مرصاد نیوز ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه:

هزینه های پیاده روی اربعین را صرف افراد نیازمند کنیم/اشکال شرعی حرکت به سمت مرزها

مرصاد نیوز: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه حرکت به سمت مرزها در شرایط موجود اشکال شرعی دارد، گفت: در این شرایط می توانیم هزینه های پیاده روی اربعین را صرف افراد نیازمند کنیم.

حجت الاسلام یوسف احمدی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،اظهار داشت: زیارت اربعین زیارتی مستحب است که اگر مسیر باز باشد مردم می توانند زیارت را انجام دهند و از ثواب بسیار بالایی برخوردار شوند حتی در آخرالزمان نسبت به آن بسیار توصیه شده است.

وی افزود: قبلا مقام معظم رهبری می فرمودند زیارت اربعین را به جا آورید و نائب الزیاره من نیز باشید اما امسال به عنوان تنها کسی که در حال حاضر در کشور تصمیم عاقلانه می‌گیرند و به نفع مردم همواره سخن گفته اند و مصالح عمومی را در نظر گرفته اند فرمودند با توجه به شیوع ویروس کرونا به سوی مرزها نروید.

وی خاطر نشان کرد: در جلسه‌ای هم در استانداری کرمانشاه برگزار شد که در آن اعلام شد، همه مرزها بسته است.

حجت الاسلام احمدی گفت: معظم له مصلحت مردم را در نظر می‌گیرند و می‌گویند به صلاح نیست یعنی حکم شرعی و فتوای معظم له این است که رفتن به سوی مرزها اشکال شرعی دارد و توصیه کردند در منازل دعا کنید تا راه باز شود.

حجت الاسلام احمدی گفت: امسال زیارت اربعین از حال و هوای خاصی برخوردار است پس هزینه هایی که قرار است برای اربعین انجام شود را صرف افراد نیازمند، نذورات، دعا و مناجات، اکرام و ایتام کنیم.

 

انتهای پیام/