مرصاد نیوز 11:43 - 1393/08/29
مشروح جلسه شورای اداری استان کرمانشاه؛

سردار ریحانی: 6 هزار پروژه محرومیت زدایی در استان کرمانشاه اجرا شده است / طلاکوب: سامانه نشانی ملی ایرانی در کشور راه اندازی خواهد شد

مرصاد نیوز: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه از اجرای بیش از ۶ هزار پروژه محرومیت زدایی توسط بسیج در استان خبر داد و افزود: برای اجرای این پروژه ها بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 به گزارش خبرنگار مرصاد، سردار بهمن ریحانی شامگاه چهار شنبه در هشتمین جلسه شورای اداری استان کرمانشاه از اجرای بیش از ۶ هزار پروژه محرومیت زدایی توسط بسیج در استان خبر داد و افزود: برای اجرای این پروژه ها بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 

وی همچنین به بهره مندی بیش از ۶۰۰ روستای استان از خدمات مختلف بسیج اشاره کرد و گفت: برگزاری اردوهای هجرت از جمله اقدامات ارزنده دیگری است که توسط بسیج اجرا شده است.

 

ریحانی افزود: در این طرح ۴۵۰ هزار نفر ساعت روز کار ارائه شده و بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ مدرسه در سراسر استان بازسازی و نوسازی شده اند.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) یادآور شد: برای بازسازی و نوسازی این تعداد مدرسه بیش از ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 

سردار ریحانی در بخش دیگری از سخنان خود به اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی استان اشاره کرد و افزود: این اقدام از ۱۵ مهر ماه آغاز شده است.

 

وی افزود: طی این مدت ۶۳ هزار دانش آموز از استان به مناطق جنوب کشور و ۳۰۲ هزار دانش آموز نیز از به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شده اند.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) همچنین یادآور شد: طی مدت سپری شده از سال جاری بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر از یادمان ها و مناطق عملیاتی غرب کشور بازدید کرده اند.

 

سردار ریحانی در ادامه از سازماندهی ۱۰ هزار حلقه صالحین و ساخت ۷۷ سوله ورزشی صالحین در استان کرمانشاه خبر داد.

 

وی همچنین با اشاره به برنامه های هفته بسیج در استان، گفت: برپایی بیمارستان صحرایی در سه شهرستان استان، از جمله این برنامه ها است.

 

ریحانی گفت: در این بیمارستان ها خدمات رایگان بهداشتی و درمانی به صورت رایگان به مردم ارائه می شود.

 

وی در پایان از برگزاری اجتماع بزرگ بسیجیان استان با عنوان شکوه مقاومت در ششمین روز هفته بسیج خبر داد.

 

 

سامانه نشانی ملی ایرانی در کشور راه اندازی خواهد شد

 

 

ایرج طلاکوب در همین جلسه اظهار داشت: سامانه یکپارچه نشانی ایرانیان با نام اختصاری " سینا " موجب دسترسی آسان و سریع به نشانی استاندارد یا مکان جغرافیایی شده و سرویس دهی مطمئنی در زمان حوادث و مدیریت بحران ارائه می کند.

 

وی با بیان اینکه بر اساس الزامات هر فرد باید کد ملی و کد پستی که نشان از هویت و محل سکونت وی است را دارا باشد، گفت: خوشبختانه در ایران هیچ مکانی وجود ندارد که فاقد کدپستی باشد.

 

طلا کوب افزود: برابر مصوبه ششمین جلسه شورای عالی فناوری، شرکت پست بعنوان متولی پایگاه نظام ملی آدرس گرا و مکان محور کشور، معرفی شده است.

 

مدیر کل جغرافیایی و کد گذاری پستی شرکت پست ایران افزود: اتفاقی که در ۲۰ ساله گذشته رخ داده جمع آوری بانک اطلاعاتی با ۴۰ میلیون رکورد است و تعداد کدی که می توانیم داشته باشیم ۴۳۰ میلیون است.  

 

 وی ادامه داد: این سامانه املاک و عوارض جغرافیایی را مطابق با استاندارد های موجود تدوین می کند و باتوجه به اینکه سرشماری سال ۹۵ بصورت ثبتی است لذا می بایست این طرح راه اندازی و تا سال ۹۵ اجرایی شود.

 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: از آنجا که استان کرمانشاه بدلیل اقبال به این طرح از سایر استان ها پیشرو تر است لذا باید با همکاری استانداری، شهرداری ها، اداره ثبت اسناد و اداره کل راه و شهرسازی این سیستم را راه اندازی و دستگاه ها را نصب کند، همچنین از سال ۹۵ به بعد اطلاعات ثبت اسناد نیز به این سیستم اضافه می شود.

