مرصاد نیوز 12:40 - 1393/09/24

سپاه با ساخت راه آهن گرگان-اینچه‌برون رکورد زد

مرصاد نیوز: فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) درخصوص ساخت آزادراه تهران-شمال با بیان اینکه قرارداد ما با وزارت راه برقرار است، تصریح کرد: این آزادراه، مشکلات مالی و زیست محیطی دارد که اگر رفع شود، آن را انجام می‌دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، سردار عبدالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) سپاه، صبح امروز در نشست خبری با بیان اینکه سپاه براساس مقتضیات زمان وارد میدان می‌شود، گفت: قرارگاه از ابتدا تاکنون 2هزار پروژه را به نتیجه رسانده است.

 

وی افزود: درحالی‌که شرکت‌های توتال و شل کار را رها کرده بودند، اما فاز 15 و 16 پالایشگاه پارس جنوبی تجهیز و به بهره‌برداری رسید.

 

عبداللهی ادامه داد: با راه اندازی 3 ترین، 4 میلیارد و 700 میلیون متر مکعب گاز به شبکه کشوری وارد کردیم.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)، ایجاد 120 کیلومتر راه آهن گرگان-اینچه‌برون توسط این قرارگاه ظرف کمتر از یک سال را یک رکورد در کشور عنوان کرد.

 

عبداللهی افزود: قرزارگاه خاتم تاکنون 21میلیارد متر مکعب مخازن سد و 163 دستگاه پل ساخته‌است.

 

وی با بیان اینتکه جای خالی جهاد سازندگی احساس می‌شود، گفت: برنامه ریزی کردیم تا شعاع 70 کیلومتری هر پروژه مان در منطقه محرومیت زدایی کنیم.

 

عبداللهی تصریح کرد: قرارگاه به طور مستقیم 135 هزار نفر نیروی انسانی دارد که درصد کمی از آن نیروی رسمی سپاه و مابقی نیروهای مردمی هستند.

 

وی تاکید کرد: قرارگاه سازندگی سپاه آمادگی انجام پروژه‌های بزرگ صنعتی و عمرانی در خارج از کشور را هم دارد.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه درخصوص برخی جوسازی‌ها مبنی بر تنگ شدن فضای رقابت برای بخش خصوصی در داخل، با تاکید بر اینکه ما انحصارها را شکستیم، اظهار داشت: قرارگاه خاتم عرصه را بر خارجی‌ها تنگ کرده نه داخلی‌ها.

 

عبداللهی درخصوص موضوعات مالی و قراردادها نیز گفت: کسری بودجه یک چیز کلی است و به معنای این نیست که رابطه ما با دولت خوب نباشد.

 

وی درخصوص ساخت آزادراه تهران-شمال نیز با بیان اینکه قرارداد ما با وزارت راه برقرار است، تصریح کرد: این آزادراه، مشکلات مالی و زیست محیطی دارد که اگر رفع شود، آن را انجام می‌دهیم.

 

عبداللهی گفت: پروژه‌های قرارگاه باید درامدزایی داشته باشد تا حقوق نیروها داده شود و بتوانیم پروژه‌های بعدی را انجام دهیم.

 

البته با سودی که بانک‌ها به سپرده‌ها می‌دهند، کار عمرانی کار سوددهی نیست ولی ما با عشق کار عمرانی می‌کنیم و باتوجه به عدم نقدینگی در کشور، هیچ پروژه‌ای را تعدیل یا تعطیل نکردیم.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم از برنامه این قرارگاه برای ساخت پالایشگاهی با توان تولید روزانه 60 میلیون لیتر خبر داد و گفت: این پروژه 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

عبداللهی همچنین اظهار داشت: درحال ساخت کمربندی جنوب تهران به طول 164 کیلومتر هستیم که ترافیک غرب تهران را رفع می‌کند.

 

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به پایین آمدن قیمت نفت، جایگزین آن را صنایع معدنی می‌دانیم.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه افزود: چند پروژه در عراق داریم از جمله انتقال گاز و توسعه حرم امام علی(ع).

 

عبداللهی با بیان اینکه پیشنهاد تشکیل شورای عالی سازندگی را به دولت داده ایم، گفت: ما به پروژه های زیر 100 تا 150 میلیارد تومان وارد نمی‌شویم.

وی اظهار داشت: به دولت اعلام کرده‌ایم با توجه به بودجه می‌توانیم در سال، تا سقف 30هزار میلیارد تومان پروژه انجام دهیم.

 

 

منبع: فارس