مرصاد نیوز 15:42 - 1399/09/18
معاون ورزش اداره ورزش و جوانان کرمانشاه خبر داد؛

آغاز فعالیت ورزشهای کم برخورد در کرمانشاه/ از ابتدای کرونا تا کنون ۴۰ مجموعه ورزشی پلمب شدند

مرصاد نیوز: معاون ورزش اداره ورزش و جوانان کرمانشاه گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان کرمانشاه تا کنون ۴۰ مجموعه ورزشی به علت رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی پلمب شدند.

جلال عزیزی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد با بیان اینکه شیوع کرونا موجب به وجود آمدن محدودیت هایی برای برخی رشته های ورزشی شده است، اظهار داشت: در حال حاضر با خارج شدن کرمانشاه از وضعیت قرمز فعالیت رشته‌های ورزشی روباز و کم برخورد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مجاز است. 

معاون ورزش اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه افزود: بر این اساس باشگاههایی که در گروه ۲ شغلی قرار دارند و آندسته از ورزشهای کم برخورد و یا آنهایی که در فضای باز انجام می شوند ازجمله فوتبال، دو و میدانی، آمادگی جسمانی، والیبال و باشگاههای بدنسازی می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند. 

وی خاطر نشان کرد: سایر فعالیت های ورزشی پربرخورد و استخرهای شنا همچنان تعطیل هستند و اجازه فعالیت ندارند. 

عزیزی گفت:  در این راستا تمامی اماکن و باشگاه‌های ورزشی ملزم هستند تا با رعایت دستورالعمل‌ها، محیطی سالم و قابل اطمینان را برای ورزشکاران فراهم کنند. 

معاون ورزش اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه اذعان داشت: از ابتدای شیوع کرونا (اسفند سال گذشته) تا کنون هر مجموعه ورزشی حداقل ۲ بار توسط بازرسان مورد بازرسی قرار گرفته است. وی ادامه داد: در این بازرسی ها که با حضور نمایندگانی از اداره صمت و دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته که طی آنها حدود ۴۰۰ تذکر کتبی صادر شده و همچنین ۴۰ مورد به علت رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی پلمب شدند.