کد خبر: 242431 07:31 - 1394/06/30

به بهانه انتصاب استاندار جدید؛

6 راز برای "رازانی" از علل ناکامی مدیریت سابق کرمانشاه/ استانی بعد از 22 ماه روتوش پرکلاغی!

6 راز برای "رازانی" از  علل ناکامی مدیریت سابق کرمانشاه/ استانی بعد از 22 ماه روتوش پرکلاغی!

مرصادنیوز: امروز اسدالله رازانی در برابر مجموعه ای از اثرات وضعی خطاهای باورنکردنی در عرصه مدیریت مواجه است که باید با مطالعه دقیق علل ظهور و سقوط تیم مدیریتی رضایی بابادی در مسیر جبران اجحاف 22 ماهه دولت در حق مردم کرمانشاه گام بردارد.

یادداشت- مسلم معین*/ از همان آذر ماهی که آزرمی و بابادی با بادهای پاییزی دولت اعتدال روی شانه های بخت کرمانشاه نشستند تا امروز که بعد از یک سال و 10 ماه اولین روز بدون پیرمرد خسته استانداری کرمانشاه تجربه می شود را باید به حساب طلب کاری مردم از دولت یازدهم گذاشت.

 

تصویر رضایی بابادی را تا قبل از قدم گذاشتن روی پلکان هواپیمایی که او را به کرمانشاه آورد حتی قوی ترین جستجو گرهای اینترنت هم به یاد نمی آوردند تا همه چیز برای کرمانشاه کاملا سورپرایز باشد. یک سورپرایز که از همان ابتدا شمایلی روتوش شده از خود را به جای مرد کهنسال سپید موی به کرمانشاه تحمیل کرد.

 

چند هفته پیش در حین اینکه از استاندار سابق کرمانشاه در حضور همه رسانه های استان خواستم که عطای استانداری کرمانشاه را به لقایش ببخشد و استعفا کند تمام اشتباهات او که همه را جفا به استان محروم کرمانشاه می دانم فریم به فریم از پیش چشمم رد می شد.

 

فریم های تدوین شده ای از سپردن عنان سیاست و امنیت کرمانشاه به تیم آیت الله آزرمی که علی رغم همه ذکاوتش دفاتر تابعه معاونت خویش را به جوانهایی سپرد که حتی چرخش سیاسی از دولتی به دولت دیگر را خوب بلد نیستند تا سپردن بی حد و مرز اختیارات خود به مدیر مسوول یک روزنامه ای که همه خبرنگارانش را به جای نخبه و مشاور و ... به بابادی تحمیل کرد.

 

بچه هایی که فقط استاندار را در سایت خاطراتش برای او بیش از آنچه که بود روتوش کردند؛ به اندازه ای که خودش هم رنگ و لعاب های پرکلاغی روی دروغها باورش شده بود و در پاسخ به پیشنهاد خیرخواهانه من برای استعفا باز هم دروغ گفت:

 

"من مدیریت خوبی داشته ام"

 

در این میان به غیر از گناه رضایی بابادی گناه رسانه های خاموش استان نیز در برابر رکود تحمیلی به کرمانشاه با آب زمزم و تسنیم زدوده نمی شود و آوازه آن را شاید بعدها آوای کرمانشاه برای بیستون و باختر زمزمه کنند...

 

اما میراث کلنگی رضایی بابادی و جریان مشائیسم همراه او در استانداری کرمانشاه فقط برای شانه های رنجور مردم کرمانشاه سنگین نیست بلکه دولت یازدهم و نماینده جدیدش در استان کرمانشاه نیز از بقایای این پدیده های مدیریتی در کرمانشاه متنعم خواهد شد.

 

امروز اسدالله رازانی در برابر مجموعه ای از اثرات وضعی خطاهای باورنکردنی در عرصه مدیریت مواجه است که باید با مطالعه دقیق علل ظهور و سقوط تیم مدیریتی رضایی بابادی در مسیر جبران اجحاف 22 ماهه دولت در حق مردم کرمانشاه گام بردارد.

 

عللی که شاید مهمترین آنها را بتوان در موارد زیر جستجو کرد:

 

1. رضایی بابادی با اثر پذیری غیر عادی از مشاورین پر اشتباه و کم مقبولیت خود انتصاباتی را در سطح ادارات کل، بخشداری ها، فرمانداری ها و... داشته است که با هیچ چرتکه ای هزینه تحمیلی آنها به دولت نسبت به سودشان قابل اندازه گیری نیست.

