مرصاد نیوز 22:07 - 1392/01/18
محسن پودنکی به دیار باقی شتافت

محسن پودنکی به دیار باقی شتافت

IMG00103574

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، محسن پودنکی متولد سال 1356 بود که تا هفت سال قبل، عضو تیم ملی کشتی فرنگی ایران در وزن ۷۴ کیلوگرم بوده و در جام جهانی ۲۰۰۵ به همراه تیم ملی کشتی فرنگی ایران عنوان سوم جهان را به دست آورد.

این کشتی‌گیر قمی سابقه پیروزی بر نخبگانی مثل الکساندر دکتریشویلی قهرمان المپیک آتن از ازبکستان را در کارنامه دارد. حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و رقابت‌های امیدهای جهان نیز در کارنامه او که بیش از ۱۰ سال عضو تیم ملی در رده‌های سنی مختلف بود، ثبت شده است.

متاسفانه سال ۸۸ یک تومور در گوش محسن پودنکی بود که عمل کرد و بهبود یافت. قرار شد ۱۵ جلسه رادیوتراپی داشته باشد. پس از آن مسئولان بیمارستان گفتند که در سه جلسه از معالجات، دستگاه خراب بوده است. بعد از یک سال علائمی از قبیل "برهم خوردن تعادل، مشکل در تکلم و بلع" برای این کشتی‌گیر به وجود آمد که پزشکان دلیل آن را خرابی دستگاه رادیوگرافی دانستند و همین قضیه منجر به ضایعه مغزی وی شد.

بر پایه گزارش، قرار است پیکر مرحوم محسن پودنکی ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه20 فروردین‌ماه از مقابل منزل پدری‌اش واقع در شهرستان قم، خیابان خیام، کوچه شماره هفت، پلاک 41 تشییع و در گلزار این شهر به خاک سپرده می‌شود.

گروه ورزشی خبرگزاری مهر، درگذشت قهرمان پیشین کشتی فرنگی کشور را به جامعه کشتی ایران و خانواده مرحوم پودنکی تسلیت عرض ‌می‌کند.