مرصاد نیوز ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
در ورزش و جوانان کرمانشاه چه خبر است؟

مهره‌چینی در هیات‌های ورزشی

مرصادنیوز: ماجرای انتخابات مجمع هیات های ورزشی کرمانشاه اعتراض‌هایی از تاخیر در برگزاری مجامع تا مهره چینی آقای مدیرکل پرحاشیه ورزش و جوانان استان را به همراه داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، ماجرای انتخابات مجمع هیات های ورزشی کرمانشاه با اعتراض ورزشکاران، مربیان و... روبرو بوده و اغلب آنها خواستار رسیدگی وزارت ورزش و جوانان به این موضوع هستند.

موارد مورد اعتراض از تاخیر در برگزاری مجامع تا مهره چینی آقای مدیرکل پرحاشیه ورزش و جوانان استان در این هیات های ورزشی است که گله مندی ورزش دوستان استان را به همراه داشته است.

یکی از این موارد اعتراضی اخیر مربوط به هیات اسکواش است که مهرماه امسال مدت ریاست رییس این هیات به پایان رسیده و فدراسیون مذکور طی چندین مکاتبه خواستار برگزاری مجمع شده، اما اداره کل ورزش و جوانان تاکنون به بهانه های مختلف از برگزاری مجمع سرباز زده است.

با توجه به درخواست های فراوان ورزشکاران این رشته برای پیگیری بیشتر ماجرا خبرنگار مرصاد در تماس های مکرر با مدیرکل ورزش و جوانان استان سعی داشت نظرات آنها را منعکس کند، اما این مدیرکل پرحاشیه پاسخگو نبود.

اما جهانگیری، رییس فعلی هیات اسکواش کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز درباره علت عدم برگزاری مجمع اسکواش اظهار داشت: بنا بود مجمع اسکواش در 14 مهرماه برگزار شود، اما اداره کل ورزش و جوانان طی تماس با فدراسیون به بهانه آماده نشدن استعلام کاندیداها و تقارن با ایام اربعین خواستار تغییر تاریخ برگزاری شد.

وی افزود: در نهایت رئیس فدراسیون اسکواش تاریخ برگزاری مجمع را به 18 آبان تغییر داد که پیرو این تغییر، اداره ورزش و جوانان چهار آبان به صورت مکتوب برای برگزاری مجمع در روز هیجدهم آبان اعلام آمادگی کرد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: پس از موافقت فدراسیون، دو روز قبل از این موعد، نامه ای به فدراسیون ارسال شد که این تاریخ با برنامه دیگری تداخل دارد و به روز بیستم آبان موکول شد، فدراسیون هم پذیرفت اما در ساعت 12 و 30 دقیقه شب قبل به بهانه پیش آمدن مشکلی، تلفنی از نائب رئیس فدراسیون خواستار لغو سفر و عدم برگزاری مجمع شدند.

وی از رویه فعلی در برگزاری مجامع انتقاد کرد و گفت: نباید چیدمان سازی انجام شود.

رییس هیات اسکواش کرمانشاه با اعلام اینکه عدم برگزاری مجمع ارتباطی به رئیس فدراسیون ندارد، بیان کرد: فدراسیون به صورت مکتوب از عملکرد هیئت در ایجاد زیرساخت و اجرای طرح استعداد یابی اعلام رضایت کرده است.

وی افزود: مسئولان ورزش و جوانان وقت کشی می کنند و در این راستا با زمان کشی دو دوره سه ماهه درصدد هستند سرپرست اصلی هیئت های ورزشی از تب و تاب ریاست بیفتند و افراد مدنظر را چینش کنند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: کسب دو مدال نقره و یک برنز کشوری کاری یک شبه نبوده است.

وی عنوان کرد: خانواده های هیئت اسکواش در حمایت از بنده نامه نوشتند، در این چهارساله از کسب مدال، ایجاد زیر ساخت و اجرای طرح استعداد یابی رضایت دارند و در نهایت تقاضای برگزاری مجمع کردند تا هیئت از این بلا تکلیفی درآید.

رئیس هیئت اسکواش کرمانشاه بیان کرد: با توجه به تاخیر های پی در پی خواستار برگزاری مجمع هستیم زیرا عنوان سرپرستی موقت است و در صورت تعیین تکلیف ریاست می توان برای استمرار کسب مدال برنامه ریزی کرد.

3691231367


اما نمونه های دیگری از تخلفات اداره کل ورزش و جوانان استان را یکی دیگر از ورزشکاران این گونه بیان می کند: بر اساس قانون برای حضور رئیس یک هیئت در مجمع و کاندید شدن وی در هیئت دیگر باید از ریاست فعلی استعفا دهد با این حال این تخلف در هیئت ورزشهای رزمی بدون استعفای رئیس مشاهده شد.

بدون اینکه رئیس هیئت کونگ فو استعفا دهد در مجمع حضور یافت، پس از انجام چینش و رای آوردن وی و ابلاغ نامه ریاست، پس از دو هفته از ریاست استعفا داد.

در هیئت دیگری برای ریاست مدرک تحصیلی کارشناسی ضروری است اما با مدرک زیر دیپلم فردی به ریاست هئیت رسید که همه این ها این باعث آسیب دیدن فرزندان مردم می شود.

وزارت ورزش و جوانان نباید از کنار این اظهارات به راحتی عبور کند و نظارت خود بر این اداره کل جدی تر کرده و تخلفات را بررسی کند.