مرصاد نیوز 12:04 - 1393/07/27
گزارش مرصاد؛

حاشیه های یک تیم فوتبال کرمانشاهی با سلمان و فرمان/ راهیان یا شیرین فراز؛ مسئله این است!

مرصاد نیوز: در روزهای اخیر موضوعی در خصوص فعالیت باشگاه راهیان کرمانشاه مطرح شده است که ممکن است این تیم کرمانشاهی را تحت تاثیر خود قرار دهد.

به گزارش خبرنگار مرصاد، بعضی ها می گویند که اگر حواشی فوتبال ایران را از آن بگیرند دیگر جذابیتی برای دنبال کنندگان بازی های آن ندارد زیرا آنچه که فوتبال ایران را قابل دیدن می کند، نه کیفیت آن است که تعریفی هم ندارد و نه تکنیک بازیکنان که آن هم دست کمی از کیفیت بازی ها ندارد!‌  

 

آنچه که باعث می شود فوتبال ایران قابل توجه شود تنها و تنها حاشیه هایش است. این حاشیه های باشگاه ها و بازیکنان است که اگر نباشد دیگر فوتبال ایران بی معنی می شود زیرا از همان اول ناف فوتبال ایران را با حاشیه بریده اند.

 

این مسئله در فوتبال کرمانشاه نیز صادق است. اگر از مسائل و حرف وحدیث های پیش آمده در مورد انتخابات هیات فوتبال استان که مدت ها پیش مطرح شد و در صدایش هم در کشور پیچید بگذریم! حاشیه ها برای باشگاه ها نیز قابل توجه است.

 

مثنوی هفتاد من حاشیه های باشگاه کرمانشاهی

 

یکی از باشگاه های دسته اولی کرمانشاه که فعالیت خود را از حدود 9 سال پیش آغاز کرد، حاشیه هایی دارد که مثنوی هفتاد من است.
این باشگاه از سال 84 فعالیت خود را در لیگ دسته اول آغاز کرد و در همان سال نیز توانست در اولین حضور خود در مسابقات لیگ های ایران به لیگ برتر صعود کند.شیب سرعت صعود این باشگاه به لیگ دسته اول به اندازه ای قابل توجه بود که توجهات بسیاری را در کشور به خود جلب کرد.

 

همین صعود بود که به فوتبال کرمانشاه جان تازه ای بخشید و بسیاری از مدارس فوتبال را فعال تر کرد. دیگر فوتبال در کرمانشاه روال جدید به خود گرفته بود. هر دو هفته یک بار برگزاری بازی های لیگ برتر در کرمانشاه فضای جدیدی به شهر بخشید و به نظر می رسید این شرایط برای مردم کرمانشاه دلچسب است.

 

اما این شیرینی صعود به لیگ برتر کم کم به تلخی باخت های پی در پی تبدیل شد تا خاطره حضور شیرین فراز غرب در لیگ برتر برای کرمانشاهیان هم شیرین باشد و هم تلخ!

باخت های متوالی و نتایج ضعیف این باشگاه در لیگ برتر به جایی رسید که هرجا کارشناسان فوتبالی می خواستند از تیمی بحران زده نام ببرند قطعا شیرین فراز یکی از آن تیم هایی بود که نامش برده می شد. در این شرایط بود که شیرین فراز پس از یک فصل صعود در لیگ برتر به لیگ دسته اول سقوط کرد تا نوستالژی حضور کرمانشاه در برترین لیگ ایران در خاطره مردم به وجود بیاید.

 

اما حاشیه های این باشگاه به همین جا خلاصه نمی شود. شیرین فراز علاوه بر اینکه در فوتبال حضور داشت در ورزش های دیگری نیز تیم های دیگری را راهی لیگ های کشور کرد. البته این را نمی توان حاشیه محسوب کرد ولی اعتراض های برخی از بازیکنان این تیم ها در ورزش های دیگر برای عدم پرداخت دستمزد خود را قطعا می توان یکی دیگر از حاشیه های این باشگاه محسوب کرد.

 

انتقال از فرمان به سلمان

 

با این وجود مدت ها بعد اعلام شد که مدیریت این باشگاه از فرمان کریمی به سلمان کریمی منتقل شده است.

