مرصاد نیوز 21:32 - 1397/06/15
معاون رئیس جمهور:

کالاهای اساسی به وفور در اختیار مردم خواهد بود

مرصادنیوز: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تامین و به وفور در بازار موجود خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمد باقر نوبخت بعدازظهر پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی اظهارکرد:دولت پنج بسته حمایتی را برای مقابله با تحریم های دشمنان تعریف کرده  که  نخستین آن در حوزه تامین کالاهای اساسی و دارویی مردم است.

وی افزود: این بسته مشمول تمای کالاهای روزمره و مایحتاج عمومی، دارو و نهاده های کشاورزی می شود که برای این مهم ۱۳ میلیارد دلار برای ۲۵ قلم کالا اختصاص داده شده است. 

معاون رئیس جمهور بیان کرد:همه مردم از این ۲۵ قلم کالا که نرخ آنها بر اساس ارز ۴۲۰۰ تومان محاسبه و به وفور در بازار عرضه می شود استفاده خواهند کرد و دستگاه های مربوطه نیز باید نظارت لازم را داشته باشند.

نوبخت تصریح کرد: بسته دیگری که برای این ایام درنظر گرفته شده ویژه  اقشار کم درآمد است که طی روزهای آینده پس از قطعی شدن  اطلاع رسانی می شود.

وی گفت: بسته ای نیز برای حقوق بگیران در نظر گرفته شده زیرا خود را موظف می دانیم از این قشر  در برابر نوسان قیمت ها حمایت کنیم. همچنین بسته ای برای تولیدکنندگان و  پیمانکارانی  که افزایش قیمت مصالح ساختمانی بر آنها تاثیر گذاشته درنظر گرفته شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد:امیدواریم  بتوانیم با این بسته ها آثار ناشی از تحریم ها را حذف یا به حداقل رسانیم.باید همه تلاش کنیم تا شرایط سخت را پشت سر گذاشته و از بحران عبور کنیم.

انتهای پیام/