مرصاد نیوز 21:30 - 1399/10/02
معاون استاندار کرمانشاه مطرح کرد:

وجود بیش از ۲ هزار طرح قابل سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی کرمانشاه

مرصاد نیوز: معاون استاندار کرمانشاه گفت: حدود ۲ هزار و ۴۴۸ طرح قابل سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی در استان وجود دارد که می‌تواند زمینه ایجاد حدود ۴۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،هدایت حاتمی امروز سه‌شنبه در جلسه بررسی وضعیت اشتغال استان کرمانشاه که با حضور معاون وزیر کار در استانداری برگزار شد اظهار داشت: دو زنجیره از زنجیره های تولید ما در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی است و در این بخش پتانسیل داریم و در هر شهرستانی نوعی از خلاقیت وجود دارد.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه افزود: ظرف یک هفته آینده پلن اجرایی را از این پتانسیل ها تهیه و ماحصل را به عنوان برنامه عملیاتی خانه خلاقیت که مورد توافق است به وزارت صمت ارسال کنیم.

وی خاطر نشان کرد: حدود ۲ هزار و ۴۴۸ طرح قابل سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی در استان وجود دارد که می‌تواند زمینه ایجاد حدود ۴۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کند.

حاتمی به فعالیت های مرکز کسب و کار استان اشاره کرد و افزود: تلاش می کنیم تا پایان امسال میزان دقیقی از آمار بیکاران استان تهیه و به وزارت کار ارسال کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات کارخانه اسید سیتریک اشاره کرد و گفت: این کارخانه کاملا مجهز است و اگر بخواهیم آنرا راه اندازی کنیم بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان پول نیاز دارد و درخواست ما این است که این پروژه را به تولید انبوه برسانید و موانع تولید آن برطرف کنید.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: برخی واحدهای صنعتی تولیدی بزرگ استان به دریافت تسهیلات نیاز دارند که باید تعیین تکلیف شوند.

وی خاطر نشان کرد: کارخانه «بیستون تامین» بالغ بر ۲۶ سال است که بلاتکلیف است و بانک صنعت و معدن زیر بار مصوبه ستاد تسهیل نمی رود درخواست داریم به هر صورتی که امکان دارد مشکل این کارخانه را حل و فصل کنید.

حاتمی ادامه داد: این کارخانه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی نیاز دارد و از پروژه هایی است که در حال حاضر تقریبا راکد است.

معاون استاندار کرمانشاه شرکت کرپ ناز را یک پروژه ملی عنوان کرد و گفت: این شرکت که در تولید چادر مشکی فعالیت دارد در یک و نیم سال گذشته موفق عمل کرده اما احتیاج به تسهیلات دارد و متاسفانه این تسهیلات تو گره کور بین وزارت صمت و شرکت هیدور مانده است.

وی بیان داشت: چون این شرکت یک شرکت فرا استانی است می توانید از محل منابع ملی تسهیلات روستایی به این شرکت تولیدی کمک کنید و اگر ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به آنها داده شود مشکلشان حل خواهد شد.

حاتمی همچنین خواستار افزایش تسهیلات زلزله شد و گفت: انتظار می رود آقای منصوری معاون وزیر کار این موضوع را در شورای عالی اشتغال کشور مطرح و برای تحقق آن به استان کرمانشاه کمک کند.