 

تغییر رنگ لباس را هم شاید بتوان یکی دیگر از اتفاق هایی دانست که این تیم به خود دید. لباس اصلی این تیم در ابتدا آبی رنگ بود که بعدها به قرمز رنگ تبدیل شد.

 

تغییر نام باشگاه

 

یکی دیگر از اتفاق های بزرگی که در تاریخ این باشگاه رخ داد ماجرای تغییر نامش بود که قطعا در کنار تغییر مدیریت آن را می توان مهم ترین تغییر در این باشگاه نامید.

 

سال 91 بود که سلمان کریمی از تغییر نام این باشگاه خبر داد. کریمی در آن زمان در گفتگوی خود با ایرنا اعلام کرده بود: از این پس شیرین فراز با نام راهیان کرمانشاه در مسابقات شرکت خواهد کرد.

 

وی در خصوص علت تغییر نام باشگاه گفته بود: این تغییر نام به دلیل وجود یکسری حواشی بود که پیرامون نام شیرین فراز وجود داشت و با توجه به نام مقدس راهیان نور، نام راهیان را برای تیم انتخاب کردیم.

 

پس از این تغییر نام این باشگاه با نام راهیان کرمانشاه در لیگ دسته اول کشور حضور داشت و تا امروز نیز به فعالیت خود ادامه می دهد اما باز هم داستان حاشیه های این تیم گویا ادامه دارد.

 

فرمان کریمی: فعالیت راهیان غیرقانونی است

 

در روزهای اخیر فرمان کریمی  مالک سابق شیرین فراز در مصاحبه ای، اعلام کرده است که مدیر عامل قانونی این باشگاه اوست.

 

وی گفته است: مدتی است بنا به دلایلی که دوست ندارم در مورد آن حرفی بزنم تیم شیرین فراز با نامی دیگر در عرصه فوتبال در حال فعالیت است و بنا بر مدارکی که بنده دارم این فعالیت غیر قانونی بوده و هم اکنون برای بازگشت باشگاه به نام خاطره انگیز شیرین فراز اقدامات قانونی در حال انجام است.

 

کریمی حتی در مورد سرمربی این باشگاه هم تصمیم گیری کرده و گفته است: در تماسی که با این مربی(فراز کمالوند) داشتم ، از ایشان خواستم که بار دیگر روز های خاطره انگیز شیرین فراز را در کرمانشاه احیاء نماید .

 

بعد از این مصاحبه بود که سایتی تاسیس شد که خود را به عنوان سایت باشگاه شیرین فراز معرفی می کند.

در این سایت مصاحبه اخیر فرمان کریمی منتشر شده و در اعلام شده است که با حضور دوباره در فوتبال به لیگ برتر صعود می کنیم.
در این شرایط که به نظر می رسد اوضاع به گونه ای دیگر در حال تغییر است برای پیگیری این موضوع نظر مدیر عامل فعلی باشگاه راهیان کرمانشاه را نیز جویا شدیم.

 

سلمان کریمی: فعالیت ما قانونی است

 

سلمان کریمی در گفتگو خود با خبرنگار مرصاد درپاسخ به این سوال که وضعیت باشگاه راهیان و شیرین فراز چگونه خواهد شد، اظهار داشت: این موضوع ربطی به باشگاه ما ندارد. ما باشگاه راهیان هستیم و اگر آن ها برگردند با نام خودشان فعالیت خواهند کرد.

وی همچنین در خصوص اینکه در مصاحبه فرمان کریمی مطرح شده است که فعالیت فعلی باشگاه غیر قانونی گفت: اگر غیر قانونی باشد، از فعالیت ما جلوگیری خواهند کرد.

 

آینده باشگاه کرمانشاهی چه خواهد شد؟

 

 رد موضوع از جانب 2 طرف باعث شده است که ابهامات در خصوص این باشگاه شکل بگیرد.

 

مشخص است که در شرایط فعلی باشگاه راهیان در حال فعالیت است اما آن چه که موضوع را ابهام برانگیز می کند سخنان محکم فرمان کریمی است که فعالیت باشگاه را غیر قانونی اعلام می کند.

 

اما به هر حال باید منتظر ماند و دید که وضعیت باشگاه در آینده چه خواهد شد و بالاخره شیرین فراز در لیگ دسته اول خواهد بود یا راهیان کرمانشاه؟