کد مطلب: 191072
جمعه ۱۳۹۳/۵/۱۷ - ۱۴:۲

مرصاد نیوز: رسول شکری نیا روزنامه نگار و فعال رسانه ای به مناسبت روز خبرنگار، پایگاه خبری تحلیلی مرصاد را به یک یادداشت اختصاصی مهمان کرده است.

 

یادداشت مهمان مرصاد - رسول شکری نیا/ روز خبرنگار بازهم فرا‌رسید و تکاپویی جدی برای تجلیل و تقدیر از زحمات این قشر تلاشگر و زحمتکش آغاز شده است. لوح‌های سپاس، قاب‌های و تابلوهای مختلف و انواع و اقسام فولدرها و پیام تبریک‌ها، همه و همه برای این است که خبرنگاران و اصحاب رسانه بدانند قدرشان بالاست.

آیا به راستی در جامعه ما تا چه حد به خبرنگاران ارزش و بهاء داده می‌شود؟ آیا خبرنگاری که همه دنیا آن را در صدر مشاغل سخت و زیان‌آور می‌دانند، حقیقتا" سخت است؟ سختی‌هایش چیست؟ آیا نوشتن و ویرایش چند خبر و گزارش آن قدر دشوار است که آن را جزو مشاغل سخت بدانند؟

خبرنگار دلی به زلالی آبشارهای بهشتی دارد که تنها و تنها عنصر صداقت می‌تواند او را آرام کند. طوفان‌های دروغ، ادعا، تخریب، توهین، تهمت و تحریم هر یک به فراخور خود از زلالی این آبشار جاری می‌کاهد.

خبرنگار واژه مقدسی است که قداست آن به حرمت صداقت و ایمان است و کار خبرنگاری جز با صداقت و بذل افکار و اندیشه‌ها برای جامعه ماندگار نخواهد ماند.

آنجا که مشکلی هست همراه با دست‌های پینه بسته کارگر کوره‌های آجرپزی و معادن باید سختی کار را لمس کند و آنگاه که اشک‌های کودک یتیم و بی‌سرپرست را که برای تامین کمترین هزینه زندگی حقیرترین کارهای اجتماعی را برخود پذیرفته، می‌بیند، باید خود را جای او بگذارد. هنگامی که مردم شادند خبرنگار غمگین است، هنگامی که مردم غمگین‌هستند خبرنگار باید از غصه بمیرد و زمانی دیگر ...

خبرنگار همانی است که وقایع و صحنه‌های افتخارآمیز هر کشور را با قلم، زبان و هنر خود برای همیشه تاریخ ماندگار می‌کند و چه زیبا می‌سوزد تا جامعه را به نور حقیقت روشن کند.

اگر حقایق را ننویسد در پیشگاه خدا و مردم مسئول است و اگر بنویسد مورد کم‌مهری قرار می‌گیرد. همیشه کسی هست که از خبرنگار طلبکار باشد و گاهی هم که انتقادی از سر دلسوزی خطاب به فرد، گروه یا جریانی مطرح کند، آغاز بی‌مهری‌هاست.

خبرنگار انسان عزتمند و شرافتمندی است که صورتش را با سیلی سرخ می‌کند تا قلمش آلوده به مزد! نشود و با عزت بنویسد و هیچ‌گاه شرافت خود را فدای دو روز دنیا نکند.

میان صادقانه نوشتن و صادقانه عمل کردن فاصله بسیار است و خبرنگار در این وادی فقط تذکر و تلنگر می‌دهد، دنبال کسی یا چیزی نیست، فقط دنبال حقیقت است.

خبرنگار کسی است که دلش بیش از همه برای اسلام، انقلاب و نظامش می‌سوزد و از همین رو به دنبال بیان مسائل، نقاط ضعف و اشتباهات می‌گردد تا با ارائه بهترین راهکارها در رفع آنان، چاله‌های فقر، فساد، تبعیض، بی‌عدالتی و ظلم را شناسایی و پر کنند و امید به آینده و احساس آن تجلی دوباره بیابد. متعهدی که برمبنای اعتقاداتش چشمان حقیقت‌بین، صادق و همیشه آماده ای دارد که بیش از همه به دنبال حقیقت است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی مطرح کرد

واجب فراموش شده؛ مهمترین رکن انتظار فرج

مرصادنیوز: عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، امر به معروف و نهی از منکر راه مهمترین رکن انتظار فرج و ظهور منجی عالم عنوان کرد.

پربازدیدها