 

از فرماندار ضارب صحنه که با تابلو دولت تدبیر امیر از پلیس تا ارباب رجوع را کتک می زند تا وبلاگنویس های جوانی که به نام مشاور عرصه عمل به وعده های مهم دولت به مردم را با توهمات فیسبوکی و افه های روشنفکری و پانکردیسم و... اشتباه گرفته اند.

 

موضوعی که رازانی می تواند با تعقل و اعتدال و رجوع به نیروهای اجرایی با سابقه و قانونمدار برای آنها مرهمی دست و پا کند.

 

2. مدیریت رضایی بابادی همانی است که تحت تاثیر مدیریت فامیلی حاضر است دو معاونت مهم در استانداری (معاونت برنامه ریزی سابق و معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی) را به یک نفر بسپارد و در این مسیر محبوب ترین و معتدل ترین نیروهای بومی و توانمند خود را به بدترین شیوه ممکن با چاشنی اهانت، تودیع کند.

 

این مدیریت همان است که در سال انتخابات 7 ماه تمام شهر استراتژیک کرمانشاه را بدون معاون سیاسی و امنیتی رها می کند و وقتی از چرایی این وضعیت از او پرسش کردم با 4 دروغ پیاپی پاسخ می دهد.

 

3. مدیریت رضایی بابادی بازی خوردن از چند حزب فاقد پایگاه اجتماعی با تابلو اصلاح طلب است که خیلی از آنها در مراسم های خود حتی قادر به گرد هم آوردن 50 نفر از مردم نبوده اند.

 

بابادی ابتدا در رسانه ها با نامه نگاری های عجیب با این حزبها درگیر میشود و بعد با اشتباه محاسباتی عجیب تر گزینه آنها برای معاونت سیاسی و امنیتی استانداری را به وزارت کشور پیشنهاد می دهد تا شاید در برابر عزل شدن از او حمایت کنند. مسئله ای که آقای رازانی باید نسبت به آن حساس بوده و جایگاه اجتماعی چند حزب چند نفره و کم توان را با مطالبات عمومی مردم خلط نکند.

 

4. مدیریت صحیح فضای اقتصادی استان کرمانشاه برای جبران رکود بی سابقه هم نیاز به صرف انرژی زیاد از سوی آقای رازانی دارد. زدن رکورد در آمار بیکاری، عدم مدیریت صحیح در بازارچه ها و مرزهای مشترک با بازار عراق، تلنبار شدن پروژه های نیمه تمام در اثر بی انگیزگی برای کارهای عمرانی، عدم پیش بینی طرح های عمرانی و اقتصادی جدید برای کرمانشاه به بهانه بی پولی در عین جریان داشتن پروژه های مشابه در استانهای مجاور و .... همه از یمن 22 ماه مدیریت بابادی است.

 

5. "مدیریت کنسرتی" دغدغه های اجتماعی و فرهنگی مردم در یک استان چند فرهنگی هم از تزهای مدیریت به سبک رضایی بابادی بود که باید جای خود را به تدوین، تبیین و گسترش یک گفتمان چند وجهی و مورد قبول همه احاد مردم استان کرمانشاه بدهد.

 

اقدامی که نه تنها قدمی برای آن برداشته نشده است که حتی برخی از ادارات کل خود استانداری نیز به مدیریت کنسرتی در جامعه کرمانشاه به جای مدیریت فرهنگی و اجتماعی روی آورده اند.

 

6. اوج بینش و بلندای دید آقای رضایی بابادی در انتخاب اعضای جلسات متعدد هم اندیشی، نگاه به چند حزب و جوانانی با گرایشات سیاسی افراطی بود و اصولا او علائم حیاتی جریانات دیگر سیاسی، نخبگان از اقشار مختلف و.... را نمی توانست دریافت کند.

 

اسدالله رازانی می تواند با هم اندیشی حقیقی میان فعالان سیاسی و فرهنگی از تمام گرایشات فکری تا حدودی در راستای زدون خاطره مدیریت بسته خانوادگی در کرمانشاه گام بردارد.

 

دست آخر اینکه می توان همه این اقدامات نا صواب مدیریت گذشته را ناشی از گره زدن زلف جایگاه استانداری کرمانشاه به زلف سرمستهای از پول و ثروتی دانست که در هیچ شرایطی منافع مردم را به منافع فردی و حزبی خود ترجیح نداده اند و گواه آن نیز کارنامه پر از اتهامات اقتصادی آنهاست.

 

به هر ترتیب حمایت رسانه های جریان انقلاب از استاندار جدید، مادامی که آقای رازانی در مسیر اعتدال و پیشرفت استان با تکیه بر ارزشهای انقلابی قدم بردارد بی دریغ خواهد بود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها