مرصاد نیوز 16:00 - 1399/07/05
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه:

کریدور اصلی ایران به سوریه از کرمانشاه تعریف شده است

مرصاد نیوز: عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: کریدور اصلی ایران به سوریه از کرمانشاه تعریف شده است و امیدواریم بتوانیم از این مسیر در جهت اشتغال و ارتباط بهره بگیریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، شهریار حیدری در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه، این کارگروه را ظرفیتی مناسب برای تعامل دانست و اظهار داشت: اشتغال دغدغه تمام نمایندگان استان است و ایجاد این مهم بدون سرمایه گذار امکان پذیر نیست.

نماینده مردم سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: استان کرمانشاه با ظرفیت هایی که در بخش های مختلف دارد بهشت سرمایه گذاری است.

وی با انتقاد از رتبه اول بیکاری در استان بیان داشت: سند اشتغال می تواند تا حدودی از دردهای بیکاری استان را کاهش دهد.  

این مسئول وجود مرزهای مختلف در استان را یک ظرفیت بزرگ دانست و عنوان کرد: در آینده ای نزدیک مرز تیله کوه نیز بازگشایی خواهد شد.  

حیدری از توافقات با دولت عراق در حوزه های کردی و عربی با تاکید بر حوزه کردی در زمینه صنایع دستی مرزنشینان خبر داد و گفت:  مرزنشینان همواره وارد کننده هستند.

وی تصریح کرد: براساس قانون استانی که دارای رتبه اول نرخ بیکاری است همانند مناطق آزاد دارای امتیازاتی است که در آینده نزدیک توسط نمایندگان پیگیری خواهد شد.  

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه ادامه داد: بدون هدفگذاری، شناخت، وحدت، اتحاد، همدلی، همراهی مشکل بیکاری حل نخواهد شد.  

این مسئول افزود: سند بیکاری  استان تنظیم شده که بسیار کاربردی و راهبردی است اما بدون توجه و اجرا به اهداف دست نخواهیم یافت و در اجرای دقیق این سند دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها توجه جدی و نظارت داشته باشند و پیگیری هم بر عهده اداره کل تعاون و کار است.

حیدری با اشاره به جذب تسهیلات توسط دستگاه های اجرایی تصریح کرد: دستگاه ها مصوبات کارگروه را با جدیت و دقت اجرایی کنند.

این نماینده مجلس گفت:  استانی که رتبه اول بیکاری را دارد در تضامین و وثایق مشکل دارد و از مدیران عامل بانکها انتظار داریم نهایت همکاری را در این زمینه با کارگروه اشتغال استان و اجرای مصوبات داشته باشند.  

وی تصریح کرد: اگر موانع و مشکلاتی در زمینه اشتغال و سرمایه گذاری در استان وجود دارد که نیازمند اصلاحاتی در زمینه قانونی هستند این آمادگی را داریم تا به سهم خومان در این زمینه نقش آفرین باشیم.

وی عنوان کرد: به نیابت از سایر نمایندگان عرض می کنم اگر موانع و مشکلاتی در زمینه اشتغال و سرمایه گذاری در استان وجود دارد که نیاز به پیگیری در سطح ملی است، این آمادگی را داریم  که در این زمینه گام برداریم.  

حیدری از برگزاری همایش سرمایه گذاری در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: این همایش با همت نمایندگان، مجموعه مدیریتی استان، اداره صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه ها برگزار خواهد شد که فراخوان آن در حوزه ملی، فراملی و بخش خارجی ارائه می شود تا از ظرفیت های استان برای برون رفت از مشکلات استفاده شود.

حیدری بیان داشت: بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی امکان ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در استان وجود ندارد و دولت منابع زیادی در اختیار ندارد.

وی با اشاره به تحریم های شدید کشور گفت: کشور در مقابل این تحریم های ظالمانه در بدترین شرایط اقتصادی قرار دارد.  

این مسئول با اشاره به اینکه دشمنان حلقه محاصره اقتصادی را تنگتر و افزایش فشار اقتصادی را به شدت دنبال می کنند، افزود: اعتقاد دارم به دلیل جغرافیای بسیار خوب هیچ گاه در تنگنای جغرافیایی و اقتصادی قرار نمی گیریم.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: کرمانشاه همسایه کشوری است که از نظر پیوستگی جغرافیایی، فرهنگی و سیاسی با کشور ما همکاری خوبی دارد و مهمتر اینکه کریدور اصلی ایران به سوریه از کرمانشاه تعریف شده است و امیدواریم بتوانیم از این مسیر در جهت اشتغال و ارتباط بهره بگیریم.