مرصاد نیوز 17:35 - 1399/10/27
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه:

جمع آوری متکدیان فقط وظیفه بهزیستی نیست/ اعطای وام ۵۰ میلیون تومانی به معتادان بهبودیافته

مرصاد نیوز: مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: جمع آوری متکدیان فقط وظیفه بهزیستی نیست و در این راستا کلیه ادارات ذیربط باید جهت رفع این معضل همکاری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از اسلام آبادخبر، فرحناز محمدی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در جلسه پیگیری و رصد آسیب های اجتماعی شهرستان اسلام آبادغرب با اشاره به برخی از مشکلات و ناهنجاری استان کرمانشاه اظهار داشت: باید بیشتر به سمت اقدامات پیشگیرانه و آگاه سازی برویم چون اعتبارات بهزیستی استان کفاف مشکلات مربوطه را نمی دهد و کل اعتبارات 12 ماهه در 10 ماهه اخیر سال 99 در راستای ماموریت های بهزیستی  در حمایت از جامعه هدف هزینه شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به مشکلات معتادین متجاهر گفت: ظرفیت کمپ ماده 16 استان 250 نفر است در حالیکه اکنون بیش از این تعداد هستند و در بحث کرونا نگرانی جدی داریم، از طرفی هر استان فقط یک مرکز ماده 16 دارد و ظرفیت ماده 16 دوم ندارد اما راه اندازی اردوگاه کنگاور کمکی به کمپ ماده 16 است.

محمدی گفت: ضمن تقدیر از همکاری شبکه بهداشت و درمان و دفاتر تسهیل گری شهرستان، همچنین از اقدامات مثبت مراکز مشاوره طلاق در شهرستان تقدیر کرد و گفت: شهرستان ظرفیت معرفی متقاضی دوم ماده 15 را دارد.

وی خاطرنشان کرد: بهزیستی آمادگی ارائه وام 50 میلیون تومانی برای مددجویان بهبود یافته را دارد و در زمینه وام کارفرمایی جهت بکارگیری معتادان بهبودیافته نیز وام 50 میلیون تومانی به کارفرما پرداخت می شود و علاوه بر آن بهزیستی تا 5 سال سهم بیمه این مددجو را پرداخت می نماید.

مدیرکل بهزیستی استان بیان داشت: جمع آوری متکدیان فقط وظیفه بهزیستی نیست و در این راستا کلیه ادارات ذیربط باید جهت رفع این معضل همکاری کنند.

وی افزود: 800 نفر که در شهرستان اسلام آبادغرب متقاضی پشت نوبت دریافت مستمری هستند، 10 درصد کل متقاضیان استان هستند که پشت نوبت دریافت مستمری هستند و بزودی در جلسه ای در تهران این موضوع را مطرح و پیگیری خواهم کرد.