مرصاد نیوز 13:08 - 1399/10/29

کمبود سونوگرافی در سرپلذهاب بیماران را دغدغه مند کرده است

مرصاد نیوز: این روزها کمبود سونوگرافی در سرپلذهاب بیماران را دغدغه مند کرده است و در این راستا مشکلات عدیده ای پیش آمده که چشم امید شهروندان به قول پیگیر مسئولین دوخته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از بازی دراز متاسفانه اخیراً در شهرستان سرپل ذهاب نبود پزشک خانم در رشته سونوگرافیست برای اغلب خانم های باردار این شهرستان دغدغه ایجاد کرده است که نیاز است مسئولین با جدیت پیگیر این قضیه باشند.  

بانوان شهرستانی در صورت مشکل جسمی باید مسیر طولانی به استان کرمانشاه را طی کنند و علاوه بر مشقت بیماری هزینه های گزافی متحمل می شوند.  

موضوع دیگر کمبود مرکز سونوگرافی در سطح شهر و صف طویل سونوگرافی در بیمارستان شهدای این شهرستان است که مردم را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده و اغلب مردم به اجبار و ناچار باید به مرکز استان مراجعه کنند.  

و این در حالیست که بیمارستان شهرستان سرپلذهاب ثقل و مرکز مراجعه بیماران شهرستان های همجوار است و شلوغی و اذحام بیماران و صف های طولانی در مرکز سونوگرافی و یا ارجاع در نوبت های طولانی مدت و نبود سونوگرافی در سطح شهر در این شرایط حاد شیوع کرونا، سلامتی شهروندان بیمار را تهدید می کند.  

عده ای از شهروندان بیمار در گفتگو با خبرنگار بازی دراز با اشاره به مشکل مذکور گفتند انتظار داریم مسئولین به طور جدی پیگیر باشند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار بازی دراز گفت: مرکز سونوگرافی در سطح شهر در زمان شیوع کرونا توسط مدیران وقت تعطیل شده و با پیگیری انجام شده مقرر شده تا چند ماه آینده مجدد شروع به کار شود.

وی افزود: در حال حاضر خدمات سونوگرافی در بیمارستان بصورت محدود و اورژانسی ارائه می شود ولی به جهت به کارگیری متخصص سونوگرافی بیشتر در بیمارستان شهدا با همکاری نماینده مردم سرپلذهاب در مجلس شورای اسلامی پیگیر جذب نیروی متخصص رادیولوژیست هستیم.

شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه بالغ بر ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.