کد خبر: 83369 11:57 - 1392/09/16

گزارش/

یادمان شهدای مطلع الفجر گیلانغرب مهجور مانده است

یادمان شهدای مطلع الفجر گیلانغرب مهجور مانده است

مرصاد نیوز: یادمان شهدای مطلع الفجر شاید مظلوم ترین طرحی بوده که بعد از سفر پر برکت مقام معظم رهبری به گیلانغرب درگیر و دار تخصیص بودجه از سوی مسئولان و تقسیمات اعتباری در استان کرمانشاه مهجور مانده است.

به گزارش مرصاد وبه نقل از مطلع الفجر گیلانغرب، سنگ سنگ و کوچه کوچه شهرستان گیلانغرب که متبرک به قطره ای از خون شهدای والامقام ۸ سال دفاع مقدس است و بر پیشانی بلند آن سربند افتخارآمیز دومین شهر مقاوم کشور از لسان مبارک مقام معظم رهبری  مصور است، عدم داشتن یادمان شهدای دفاع مقدس همواره یک خلاء در این شهرستان بود که خوشبختانه با عنایت ویژه مقام معظم رهبری  و طرح ساخت یادمان  این نقیصه برطرف گردید.

اکنون بیشتر از دو سال از سفر مقام معظم رهبری و طرح ساخت یادمان شهدای ورودی گیلانغرب و تدفین دو کبوتر گمنام در آن می گذرد اما هنوز هیچ اقدام اجرایی برای ساخت آن صورت نگرفته است، در حالی که در مرداد ماه ۹۱ فرماندار وقت  گیلانغرب در خصوص روند اجرایی یادمان مذکور گفت: با اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار این پروژه در سال جاری (یعنی سال ۹۱ )کلید می خورد.

اردشیر رستمی همچنین اظهار داشت: ۳۰ میلیارد ریال از این اعتبار از محل اعتبارات ردیف سفر مقام معظم رهبری و ۲۰ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات استانی تامین می گردد.

 اما سوال اینجاست  که چه شده است که پیش بینی های چنین طرح معنوی وارزشی که بی شک در ابتدا دغدغه مطرح کنندگان آن در شهرستان  بوده، محقق نگردیده است؟

  آیا با اولویت بندی سایر طرح ها  مانند اشتغال زایی و  اقتصادی و ..مقام شهدا  و ارزش یادمان در اولویت های پایین تری قرار داده شده که  مطرح نمودن بحث کمبود اعتبار برای آن توجیه پذیر باشد ؟

در ادامه پیگیری روند ساخت و ساز یادمان شهدای گمنام گیلانغرب موضوع را از طریق  فرمانداری گیلانغرب پیگیر شدیم.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب  بر آورد کلی طرح یادمان را ۱۵۰ میلیارد ریال  اعلام نمود.

جبار فرامرزی گفت: امسال برای احداث یادمان مذکور ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شده است  که کل طرح که در مساحت ۴۰۰۰ متر مربع احداث می شود  شامل زائر سرا ، مرکز فرهنگی ،نماز خانه ، سرویس بهداشتی  و… می باشد

وی تصریح نمود: با وجود اعتبار مصوب شده برای اجرا ، روند فعالیت فقط منتظر موافقتنامه اجرا از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس است  و در صورت وصول موافق نامه آغاز اجرای طرح کلید می خورد.

 مسئولان و بلکه همه ما به شهدا و فرهنگ جهاد و شهادت و به همه کسانی که ۸ سال  جانانه با رادمردی و ایثار جان و مال خود را به پای انقلاب گذاشتند مدیون هستیم مبادا در مقام سبک سنگین کردن ارزش کاری مصداق جهاد و شهادت را بر کفه  پایین  تر قضاوت مستحق بداریم.

 انتظاری که همه  مردم  دومین شهر مقاوم کشور دارند این است که هرچه سریع تر با وجود اعتباری که تخصیص یافته  روند پیگیری یادمان شهدای گمنام گیلانغرب  در اولویت طرح های موجود قرار گیرد ومردم  شاهد ساخت و ساز آن گردند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها