مرصاد نیوز 10:22 - 1392/10/28
گزارش مرصاد از تلاش اپوزیسیون برای بازگشت به ایران

بررسی دلایل خوش رقصی عناصر فراری ضد انقلاب برای نیروهای امنیتی/ چرا ابراهیم نبوی منافقین را تروریست دانست؟

مرصادنیوز: پس از اعلام تشکیل کمیته‌ای برای تسهیل بازگشت برخی افراد که به خارج از کشور پناهنده شده اند توسط وزیر اطلاعات دوات یازدهم، ابراهیم نبوی یکی از فعالان ضد انقلاب با حملات لفظی به منافقین در صدد خوش رقصی برای نیروهای امنیتی و بازگشت به ایران است. موضوعی که با انعکاس در تلوزیون های بیگانه حواشی زیادی داشته است.

 

 

سرویس سیاسی پایگاه خبری مرصاد/  مدتی است مساله‌ بازگشت یکی از فعالان ضد انقلاب به ایران پس از فرار چند ساله در رسانه ها مطرح شده است.

این موضوع به‌خصوص پس از پیروزی دولت یازدهم و وعده‌ وزیر اطلاعات مبنی بر تشکیل کمیته‌ای برای تسهیل بازگشت برخی افراد که به خارج از کشور پناهنده شده اند به شکلی رساتر شنیده می شود تا جایی که حسن قشقاوی، معاون وزارت خارجه در گفتگو با روزنامه شرق از برقراری سامانه ایمیلی سخن گفت که افراد خارج از کشور می‌توانند بوسیله‌ آن از وضعیت خود برای بازگشت به ایران آگاه باشند.

برنامه‌ افق از تلویزیون وزارت خارجه کاخ سفید "صدای آمریکا" این هفته میزگردی را با عنوان "بازگشت ایرانیان خارج از کشور به داخل" برگزار کرد که با واکنش های متعددی رو به روشد.

در این میزگرد، ابراهیم نبوی طنزنویس به عنوان موافق آزادی بازگشت فراری ها، مجید محمدی کارشناس صدای امریکا به‌ عنوان مخالف بازگشت عناصر ضد انقلاب به ایران و هوشنگ امیراحمدی حضور داشتند.

در این برنامه موضوع اعدام های سال 67 مطرح می شود و ابراهیم نبوی اعتراف می کند که در آن سالها یک عده تروریست اعدام شدند همین جمله کافی بود تا عناصر ضد انقلاب خارج از کشور موج گسترده ای را علیه او راه بیندازند.

امیر عباس فخرآور همکار اصلاح طلبان در فتنه 18 تیر سال 78 در فیس بوکش نوشت: "ابراهیم نبوی را از سال ۱۳۷۹ از نزدیک میشناسم. در بند سیاسی زندان اوین با هم همبند بودیم. دوخاطره فوتبالی از او دارم. یکی فوتبال درون زندان بود که همیشه مثل مرده خورها ها در کنار تیر دروازه ما می ایستاد و بدون توجه به قانون آفساید، توپ های دم دروازه را گل می کرد و خوشحال بود. دومینش هم سال ۱۳۸۰ در ورزشگاه امجدیه (شیرودی) در دور دوم تبلیغات انتخاباتی خاتمی بود که تمام یک ساعت تاخیر خاتمی را با نبوی دور زمین فوتبال راه رفتیم و درباره همه چیز گپ زدیم. آنروزها هنوز خوی کثیف و حیوانی اش را ندیده بودم. در این ویدیو تمام نکبت فکری وی را دیدم و تعفن گفتاری اش منزجرم کرد".

111111 [640x480]
 
فخرآور در حالی ابراهیم نبوی را دارای خوی کثیف حیوانی، مرده خوری و خیانت به اپوزیسیون خارج از کشور می کند که دوستان او نیز به دلیل رفتارهای متضادش اورا به نفوذی وزارت اطلاعات در اپوزیسیون معروف کرده اند.

فخرآور گماشته و جاسوس مایکل لدین آمریکایی سرشناس و متنفذ در کنگره و وزارت خارجه آمریکا است و اکثر اپوزیسیون خارج از کشور را آدم های مرده خور و بی خاصیت می داند و به همین خاطر از طرف اپوزیسیون مشهور به جاسوس سازمان های امنیتی شده است.

ابراهیم نبوی هم یکی از عناصر ضد انقلاب خارج از کشور است و در حال حاضر در بلژیک اقامت دارد.

او بین سالهای ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۴ مدیر دفتر سیاسی وزارت کشور بوده است. در حال حاضر با وبگاه‌های خبری بیگانه نظیر رادیو زمانه، روز آنلاین، روزنامه آنلاین و هفته‌نامه گویا همکاری می‌کند و هر سه‌شنبه یکی از میهمانان ثابت برنامه زن امروز در شبکه فارسی صدای آمریکا است.

عده زیادی از دوستان فیس بوکی نبوی معتقد هستند او برای به دست آوردن دل نیروهای امنیتی به منافقین حمله کرده است تا بتواند برای خودش امتیازی کسب کند و راه بازگشتش به ایران هموار شود.

نبوی در مصاحبه با بی بی سی: به ایران بر می گردم

ابراهیم نبوی در ۲۲ آبان ۱۳۳۷ در شهر آستارا متولد شد. او در سال ۱۳۷۷ به دلیل فعالیت‌های مطبوعاتی به اتهام اقدام علیه امنیت کشور به مدت یک ماه به زندان افتاد سپس با قرار تعهد آزاد شد. او مجددا به کمیته اماکن احضار و به اتهام همکاری با ضدانقلاب در فعالیتهای فرهنگی موسسه فرهنگی هنری تهران بازداشت شد.

بیست فروردین ۱۳۸۲ به کشور فرانسه گریخت و به همراه دوستانش نظیر مسعود بهنود در پایگاه سلطنت طلبان مشغول به کار شد.

با گذشت چند ماه از روی کار آمدن دولت یازدهم ایران، ابراهیم نبوی در مصاحبه‌ای با تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی اعلام کرد که به زودی قصد بازگشت به ایران را دارد که این اعلام برنامه او واکنش‌های مختلفی را در پی داشت.

وی در مصاحبه‌ای عنوان کرد هیچگاه قصد اقامت طولانی‌مدت در خارج از ایران را نداشته و همواره منتظر فرصتی برای بازگشت به ایران بوده است.

نبوی معتقد است در بدو ورود به ایران توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی دستگیر می‌شود و اظهار امیدواری کرده بعد از گذراندن دوره‌های زندان، بتواند یک زندگی طبیعی را آغاز و فعالیتهای فرهنگی خود را پیگیری کند.

22222222 [640x480]


افراد از راست به چپ نوشابه امیری، مسعود بهنود، ابراهیم نبوی و حسین باستانی- فرانسه دفتر روز انلاین