کد مطلب: 275935
جمعه ۱۳۹۵/۵/۱۵ - ۲۱:۵

امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب در خطبه های نماز جمعه:

"حسن عباسی" یکی از ابوذر های زمان است/مطالبه مردم از قوه قضائیه برخورد با دزد های بیت المال است

مرصادنیوز: امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب در خطبه های نماز جمعه شهرستان اسلام آبادغرب گفت: دکتر حسن عباسی یکی از ابوذر های زمان ماست تمام دزدی ها را بدون اینکه از کسی بترسد افشا می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از  اسلام آباد خبر، حجت الاسلام سید امیر محمدی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اسلام آبادغرب ضمن دعوت همه ی نماز گزاران به تقوای الهی اظهار کرد: تقوا را در تمام زندگی امام خود قرار بدهید و همه ی اعمال و رفتار و گفتار خود را بر تقوا منطبق کنید و در رفتار های شخصی، برخورد با همسایگان رعایت حقوق شهروندی همه جا مواظب باشید بی تقوایی نکنید.

 

وی ضمن تبریک دهه کرامت بیان داشت:در دنیایی که تمام همت خودشان را گذاشته اند که نور اهل بیت را خاموش کنند پیروان اهل بیت (ع) هر روز در دنیا قدرتمند می شوند و همه ی قدرت های دنیا را به خودشان متوجه کرده اند و ابتکار عمل در دنیا را به دست گرفته اند و کشور ما محور دوستان اهل بیت شده است.

 

حجت الاسلام محمدی پور با اشاره به داستان تبعید امام رضا (ع) به مشهد و به دنبال آن عزیمت حضرت فاطمه معصومه (س) بیان داشت: این بانوی بزرگوار آرامگاه خودش را شهر قم انتخاب کرد و در سایه ایشان عالمانی ربانی تربیت شدند و یکی پس از دیگری شاگرد تربیت کردند تا برسد به سید روح الله خمینی (ره)، همان مردی که به شرق و غرب عالم باج نداد و تصمیم گرفت برای زمینه سازی ظهور و همین تصمیم او باعث شد مردانی آهنین از او پیروی کنند و تمام عالم را به لرزه بیندازند.

 

وی خاطر نشان کرد:در بین علمایی که زیر سایه ای فاطمه معصومه (س) تربیت شده اند حضرت روح الله استثناء بود و خداوند یک زمینه ای را برای او فراهم کرد که بتواند عالم را متوجه شیعه کند و شیعه را در تمام دنیا عظمت ببخشد این شمه ای از کرامت حضرت فاطمه معصومه (س) است و انقلاب اسلامی ما براساس مسئله آخرالزمان برنامه ریزی شده همه ی اولیا خدا به مردم قول دادند که در آخر زمان منجی خواهد آمد و عدالت برظلم غلبه خواهد کرد و فقط در مکتب شیعه منجی به اسم و شناسنامه مشخص است.

 

محمدی پور با تشریح حوادث آخرالزمان از زبان ائمه معصومین (ع) اظهار داشت: ما وقتی می گوییم عجل علی ظهورک یک وظیفه داریم در مقابل ظهور و آن این است باید بتوانم خودمان را به گونه ای تربیت کنیم که در زمان ظهور یکی از یاران امام زمان (عج) باشییم.

 

وی با توصیف منتظران واقعی ظهور امام زمان (ع) اظهار کرد: منتظر واقعی به دنبال فساد و دزدی از بیت المال نیست حتی اگر کل عالم را فساد بگیرد

 

امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب در بخش دیگری از سخنان خود با شاره به بازداشت دکتر حسن عباسی اظهار کرد: "دکتر حسن عباسی" یکی از ابوذر های زمان ما است تمام دزدی ها را بدون اینکه از کسی بترسد افشا می کند.

 

محمدی پور گفت: متاسفانه خبر دار شده ایم مجمع تشخیص مصلحت نظام هم تشخیص داده اند که هرکس اموال مسئولین کشور را افشا کند مجرم است.

 

خطب جمعه شهرستان اسلام آبادغرب تاکید نمود: مردم از قوه قضائیه مطالبه می کنند که با دزد های بیت المال آزادانه در خیابان راه می روند برخورد شود، حسن عباسی که دارد دزد ها را افشا می کند دستگیر می کنند شما ادعا کردید قوه قضائیه مستقل است و مصلحت سنجی نمی کند.

 

وی افزود:قوقضائیه که گفته می شود مستقل است باید مصلت اندیشی نکند و حامی دزد های بیت المال را که با بعضی از مسئولین نسبت دارد بازداشت کند، اعتماد مردم موقعی جلب می شود که قوه قضائیه بدون در نظر گرفتن اینکه کسی در رده ی بالای مسئولین قرار دارد یا ندارد باید دستگیر و محاکمه کند و این شخص می تواند هم از خودش دفاع کند شاید غلط باشد.

 

حجت الاسلام محمدی پور عنوان کرد:با این حکم مجمع تشخیص مصلحت نظام اعتماد مردم جلب نمی شود این حکم خلاف فرمایش مولا امیرالمؤمنین است،علی (ع) زمانی که وارد کوفه شد تمام اموال خودش را به مردم نشان داد و فرمود: روزی که از کوفه می روم اگر دارایی من بیشتر از این بود بدانید مال شما را دزدیده ام و این به معنی آن چیزی است که در قانون اساسی آمده است که هرکسی که به مسئولیتی بالا در نظام جمهوری اسلامی ایران رسید باید لیست تمام اموال و دارایی های خودش را در اختیار قوقضاییه قرار بدهد و زمانی که مسئولیت او تمام شد باید اموالش مورد بررسی قرار بگیرد که چیزی اضافه نشده باشد همین کاری که حضزت امام خمینی (ره) انجام داد و لیست تمام اموالش را در اختیار قوه قضاییه قرار گذاشت.

 

خطیب جمعه شهرشتان اسلام آباد غرب با اشاره به ماجرای توقیف روزنامه یا لثارات عنوان کرد: با توجه به اینکه حجاب یکی از ضروریات دین است و اگر کسی که به حجاب اسلامی که ضروری دین است توهین کرد مرتد است و همه ی شما از حکم شرعی مرتد اطلاع  دارید.

 

 وی افزود: کسانی که به حجاب اسلامی توهین کرده بودند آزادند اما نشریه ای که به آنها توهین کرد توقیف شد این انتقاد ماست که به گوش مسئولین رده بالای نظام برسد،هنرپیشه ای که به حجاب اسلامی توهین می کند در شأن جمهوری اسلامی نیست این مملکت امام زمان(عج) است و ما انقلاب کردیم تا نیرو برای امام زمان تربیت کنیم.

 

وی در پایان اظهار داشت:انتقاد ما نسبت به اصل نظام نیست ، مردم اصل نظام و انقلاب را دوست دارند و این اشتباهاتی که انجام شده اگر دوباره تکرار شود کار نظام گره می خورد و کار های بزرگی که تا کنون انجام شده است ضایع می شود .

 

انتهای پیام/

 
 
 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

یک کارشناس مسائل اجتماعی در تبیین بیانیه اخیر رهبر:

مدیریت را باید به جوانان سپرد /لزوم اصلاح سبک زندگی‌ها

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل اجتماعی با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از روحیه فسادستیزی جوانان گفت: مدیریت را باید به جوانان سپرد.

پربازدیدها