کد مطلب: 84977
سه‌شنبه ۱۳۹۲/۹/۱۹ - ۱۳:۶

مرصاد نیوز: اسمش را که بردم اشک در چشمان دوست داشتنیش حلقه بست و بر پیشانی چین بسته اش غمی نشست ، غمی از دوری رفیقش، چرا که مجتبی بیشتر برای او رفیقی همراه بود تا یک پسر.

به گزارش مرصاد و به نقل از بازی دراز، کمتر کسی در شهرستان سرپل ذهاب زندگی می کند که نام حاج حسین اسکندری را نشنیده باشد ، همان مرد محبوبی که با زلالی دلی که دارد به نحوی محبوب جوانان گشته است و هر کسی به اندازه ایی به ایشان ارادت خاصی دارد.

در بیشتر مراسم های مذهبی شهرستان اورا به راحتی می توانی ببینی یا می توان گفت در صف نمازهای جماعت حاج حسین ما همیشه حضوری پر رنگ دارد.

سایت بازی دراز ۱۴۰۴ ایشان را به دفتر دعوت کرد تا با این مرد دوست داشتنی گپ و گفتی داشته باشد، اما چه چیزی شنیدنی تر از خاطرات پسر شهیدش…

اسمش را که بردم اشک در چشمان دوست داشتنیش حلقه بست و بر پیشانی چین بسته اش غمی نشست، غمی از دوری رفیقش چرا که مجتبی بیشتر برای او رفیقی همراه بود تا یک پسر.

حاج حسین یکی از مبارزان زمان طاغوت بود که بارها به همراه مجتبی به فعالیتهای سیاسی پرداخته بود و اعلامیه ها را از منزل آیت الله گلپایگانی و شریعتمداری تحویل می گرفت و در سطح شهر پراکنده می کرد.

بعد از شروع جنگ حاج حسین که در آن زمان راننده بود به کرمانشاه پناهنده شد ، در آن زمان که مجتبی ۱۲ سال بیشتر سن نداشت به عنوان داوطلب در مقامات شهری مسجد امیرالمومنین(ع) شهرک دولت آباد کرمانشاه در کنار تحصیل مدرسه فعالیت می کرد، اما بعد از اوج گرفتن جنگ در سالهای ۶۱ مجتبی بعنوان بسیجی به جبهه های نبرد حق علیه باطل به عنوان یک رزمنده پا به میدان گذاشت و چون کوه در برابر دشمنان بعثی مقاومت می کرد و جانانه جنگید.

در اواخر جنگ مجتبی به عضویت سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه در آمد و در این نهاد به فعالیت پرداخت، تا اینکه در سال ۶۷ زمانی که منافقین به کشور ما حمله کردند مجتبی نیز به منطقه رفت و طبق شهادت دوستان حتی یک لحظه هم در برابر آنها عقب نشینی نکرد و تا لحظه آخر ایستاد تا اینکه در پادگان الله اکبر به شهادت رسید.

همرزمان شهید خبر شهادت مجتبی را در همان روز به حاج حسین رساندند و پدر خودش به منطقه رفت و دیوانه وار به دنبال پیکر پسر و یا بهتر بگویم رفیق شهیدش گشت ، تا اینکه بدن تیر خورده مجتبی خود را پیدا کرد. بعد از انتقال پیکر مطهر مجتبی به محل تجمیع شهدا، متوجه شدند که پیکر شهید جعفر اسکندری نیز در آنجا وجود دارد . جعفر پسر عموی مجتبی به عنوان جهادگر در مناطق عملیاتی فعالیت می کرد و سرانجام همچون پسر عموی خود در عملیات مرصاد به شهادت رسید.

بعد از انتقال پیکرهای شهدا به شهرستان سرپل ذهاب مجتبی را همچون امام شهیدش بدون کفن و با لباسهای رزمش در میان اشکهای پدرش در مزار شهدای حرم احمد ابن اسحاق قمی (ره) به خاک سپرده اند.

حاج حسین از شهادت مجتبی بسیار خوشحال بود و گفت: من مجتبی را در راه اسلام ، شرف ، قرآن، وطن و امام تقدیم کردم و فرزند من جانانه از ناموس و حیثیت خود دفاع کرد و اینک از خداوند این درخواست را دارم که این هدیه من به انقلاب را بپذیرد و زمینه خیر و سعادت و بخشش گناهان من را در فردای قیامت محیا سازد.

مرد دوست داشتنی گفتگوی ما ادامه داد : من از بعد شهادت مجتبی آرزو دارم یکبار دیگر به جبهه نبرد حق علیه باطل بروم و انتقام خون پسر و دیگر شهدا را از منافقین کفار بگیریم.

Picture 009 Picture 0044444444444444444444444

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

پشت‌پرده شبیخون دولت لو رفت؛

«شوک بنزینی»؛ بازی کثیف انتخاباتی اصلاح‌طلبان

مرصادنیوز: اظهارات دبیرکل حزب اتحاد ملت نشان داد که دولت بی‌تدبیر چگونه در شوک بنزینی امنیت ملی و جان و مال مردم را قربانی مطامع حزبی‌ برای پیروزی در انتخابات پیش رو کرد.

پربازدیدها