 

طلا کوب یادآور شد: همچنین این سامانه از درج آدرس های نامعتبر در پرونده ها و بانک های اطالاعاتی جلوگیری کرده و باعث بهبود اطلاعات و داده های دستگاه های خدمت رسان می شود.

 

 

حضور بسیج کشور را در مقابل آسیب های دشمن حفظ می کند

 

 

جعفر همتی نیز در ادامه همین جلسه اظهار داشت: همه ما با هر تفکر و هر گرایشی بسیجی هستیم، با معیاری که مقام معظم رهبری مشخص کردند که اگر کسی انقلاب و نظام را قبول دارد بسیجی است.

 

همتی گفت: به نظر نمی رسد در ایران پهناور کسی بسیجی نباشد، ما دولت تدبیر و امید را دولت بسیجی می دانیم چرا که در رأس آن رئیس جمهور یک بسیجی ست.

 

وی افزود: با ورود بسیج به جنگ تحمیلی که در معادلات آمریکا و صدام نیامده بود، جنگ سرنوشت دیگری پیدا کرد و بسیج منحصر به دفاع مقدس نبود.

 

همتی خاطر نشان کرد: ما یک سری اصول داریم که روی آن پافشاری می کنیم و هر دولتی که روی کار بیاید می بایست این چارچوب را رعایت کند. از جمله اینکه با استکبار همیشه در ستیزیم، اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم و از مظلومان عالم همچون فلسطین حمایت می کنیم.

 

مشاور عالی استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه، آنچه که ما را به سمت پیروزی سوق می دهد، حضور بسیج است، افزود: میلیون ها موشک با برد قوی نمی تواند ما را پیروز کند بلکه به کسانی نیاز داریم که وقتی پشت تانک می نشینند روحیه برد داشته باشند.

 

وی اظهار داشت: بسیج مختص به حزب اصولگرا یا اصلاح طلب و یا سایر احزاب نیست بلکه در خدمت نظام جمهوری اسلامی است، آنچه که کشور را در مقابل آسیب های دشمن حفظ می کند بسیج است.

 

مشاور استاندار کرمانشاه در پایان گفت: فرمانداران و مدیران کل در هفته بسیج جلسه ای تشکیل داده و از افراد بسیجی سیستم خود تجلیل کنند.

 

وی یادآور شد: همچنین طی این هفته از خانواده های بسیجی دفاع مقدس، شهدا، ایثارگران و جانبازان سرکشی شده و همچنین بسیجیان ادارات گردهمایی هایی را برگزار کنند.

 

 

کاهش ۴۰ درصدی اعتبارات عمرانی استان کرمانشاه در لایحه بودجه ۹۴

 

 

مجتبی نیک کردار نیز در هشتمین جلسه شورای اداری استان کرمانشاه، در خصوص پیگیری مطالبات در برنامه ششم توسعه و لایحه ۹۴، اظهار داشت: حدود ۲۰۰ پروژه و مطالبه مهم در استان داریم که برای به انجام رسیدن آنها مذاکرات بسیاری را با وزرایی که به کرمانشاه آمده اند، داشته ایم.  

 

وی افزود: هر هفته نیز به تهران رفته و در جلساتی که با وزرا داریم تاکنون حدود ۱۰۰ نامه به آنها  ارائه داده و در پی احقاق حقوق این استان هستیم.

 

نیک کردار گفت: بخاطر منافع و مطالبات استان باید با هرکس که می توانیم مذاکره داشته باشیم، اما تمام کننده کار مدیران هستند و می بایست از این پس خود پیگیر نامه ها باشند و در دوران ما تنها فرمولی که جواب می دهد پیگیری است.

 

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: مدیران باید به دستگاه های اجرایی رفته و از تمام ارتباطات استفاده کنند که بتوانند اعتبارات لازم را دریافت کرده تا از این طریق به بخشی از مطالبات استان کرمانشاه دست پیدا کنیم.

 

نیک کردار در ادامه اظهار داشت: اعتبارات عمرانی که در لایحه ۹۴ برای استان درنظر گرفته شده ۳۱ هزار میلیارد است که نسبت به سال قبل ۴۰ درصد کمتر شده است.

 

وی گفت: خوشبختانه در برنامه ششم توسعه نگاه سازمان مدیریت نسبت به برنامه نویسی تغییر کرده و بجای اینکه مناطق برخوردار، برخوردارتر شوند ظرفیت ها بر اساس منابع استان توزیع می شود. و اکنون با توجه به ظرفیت های استان باید در میانه جدول قرار داشته باشم نه رده ۲۵.

 

معاون استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: اکنون برنامه ۵ سال کرمانشاه درحال رقم خوردن است و مدیران باید این مسئله را جدی بگیرند تا بتوانیم حق استان خود را از کشور بگیریم و در بودجه ۹۴ وضعیت بهتری داشته باشیم.