزار دستگاه اتوبوس، ميني بوس و سواري جابجا شده اند و از مجموع مسافرين جابجا شده در سطح استان، ۲۵ هزار نفر توسط اتوبوس، ۱۵۵ هزار نفر توسط ميني بوس و ۱۲۰ هزار مسافر نيز توسط سواري هاي كرايه جابجا شدند.

بهمن خسروانی تعداد مسافرين جابجا شده در سطح درون استان را دو ميليون و ۷۰۰ هزار نفر عنوان و با بیان اینکه حدود يك ميليون و ۱۰۰ هزار نفر نیز در سطح برون استاني تردد داشته اند، یادآور شد: از تعداد سفرهاي صورت گرفته در ترددهاي درون استاني بيشترين جابجايي با ميزان ۱۳۴ هزار سفر به ميني بوس و در ترددهاي برون استاني بيشترين جابجايي با ميزان ۳۶ هزار سفر به خودروهاي سواري كرايه اختصاص داشته است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون تعداد ۳۰۵ دستگاه اتوبوس، يك هزار و ۹۸۸ دستگاه ميني بوس و يك هزار و ۱۴۶ دستگاه سواري هم اكنون در سطح استان آماده خدمات دهي به مسافرين گرامي هستند.

**مديرحج و زيارت استان كرمانشاه نیز از اعزام يك هزار و ۶۵۳ زائر از استان هاي كرمانشاه، ايلام و كردستان از فرودگاه کرمانشاه به حج تمتع خبر داد و گفت:  اين زائران قرار است در روزهاي هشتم و نهم مهر ماه سال جاري از طريق فرودگاه بين المللي شهيد اشرفي كرمانشاه به شهر جده اعزام و از آنجا با اتوبوس به مدينه منوره منتقل شوند که از اين تعداد زائر، ۶۵۶ نفر از استان كرمانشاه هستند و در قالب شش كاروان به سرزمين وحي اعزام خواهند شد.

××یکی دیگر از رویدادهای خبری استان در هفته گذشته مربوط به تغییر در سمت های فرمانداری اسلام آباد غرب و اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه بود که صدرالله بابلی با پایان گرفتن دوران ماموریت در وزارت کشور، فرمانداری اسلام آباد غرب را تحویل احد جلیلیان معاون خود داد و نورالله حسینی نیز پس از دو سال فعالیت در استانداری و پایان دوران ماموریت خود و عدم تمدید آن توسط استاندار، این جایگاه را ترک کرد.

×× اجرای حکم اعدام دو قاچاقچی مواد مخدر در زندان کرمانشاه از دیگر رویداد قابل ذکر خبری کرمانشاه در هفته گذشته بود که این دو، به اتهام خرید و فروش و حمل ۲۴۴ کیلوگرم مواد مخدر به دار مجازات آویخته شدند.

×× رییس حوزه هنری استان کرمانشاه نیز در گفتگو با خبرنگار مرصاد، از وجود تنها دو سینمای فعال در استان خبر داد و گفت: این دو سینما ( آزادی و فرهنگ) هردو در شهر کرمانشاه واقع شده اند که با توجه به جمعیت استان، به هیچ وجه جوابگوی نیاز مخاطبین نیستند.

عباس سروری سروری با بیان اینکه در گذشته حداقل ۱۴-۱۵ سینما در استان کرمانشاه وجود داشته و اکثر شهرستان ها نیز از سالن سینما بهره مند بودند،‌ خاطرنشان کرد: در حالی امروز تنها از دو سینما برخوردار هستیم که برای خود شهر کرمانشاه به عنوان یک کلانشهر و مرکز استان به پنج سینمای دیگر نیازمندیم.

×× رضا قاسمی فر مدیرکل سازمان تاکسی رانی استان نیز از در نظر گرفته شدن یک هزار تاکسی برای جابه جایی دانش آموزان به عنوان سرویس مدرسه خبر داد و گفت:۶ شرکت واجد شرایط و ۲۱۱ آژانس در کرمانشاه فعال هستند که سرویس های مدارس باید از میان آنها انتخاب شوند.

×× پایان بخش خبرهای مهم استان در هفته گذشته مربوط به خطبه های نماز جمعه کرمانشاه می شد که با حضور اقشار مختلف مردم و به امامت حجت الاسلام " محمد حجتی " امام جمعه موقت کرمانشاه برگزار شد که وی در سخنانی اظهار داشت: در بسیاری از مواقع دشمن با لباس دین وارد میدان می شود تا با تفرقه افکنی و بر هم زدن وحدت ممالک اسلامی، تیشه به ریشه اسلام بزند.

وی همچنین به دیدار رهبر معظم انقلاب با ائمه جمعه سراسر کشور اشاره کرد و با بیان اینکه معظم له نماز جمعه را یک شبکه ارزشمند دینی، مردمی و حکومتی مهم دانسته اند،‌ نسبت به تحرکات دشمنان و منافقین بر علیه مسلمانان هشدار داد و گفت: منافقان امروز در لباس تقوا به دنبال بر هم زدن وحدت جوامع اسلامی هستند و گاهی اوقات در لباس شیعه از طریق رسانه های صهیونیستی و انگلیسی و آمریکایی به اختلافات مذهبی دامن می زنند که یقینا اینها از طریق شیعه دور هستند و باید مراقب شیطنت آن ها بود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها