مرصاد نیوز 12:49 - 1399/10/03
فرماندار هرسین:

طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی فرصتی مناسب برای مهارت آموزی و اشتغال است

مرصاد نیوز: فرماندار هرسین گفت: طرح کارورزی دانش‌ آموختگان دانشگاهی از برنامه‌ها و سیاست گذاری های مهم دولت در جهت ایجاد اشتغال و تربیت نیروهای فنی به منظور تقویت فضای کسب و کار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از دیوانگاه، هشتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با حضور فرماندار و مدیران دستگاههای اجرایی و بانک های عامل در هرسین برگزار شد.

در این جلسه دستورالعمل سیاست های بازار کار مبنی بر اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی و همچنین طرح پرداخت یارانه دستمزد ، معافیت ها و مشوق های بیمه ای توسط عبادالله کنجوریان فرماندار این شهرستان برای اعضای جلسه قرائت شد.

به گفته فرماندار هرسین طرح کارورزی دانش‌ آموختگان دانشگاهی عاملی مهم برای افزایش انگیزه‌ کارآفرینی و اشتغال در‌میان فارغ التحصیلان دانشگاهی و مراکز عالی آموزشی محسوب میشود و بر همین اساس مهارت و تجربه‌ آنان با توجه به رشته مورد علاقه ای که دارند تقویت میشود و بر همین اساس سرمایه های انسانی توانمندی جذب بازار کار خواهند شد.

وی ادامه داد : وجود افراد توانمند و فنی در بازار کار و حوزه اشتغال بازدهی مطلوبی در افزایش تولید و توسعه حوزه صنعت کشور دارد.

فرماندار هرسین افزود: طرح کارورزی دانش‌ آموختگان دانشگاهی از برنامه‌ها و سیاست گذاری های مهم دولت در جهت ایجاد اشتغال و تربیت نیروهای فنی به منظور تقویت فضای کسب و کار است.

وی تصریح کرد: این طرح یک دوره‌ آموزشی کاملا استاندار بوده و دوره های آموزشی آن برای هر داوطلب حداکثر سه ماه دوره مقدماتی و در صورت جذب کارورز واحد صنعتی مربوطه حداکثر ۲۱ ماه مشمول تخفیف بیمه سهم کارفرما می‌شود.

کنجوریان تصریح کرد: در طرح یاد شده کارورزان در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دکتری ۵ تا هفت میلیون ریال به عنوان کمک هزینه دریافت می‌کنند.

این مقام بیان داشت: طرح کارورزی بعنوان یک مزیت مهم و از سیاست های دولت برای حمایت از واحد های تولیدی، اقتصادی و صنعتی محسوب می شود و کارورزان با عملی نمودن دانش خود به علمی سازی این واحدها کمک شایانی خواهند کرد.

طرح یارانه‌ دستمزد و مشوق های بیمه ای از دیگران موارد مطرح شده در این جلسه بود و فرماندار شهرستان هرسین در این راستا اظهار داشت: بر اساس طرح یارانه دستمزد در صورت جذب نیروی کار شغل اولی توسط بنگاه‌های اقتصادی ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از طرف دولت و به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد‌: طبق طرح مشوق معافیت بیمه ای کار فرمایان، کارفرمایان می‌توانند نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت از بین دانش‌آموختگان دانشگاهی جذب نمایند و در صورت جذب نیروی کار ذکر شده ، حق بیمه سهم کارفرما به مدت ۲ سال  توسط دولت پرداخت می‌شود.