مرصاد نیوز ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
گلایه زوار از وضعیت زیرساخت‌های مرز خسروی؛

وضعیت نامناسب آنتن‌دهی همراه در خسروی /اینجا مشترک موردنظر در دسترس نیست!

مرصادنیوز: زوار مرز خسروی از وضعیت نامناسب آنتن‌دهی تلفن همراه در این مرز ناراضی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، «شما ۳ تماس از دست رفته دارید»؛ هر چند دقیقه یکبار این پیامک آزاردهنده اپراتور همراه روی گوشی زوار در مرز خسروی خودنمایی می‌کند.

زوار در مسیر ۱۵ کیلومتری مرز خسروی با مشکل شدید آنتن‌دهی تلفن همراه و نت مواجه هستند؛ شبکه‌های تلفن‌ همراه از دسترس خارج می‌شوند و خدمات‌دهی آنها به شدت کند می‌شود.

این موضوع موقتی نبوده و تقریبا اکثر قریب به اتفاق  زوار از این عدم آنتن‌دهی ناراضی بودند و گلایه داشتند که چرا زیرساختهای ارتباطی تا اینحد باید مشکل داشته باشد.

زواری که در این مسیر پایانی برای اطلاع خانواده‌ها آخرین وضعیت خود را از طریق تلفن همراه به اطلاع آنها می‌رسانند و یا به دنبال هم‌کاروانی‌ها و همسفرانشان هستند با این وضعیت به مشکل برمی‌خورند.

گلایه های زوار از وضعیت نامناسب زیرساختهای ارتباطی در خسروی

یک خانم زائر که از سیستان و بلوچستان راهی کربلا شده و مرز خسروی را برای خروج انتخاب کرده بود در گفتگو با خبرنگار مرصاد از وضعیت ارتباطی این مرز انتقاداتی داشت.

او می‌گفت که در شلوغی و ازدحام گیت‌های سه راهی نصر آباد همسرش را گم کرده بود و به دلیل عدم آنتن‌دهی چند ساعتی را سردرگم بود تا او را پیدا کرد.

امثال این خانم بسیار بودند که برای ارتباط با همسفرانشان نمی‌توانستند از تلفن همراهشان استفاده کنند و به دردسر افتاده بودند.

یک آقای زائر اردبیلی هم به خبرنگار مرصاد گفت که به خاطر عدم برقراری ارتباط با هم‌کاروانی‌هایش از آنها جا مانده بود و آنها از مرز خارج شده بودند.

انتقاد استاندار کرمانشاه از ارائه خدمات همراه اول در مرز خسروی

استاندار کرمانشاه در جلسه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه از ارائه خدمات همراه اول در مرز خسروی ابراز نارضایتی کرد و گفت: وضعیت خدمات دهی همراه اول در مرز خسروی بسیار اسفبار است.

بازوند گفت: همراه اول بابت اینترنت و تلفن همراه سالیانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان پول از مردم می گیرد و این درست نیست که در این شرایط در مرز خسروی قادر نباشیم تماس تلفنی برقرار کنیم و داد زائران از این که نمی‌توانند حتی یک پیام ارسال کنند درآمده است.

وی بیان داشت: البته این مشکل را در زمان زلزله نیز برای مردم وجود داشت.

این مسئول تصریح کرد: چرا در این شرایط همه امکانات و خدمات برای مرزهای دیگر فراهم است و ما نمی‌توانیم از این خدمات در مرز خسروی داشته باشیم.

تنها یک چهارم کانال های ارتباطی اشغال شده است /هر گونه تغییر در شبکه که به بهبود ترافیک کمک کند، اعمال می‌شود

مسیب قبادیان در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: در روز جمعه که پرترافیک ترین روز از نظر ارتباطات در مرز خسروی بوده است و حدود ۵۰ هزار نفر در مرز خسروی حضور داشتند، تنها ۲۵ درصد کانال های صوتی و ۵۰ درصد از ظرفیت اینترنت تلفن همراه اول اشغال شده و مابقی ظرفیت ما خالی بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ایجاد شده، ما ظرفیت پوشش ارتباطات تا ۴ برابر میزان مذکور را داشتیم و از نظر پهنای باند دیتا نیز ۵۰ درصد دیگر ظرفیت اشغال نشده وجود داشت.

این مسئول تاکید کرد: پیش بینی های ما برای پوشش ارتباطی مرز خسروی و مسیر تردد زوار از کنگاور تا خسروی به گونه ای بوده که بیش از ظرفیت اشغال شده در پرترافیک ترین روز جواب می دهد و تنها یک چهارم کانال های ارتباطی ما اشغال شده بود.

قبادیان خاطرنشان کرد: ما به منظور ارتقا ظرفیت های ارتباطی حداقل ۶ سایت را در قصرشیرین و پایانه مرزی خسروی و دو سایت جدید نیز در ورودی شهر قصرشیرین اضافه کرده ایم.

وی افزود: همچنین نسبت به ارتقا تکنولوژی تلفن همراه در ۵۳ سایت اقدام کرده ایم و سایت های جدید اضطراری نیز برای مواقع مورد نیاز نصب شده است.

مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه به افزایش ۱۶ برابری ظرفیت انتقال اشاره کرد و گفت: مسیر رادیویی جایگزین ایجاد شده که در صورت بروز حوادث احتمالی برای فیبر نوری، بتواند جایگزین فیبرنوری شده هندلینگ ترافیک ارتباطی را انجام دهد.

قبادیان گفت: شبکه همراه اول شبکه شاخصی است و پارامترها و شاخص های آن به صورت متمرکز از طرف اپراتور همراه اول و به شکل کشوری مانیتور می شود و هر گونه تغییر در شبکه که به بهبود ترافیک و بهبود کیفیت کمک کند، به شکل متمرکز و از راه دور اعمال می شود.